• Krátkometrážní

Corpus Christi (2019)

+4* Poláci dokáží občas překvapit a v posledních letech jim to funguje zejména v kontroverzních filmech s náboženskou tématikou - stejně jako u filmu Klér. Boží tělo mě zaujalo silným příběhem a kvalitními hereckými výkony. Nikdo nejsme nevinní a tento film se dokáže zarýt docela hluboko pod kůži. Své vysoké hodnocení si zaslouží a já se přidávám ke všem, co ho doporučují. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Smyčka (2011)

+2* Sice hezky zpracovaný kraťásek v rámci soutěže jednominutových filmů, ale tahle Smyčka by se brzo zadrhla. A za to si opravdu 3 hvězdičky nezaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Automata (2014)

2* Je to velká škoda, co s podobným sci-fi námětem dokázat provézt tento mladý a podle mě i nezkušený režisér, protože tak dobře zpracovanou, ale na druhou stranu dlouhou a nezáživnou nudu si pamatuju snad jen z Duny. Neděje se tam toho zase tak málo, ale je to totálně bez šťávy. Podle hodnocení jsem tušil, že v něm bude zakopaný pes, ale tohle mě nenapadlo. Nemá cenu doporučovat, ani shazovat, jen je mi z toho jen smutno a rozhodně se mu budu vyhýbat před opakováním. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Kopfplatzen (2019)

-5* na světě jsou slušní a morální jedinci, stejně jako i egoističtí vychcánci - což lze ovlivnit výchovou. A na druhou stranu jsou nám do vínku dány sexuální preference, které "nejspíš" ovlivnit nejdou. Pedofilie je jedna z nejhorších, protože svůj chtíč si musí ukojit na nezletilých dětech, které nemají o sexu ani páru. Příběh tohoto filmu nám docela přesvědčivě předvádí jaké má pocity a čím prochází právě ten slušný. Není to jednostranně pojatý snímek, není manipulativní ani sentimentální a právě proto je depresivní, protože nenabízí žádné východisko z této situace. Přesto není špatné ho vidět, protože pak můžeme být rádi, že patříme mezi ty "normální s neubližujícími sexuálními pudy", Za tuhle sondu si 5 hvězd zaslouží [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Good Catch (2019)

+2* v rámci svého úzkoprofilového žánru je to slušně zpracovaný kraťas. Ale jinak ho nedokážu brát jinak než ostatní krátkometrážní filmy, Dokonce i jeho pointa mě napadla během sledování, tak kvůli tomu není pro mě výjimečný a za to se dostane těsně pod hranicí tří hvězdiček. Přesto pokud nevíte, co se dá za 48 hodin natočit, tak si ho ze zajímavosti pusťte třeba tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Demolition Man (1993)

3* s nostalgickou náladou jsem zkusil po letech tuhle sci-fi komedii a kupodivu ještě stále bavila, i když původní čtyři hvězdičky musím odebrat. Jde o klasický akční kousek, na který jsme od Stalloneho zvyklý a většina jeho obdivovatelů to má tak ráda. Naštěstí je to však tentokrát brané z nadhledu a parodicky, což mi sedí a dokážu tyhle akčňáky zkousnout. Herecké obsazení dobré a samé známé tváře a hrají jak je v podobných filmech zvykem. Tehdejší vize budoucnosti už poněkud působí směšně, ale kdo to mohl před skoro 30 lety tušit. Ale přesto ještě 3 hvězdičky nechám a jestli se k němu někdy vrátím to se uvidí.... [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

A Rare Breed (2019)

+3* přes AFO 2020 jsem tady se dostal k zajímavému krátkému dokumentu o chovateli slepic, který se díky své intersexualitě stal dobrovolně pokusným králíkem. Ve své podstatě není stylem nijak výjimečný, ale přišel mi hluboce lidský a za to si silnější 3 hvězdičky určitě zaslouží. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Špióni v převleku (2019)

+3* Občas není na škodu si vyčistit hlavu u nějaké infantilnosti a tento rodinný animák tomu pomohl. U tohoto se dokážou zasmát všechny generace diváků, ale zase na druhou stranu právě tohle ho omezuje v rozletu a jde jen o další popkornový klišoidní biják. Tento typ animace je už v dnešní době snad standardem a stejné postavičky byly vidět už v mnoha dalších animácích ... takže nic nápaditého. Ani příběh nepřináší nic světoborného, ale přesto si lepší tři hvězdičky zaslouží, protože dokázal pobavit.... I když teď nevím, jestli podobná akční jízda je pro děti to pravé, tak nakonec skončím u průměrných tří. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Vojákova dívka (2003) (TV film)

+4* V době, kdy zrovna sleduju seriál Pose, se mi dostal do rukou i tento starší film, který s ním sdílí podobné téma - transsexuality. Vysoké hodnocení tentokrát podpořím, protože si ho rozhodně zaslouží ... za sebe musím pochválit přesvědčivé herecké výkony, zejména i ve vedlejších rolích. Na to, že se jedná o televizní snímek, tak jde o velmi kvalitní provedení. Věřím, že díky tomu , by mohl film oslovit široké publikum a být poučný a osvětový. Doporučuji, i když po shlédnutí Vám nebude určitě moc veselo. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

La casa de papel (Antena 3 version) (2017) (seriál)

+4* je to sice už nějakou dobu, co jsem hltal tento skvělý seriál o bankovních lupičích, ale na komentář jsem jaksi pozapomněl... hned to tedy napravím. Sice ho vychvaluju a s napětím jsem sledoval obě první série, ale nakonec mu dávám jen 4 hvězdičky, a to jen z jednoho důvodu, který mě chvilkami dost štval. A to díky neuvěřitelném náhodám, které šéfovi gangu téměř vždy procházely a bylo jich nemálo. Jinak je to kvalitní práce po všech stránkách, kterou všem doporučuji. Co se týče třetí série, tak ta mě už neláká, protože podle mě není na co navazovat a tam už se musí vařit z vody. PS: Hlavně si dejte pozor při výběru, že jsou dvě verze jedna původní španělská a druhá pro Netflix. Každá má totiž jinou stopáž a tím pádem i jiný počet dílů. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]