Jak ukrást Venuši (1966)

Vtipné, originální a velmi dobře napsané s dobrými hlavními představiteli. Kouzlo 60. let v každém záběru. Není moc co dodat. Tato klasika nikdy nezestárne a nikdy neznudí. 100%

Hnus (1965)

Tak tenhle snímek Polanského jsem příliš nepochopil. Největší problém jsem měl se samotnou délkou na tak jednoduchý a místy dost nudný příběh. Herecké výkony jsou nepřesvědčivě a u takového psychologického a depresivního filmu to je závažný problém. Tíživá atmosféra samotného bytu nebyla dobře zvládnutá a navíc jsem řadu hororových prvků ani nepochopil. Pro mě zklamání, ale za černobílou kameru a odvahu dávám 40%

Grave Encounters (2011)

Kombinace několika filmů: Záhada Blair Witch, Paranormal activity, Silent Hill a Rec 1+2. Všechny filmy zvlášť přináší něco nového a jedinečného. Pokud to ale spojíte do jediného filmu vznikne vám celkem slušný duchařský horor, na který se dá dívat, ale nepřinese tam nic nového a zásadního, kvůli čemu byste si ho měli zamapatovat. A v tom spatřuji nějvětší problém celého filmu. Je to průměrný horor s nezajímavými postavami, ale se skvělou atmosférou psychiatrické léčebny. 60%

Nespoutaný Django (2012)

Jestli je Nespoutaný Django lepší než Pulp Fiction? Dobrá otázka, na kterou pro zatím nedokážu jednoznačně odpovědět, ale jedno je jisté. Tarantino je ve skvělé formě a předkládá nám film, který je miminálně stejně dobrý jako Historky z podsvětí. Jeho filmy byly vždy téměř bez děje založené na perfektních dialozích a dobrém obsazení. Tady ale bych řekl, že šel Tarantino kousek dál oproti svým jiným filmům, kdy se za téměř 3 hodiny odehraje celkem dost událostí v porovnání s jeho předchozími filmy. Jednou z hlavních dominant je hudba a 4 herecké výkony, uvedené od těch pro mě nejvíce pozoruhodných: S. L. Jackson, Ch. Waltz, L. DiCaprio a Foxx. Za celou dobu jsem nenašel nudnou pasáž nebo záběr. Vše do sebe perfektně zapadalo. Velmi se mi líbilo rozdělení hudebních a mluvených pasáží, kdy snad až na pár výjimek hraje hudba a mluví se zároveň. Hudební výběr je neskutečný a skvělé buduje atmosféru. Velmi mě také překvapila práce s kamerou, kdy mi některé záběry brali dech. Dokonce i akční stránka filmu je dobře zvládnutá, kdy jsem měl v kině opravdu respekt z vystřelené zbraně :D. Takové filmy umí točit jenom Tarantino a ukazuje nám to se vší parádou. Z kina jsem odcházel velmi spokojen, ale musím si film pustit alespoň ještě 100-krát jako Pulp fiction, abych dokázal říct, zda jsou historky překonané. 100%

Wall Street (1987)

O burze, burzovních makléřích a akciích nevím zhola nic. A ani po tomto filmu se to nijak nezmění. Doufal jsem, že se něco dozvím z tohoho tajemného a na hony vzdáleného světa. Stone mi to ale nedovolil. Jakoby počítal s tím, že tomu lidé většinou rozumí a nebo nepovažoval za důležité nám to sdělit. I přes to jsem u filmu seděl 2 hodiny zcela nehnutě a sledoval skvěle napsaný scénář, skvělou režii a skvělého Douglase se Sheenem, který mě překvapil svým výkonem (jedná se o druhý film, kdy jsem viděl Charlieho Sheena hrát, hned po Četě :D). Douglasovi dali Oscara a to po právu, takový sebestředný a ctižádostivý parchant v kravatě a kšandech se vidí málokdy. 80%

Pro pár dolarů navíc (1965)

Stejně jako Pro hrst dolarů je tento výjimečný western hned za Tenkrát na západě a Hodný, zklý a ošklivý. V tomto případě se mi více líbil příběh a postava Indiana je neskutečně dobře zahraná. Tentokrát bych řekl, že postava Clinta je trochu upozaděna oproti plukovníkovi. Příběh o dvojici lovců odměn a nejobávanějším lupiči a vrahovi divokého západu je výborně odvyprávěn, ale nemohl jsem místy zbavit dojmu, že některé scény by si zasloužily mírné zkrácení. Jednalo se o poslední film Sergia Leoneho, který mi chyběl, a musím za sebe říct, že až do této doby byl western jako žánr můj neoblíbený, ale evidentně jsem koukal na špatné filmy. Uznávám Leoneho, Morriconeho a Eastwooda jako průkopníky žánru a myslím, že lepší westerny už asi nikdy nikdo nenatočí (zatím se tak nestalo). 90%

Pro hrst dolarů (1964)

Tenkrát na západě ani Hodný, zlý a ošklivý to není, ale Sergio Leone nastavuje laťku pro své budoucí filmy hodně vysoko. Clint je neskutečný a jeho kolt vždy míří přesně. Morricone taky není tolik výrazný jako v jiných filmech, ale tím nesnižuji kvalitu jeho uměleckého nadání. Dva znepřátelené klany a jeden sobecký parchant, který potřebuje hrst dolarů. Co více od westernu požadovat? 90% (výše zmiňované filmy jsou přeci jenom o úroveň kvalitnější a vyspělejší)

Na titulní straně (1974)

Scénář, scénář a zase scénář. Neskutečně dobře napsané dialogy, které místy opravdu berou dech. Herci ze sebe chrlí věty, které snad ani nebyly napsané, ale vymyšlené přímo na place. Obrovská svěžest a čistota šičí z tohoto filmu, který opět ukazuje, že s dobrými herci, skvěle napsaným scénářem a nepřekonatelným Wilderem, nemůže prakticky vzniknout žádný špatný film. 100%

Zbouchnutá (2007)

I přes velikou délku, která je většinou u romatických komedií na úkor samotného děje a škodí, zde mi to uteklo jako voda. Scénář je dobře napsaný, některé dialogy byly naprosto skvělé. Samotný děj je jednoduchý, ale dobrou režií a dobrými herci se člověk podívá na dobrou romatickou komedii s nevybíravým slovníkem. Pro sprosté slovo se v tomto filmu nejde příliš daleko. A právě proto si mě film získal. 85%

Insomnie (2002)

Tento film byl poslední, který mi od Nolana chyběl a musím říct, že po shlédnutí těch předchozích, jsem byl hodně zklamán. První polovina byla doslova utrpení, kdy jsem měl pocit, že se během 50 minut nestalo nic zásadního a důležitého. Pak ale na scénu nastoupil Robin Williams a vše do sebe zapadlo. Myslím, že postava vraha měla být ve filmu přítomna od samého začátku, neboť rozhovory Pacina a Williamse byly naprosto skvělé a zde si mě film získal a zde se začala budovat ona pověstná Nolanova atmosféra. Nolan se zde utápí v nevyrovnanosti a v naprosto jednoduchém příběhu. Je znát, že se nepodílel na scénáři on sám nebo jeho bratr. Výsledek by byl určitě jiný jako tomu bylo u Batmana a Počátku. Takhle je to pro mě zapomenutelný film. 75%