eXistenZ (1999)

Vatovitost Cronenbergovy organicko-mechanicko-vaginálně-anální poetiky notně vyspravují povedená pointa a nohy J.J. Leighové.

Přerušený krok čápa (1991)

Škoda, že těch několik nádherně zaranžovaných scén vyvažují kila umělecké nudy. Což neznamená, že by výsledek, který bych přirovnal ke kříženci Tarkovského a Kusturici, nestál za zhlédnutí.

Ten, kdo mě hlídá (1987)

Vizuálně, psychologicky a herecky (Berenger ve vrcholné formě!) moc pěkně vystavěný film, který žel ve druhé půlce začíná uvadat a "vypjatě" thrillerové finále jej stahuje k průměru. Škoda.

Zelené barety (1968)

Jeden z nejzapálenějších propagandistických filmů USA od konce druhé světové války. Když si odmyslíme kobercovou ideologickou masáž - která je sice průhledná, ale neuráží - zbyde nám hodně matný válečný film natočený ve slušném tempu. Dědek Wayne se nám tu ukázal ve svém slabším světle - bez koně a za kamerou.

Kolt pro leváka (1958)

Tohle je spíš charakterová studie než plnokrevný western - navíc černobílá. Skvělý Newman je bez diskuze hlavní atrakcí, zatímco Arthur Penn is teprve pumpuje režijní bicepsy na svoje pozdější majstrštiky.

Tajemství mého úspěchu (1987)

Synťákový popík, nevtipně užvaněné dialogy, příběh mixující yuppie satiru s yuppie pohádkou... leckteré půlstoletí staré komedie mají víc svěžestí než tenhle pukavec z 80-tých let.

Baby Boom (1987)

Synťáky, saxík, automatický bubeník - už jenom podle soundtracku jde o klasický produkt 80-tých let. Pokud nejste vyloženě klony Michala Davida, pak vás tahle feel-good komedie s pár výraznými gagy, nevěrohodným scénářem a přehrávající Keatonovou nadchne jenom stěží.

25. hodina (2002)

Ty reklamy začínaj lýzt Spikeovi na mozek. Čím líp se na jeho filmy kouká, tím víc se z nich vytrácí smysl pro podstatu. Proč točit film o odsouzeném drogovém dealerovi? Abychom zjistili, kdo ho udal? Nebo, že si podělal život? Že je něco shnilého v americkém vězeňském systému? Že je New York vlastně bezva město? Spike nám chce říct 5000 věcí a dává tomu look reklamy na adidasky.

Femme Fatale (2002)

Pozor, ten film se jenom tváří jako blbý thriller! De Palma v něm válí jako za mlada - jako Hitchcock utržený ze řetězu.

Candyman (1992)

Od dob HELLRAISERA to nejoriginálnější, co z anglo-americké horrorové zóny vzešlo. CANDYMAN patří společně s Chytilové PANELSTORY k vrcholům (a řídkým zástupcům) mikrožánru tzv. urbanistického horroru! [-%