• Mysteriózní

Čtyřicítka na krku (2012)

Jasných pět. Nemůžu jinak. Ta ženská je dokonalá, ty její gesta, výrazy, styl komunikace, ta mě rozsekala. Jinak typický "moderní" pár a jejich "problémy". I když, co je to za vztah, když postrádá fyzickou přitažlivost.. A Megan Fox v prádle, proč ne...

Zodiac (2007)

Podle mě vrahů bylo víc, nebo na vraždách spolupracovalo více lidí, střelec mohl být jeden. Klidně to mohla být revolta proti tehdejší politice US and A (jak by řekl Borat Sagdiyev)..

Most přes řeku Kwai (1957)

Legendární film legendou zůstane navěky. Suchý anglický humor, jedinečný Alec Guinness v roli plukovníka, který si jako své životní poslání zvolí dodržování předpisů a rozhodne se, že Japoncům ukáže, co to znamená postavit pořádný most :)) Vůbec se nedivím, že v zápalu boje chudák zapomene, za jakou stranu to vlastně hraje..

12 opic (1995)

Můj jasně nejoblíbenější postapokalyptický film. Úžasná je hlavně ta bezmoc na konci, beznaděj, žádný happy end.

Kmotr II (1974)

Po úžasné jedničce je tohle velké zklamání. Hodně nudný film, překombinovaný, nejsou žádné silné scény. Ale největší problém je absence Marlona Branda, těžko bych jmenoval charizmatičtějšího herce, to co předvedl v prvním díle bylo fenomenální, nezapomenutelné. De Niro je kvalitní herec, ale charizma z něj rozhodně nestříká. Mě nebaví. Třetí díl jsem po znechucení dvojkou ani neviděl.

Schindlerův seznam (1993)

Tradiční styl, jakým Spielberg točí filmy. Citové vydírání, maximální snaha o komerčnost a úspěch filmu. Navíc historicky nepřesné dílo, od historického až životopisného filmu bych očekával přesnost.

Goyovy přízraky (2006)

Výborný scénář, skvělý začátek, ale totálně pokažený závěr filmu, nejenom absence happy endu, ale i ty idi.otské dějové zvraty totálně zprznily výborně rozjetý film. Rozhodně takový příběh potřebuje delší stopáž, klidně 2dílný film. Z herců, naprosto skvělý J. Bardem, to jeho charizma, Natalie se mi líbila jen jako kurtizána, role bláznivé Ines byla podle mě přehraná. A ať se na mě Forman nezlobí, ale to, že v každém jeho filmu úmyslně chybí happy end, je zde vysloveně na škodu. Nic se nemá přehánět.

Farma pod jilmy (1958)

Rádobymoderní člověk se dozví, co to opravdu znamenají slova jako láska, vášeň, chtíč, touha, sebeobětování. Sophia s Anthonym k sobě padnou jako levá bota k pravé. Škoda, že jsem se narodil do špatné doby.