• Mysteriózní

Americký gangster (2007)

Tak tohle bylo dokonalé. Jedinečný Denzel Washington.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

První série je dokonalá, druhá slabší, totálně mě iritoval Alex Mahone, který jako správný Nostradamus byl vždy před Scofieldem. Třetí série totální hloupost, jednak je krátká, jednak se tam řeší hlouposti, oproti první sérii je vysloveně trapná. Čtvrtá série je návrat na výsluní, hledání karet, krádež Scylly, Scofieldova nemoc, až smrt, objasnění (ne)bratrství hlavních hrdinou. Viděl jsem i dodatečný film, který byl původně součástí seriálu. Působí bohužel až americky trapně, jde poznat, že už se vařilo z vody, ženská věznice, samotné sebeobětování hlavního hrdiny.. 100% - 75% - 30% - 90% - film 30%

Amistad (1997)

Velice zajímavé téma, ale jako vždy to Spielberg na můj vkus přesladil, je tam příliš silných/kýčovitých scén. Prostě snaha, co nejvíc zasáhnout emoce diváků. Navíc nesnáším, když se Američani snaží démonizovat ostatní národy a velebit svůj vlastní na jejich úkor. Měli by si víc uvědomit, odkud přišli a čí potomci to vlastně jsou.

Hunger Games (2012)

God bless America. Nebetyčná drzost točit tyhle filmy a pak brečet nad tím, že nám puberťáci střílí ve školách. Jak tenhle národ zasel, tak sklízí. Co se týká filmu tak výborná první polovina, příprava, než ty puberťáky vysadí do lesa, pak je to celkem o ničem. To prostředí, les, nic moc, působí to dost obyčejně. Jinak díky za Lennyho. Ale jak říkám, točit filmy, kde se fakani nesmyslně zabíjejí a mají z toho ještě potěšení, to je fakt na pár facek. Škoda, že většina populace nemá sociální a duševní inteligenci a tak nechápou, na jak velký problém do budoucna tyhle filmy zakládají.

2012 (2009) odpad!

Marně čekám na dokument Emmerich a svěrací kazajka, protože tenhle šílenec už dávno neměl mezi lidmi volně pobíhat, natož točit filmy. Když se na druhou stranu podívám, jaké má tenhle film tržby, tak to spíš vypadá, že jsem blázen já. Lidi vzpamatujte se, tohle už není sranda, aby ta potopa opravdu nepřišla! Jediné co mi chybělo k naprosté "dokonalosti", jsou smutné psí oči Nicolase Cage.

Mission: Impossible (1996)

Americký pokus o Jamese Bonda. Praha určitě potěší, jsou tam i některé zajímavé věci, hodně podařený je infiltrační útok na sídlo CIA, ale vše naprosto kazí obludně popcornový závěr. Snažit se přeskočit z TGV v plné rychlosti na helikoptéru a následný průlet helikoptéry tunelem, to je teda na solidní 10minutové bouchání hlavou (vlastní) do stěny (vlastní).

Se slovníkem v posteli (2003)

Kdo by se nechtěl učit cizí jazyk s takovým slovníkem. Jak by řekl J.A.Komenský: "Škola hrou." No a až nebudu mít co na práci, tak navštívím Sarawak, třeba mě Ibani něco přiučí. Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem.. A nedochází mi, proč Jessica hraje v takových ptákovinách, tahle role jí sedí jako zadek na židli. Holt Stupidwood, teda Hollywood..

Leon (1994)

Takhle cynicky a s nadhledem natočit krimi to dokáže jenom Luc Besson. Příběh je to vlastně dost smutný, ale přitom se divák královsky baví. Geniální Jean Reno.

Hra (1997)

Originalita a atmosféra filmu. A vidět "Bosse" Michaela Douglase jako bezbrannou loutku, to je taky pohled k nezaplacení.