• Mysteriózní

Cesta (2009)

Ze všech vizí budoucnosti, které nám předložili různí režiséři, je tahle jasně nejuvěřitelnější, zdráhám se použít slova nejpravděpodobnější. Na druhou stranu ta realističnost ten film ubíjí, protože není vůbec atraktivní, nic se tam vlastně neděje. Něco se stalo, vlastně ani nevíme co, můžeme si za to zjevně sami a to je vlastně vše. Potom akorát sem tam nějaký kanibal. Jako vize do budoucna je to skvělý počin, ale jako film nuda.

Bod zlomu (1991)

Je to natočeno dost nezvykle, člověk k tomu přilne, ani pořádně neví proč. Zdálky to působí jako tuctový americký film přelomu století, ale jsou tam atraktivní herci, spádový a originální děj, i nějaké to meditování, přemýšlení, atraktivní prostředí. Působí to jako celek dost atmosféricky a originálně, až zvláštně..

Pláž (2000)

Dobrý film, atraktivní postavy, děj, scenérie, skvělá hudba. Akorát nechápu proč děj nemůže pokračovat v rozjeté linii a musí tam přijít "nějaká akce", tedy kdy hlavní hrdina začne bláznit, což úplně domrví film. Bohužel u Boyla se to stává pomalu pravidlem, viz Sunshine.. Božský Leo měl za úkol natáhnout pubošky do kin, což se mu povedlo. Já bych si tam představoval spíš někoho, kdo se ve všech svých filmech netváří naprosto úplně stejně. Ten jeho výraz a poloha se sem nehodí.

Maska (1994)

"Hold me closer, Ed, it's getting dark. [cough, cough] Tell Auntie Em to let Old Yeller out. [cough cough] Tell Tiny Tim I won't be coming home this Christmas [cough, cough] Tell Scarlett I do give a damn..."

Gladiátor (2000)

Když si všechno sedne, tak jak má, tak je z toho jeden z nej filmů všech dob. Miluju tu hudbu.. SE nemá takový spád, jako "obyčejná" verze, zato je tam víc dialogů a konspirací.

Zvrácený (2002)

Jeden brutální rape a pak jedno velké nic. Hvězda za Monicu Bellucci. I když procházet se takhle nalehko v noci podchodem, už to samo o sobě by mělo být na pokutu.

Nedotknutelní (2011)

Takhle to dopadne, když si kvadruplegik vybere za ošetřovatele držkatého černocha s kriminální minulostí. Navíc mám velkou slabost pro zrzky.

Warrior (2011)

3 hvězdy pouze a jenom za to, co předvedl Tom Hardy. Pochybuju, že v nějakém filmu zahraje přesvědčivější part. Pro mě jasně oscarový výkon. Obrovská škoda že vše kolem něj ve filmu je snůška patosu, trapnosti, americké rádobyhrdinskosti, klišé, atd.. Kdyby se tenhle film natočil a vznikl v Evropě, tak s tím, co předvedl Hardy to mohl být jeden z nejlepších filmů vůbec. Hrozná škoda a promarněná šance. Učitel fyziky, který x let nezápasí, se za pár týdnů připraví na hvězdně obsazený turnaj v MMA a ten taky vyhraje. Ve finále porazí svého bratra a o kolo předtím jen tak mimochodem celou kariéru neporaženého mistra Ruska v různých bojových stylech. ZA CO, PANE BOŽE ZA CO..

Scary Movie 3 (2003)

Třetí a čtvrtý díl porážejí první dva. Jde zřetelně poznat, že to režíroval někdo jiný. Geniální scéna s rapováním v černošském ghettu, kdy si běloch nasadí KKK kapuci. To mi málem praskla bránice.