Zmizení (2013)

Velmi atmosferická, skoro hororová kriminálka z amerického venkova s prvky noir. Morální dilemata na denním pořádku a skvěle vymyšlená zápletka mě nenechala i přes dlouho stopáž v klidu. Herecké výkony jsou skvělé, režie taky, scénář bez chyby. Závěrečné rozuzlení je strhující. 100%

Millerovi na tripu (2013)

Jako celek film drží docela pohromadě, ale jednotlivé scény a momenty jsou samoúčelné (striptýz Aniston?) a mnohdy nelogické. Rozhovory jsou naspané svižně a inteligentně, někdy jsem se opravdu zasmál ("travnaté dítě"). Myslím si, že to mohlo být tak o 15 minut kratší s tím, že bych některé scény úplně vynechal. Nelituji, ale asi už nikdy více. 75%

Plán útěku (2013)

Tak tohle byla skvělá pecka, díky níž jsem si rád zavzpomínal na staré dobré filmy těchto dvou hvězd. Všechno šlape jako hodinky. Příběh je zajímavý, akce skvěle zrežírovaná a napětí hutné. Občas zaskřípe scénář, ale dá se to překousnout. Závěrečný útěk je pro mě skutečnou lahůdkou, kdy si oba dva herci střihnou roli, kterou si už dříve zkusily (hlavně scéna s kulometem je fantastická). 90%

Senna (2010)

Příběh formulového závodníka se mi líbil, ale bohužel mě nechytl u srdce jako jiné. Je to skvělá podívaná, ale nedokázal jsem se vžít do Senny a užít si jeho pocity z jízdy, úspěchů i zklamání. 90%

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Druhý díl neztratil nic ze své krásy, ale příběhově mě více bavil první díl. Jinak nemám proti tomu vůbec nic. Snad příště méně politiky a komplikací. 80%

Elitní jednotka (2007)

Tento akční film je podařený v několika směrech. Scénář je nelineární a velmi dobře strukturovaný. Hlavní herci jsou uvěřitelní. Akční stránka filmu a dokumentární typ kamery jsou vskutku na vysoké úrovni. Celkově jsem velmi spokojen, ale na plné hodnocení to není. Město bohů je přeci jenom o tu jednu hvězdičku lepší. Po těchto dvou filmech vím však jedno, nikdy nepojedu na dovolenou do Brazílie. 90%

J. Edgar (2011)

Celkový dojem z filmu je slabší než jsm očekával. Poslední Eastwoodovi filmy měly hloubku a širší platnost, ale tady se jednalo pouze o epizodní příběhy odvyprávěné jedním pamětníkem a ještě špatně. Koncepce filmu byla asi na papíře dobrá, ale film nedrží pohromadě. Navíc je příliš dlouhý, hlavně poslední třetina mohla být živější a dynamičtější. Hoover umíral příliš pomalu a dlouho vzhledem k tomu, že to nebylo pro film tak důležité. Výkon DiCapria je pro mě opět hodně na úrovni, i když jsem ho viděl předvádět lepší výkony. Celkově se dobrý záměr skvělých tvůrců nepovedl do podoby hodné tohoto tématu. 75%

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Po naprosto debilní jedničce jsem se obával toho nejhoršího a právě proto jsem byl mile překvapen. Přede mnou se zrodil koukatelný a vcelku stravitelný film, který se zaobírá řeckou mytologií a neodehrává se v New Yorku (naštěstí). I tak se ovšem jedná o zbytečný film, kdy by jeho neexistence byla lepší. Triky jsou opět dobře udělané, tentokrát je příběh akčnější a zbaven nudných rozhovoru o osudovosti a emocionální ztrátě a já nevím čeho všeho ještě. Postavy známe tak hurá do nového dobrodružství. Prosím však tvůrce, aby třetí díl netočili, ušetříme lidem trápení a peníze. 50%

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Marně přemýšlím, co na tomto filmu bylo koukatelného? Scénář? Herci? Střih? Režie? Hudba? Příběh? Triky? Tak asi jenom ty triky. Tím bych skončil. Celý tento film má u mě veliké mínus za naprosto nesmyslné zasazení příběhu do New Yorku, kde se řeší starořecká mytologie, kde slavný Olmyp bohů se nachází v Empire State Building, kde medúsa má vlastní botanickou zahradu. To na mělo bylo trochu moc. Nechápu, proč takový film vlastně vznikl. Vlastně chápu. Harry Potter má za sebou premiéru posledního dílu a dokonce i Twilight sága nám skončila. Je třeba to nahradit něčím novým. Jsem pro, ale proč proboha to nahrazovat něčím tak stupidním a naivním? To teda nechápu. 20% (v podstatě to není zase úplně tak špatná myšlenka, jenom je totálně zpackaná a natočená tím nejdebilnějším způsobem ze všech)

Red 2 (2013)

Na druhém dílu je patrný stereotyp, kdy vše je jak má být. Scénář jede, herci se snaží, zápletka ucházející, akce přehledná. To ale nestačí pro to, aby se člověk zbavil dojmu, že tomu něco přeci jenom chybí. U prvního dílu jsem se velmi dobře bavil. Tady jsem se jenom bavil. Manželku Bruce Willise bych z filmu vyřadil, jenom rušila a bourala děj. Za to Hopkinse bych rád viděl během celé stopáže a než až od půlky filmu. 70%