• Krátkometrážní

Štrunc! (2017) (pořad)

-5* Na publicistickém serveru Info.cz se už nějakou dobu setkáváme se zajímavými rozhovory s neméně zajímavými osobnostmi, které si zve moderátor Pavel Štrunc. Ten dokáže vést debaty fundovaně stejně jako to je na DVTV a asi k podobným názorům se člověk už moc na českých médiích nedostane (možná ještě okrajově Česká televize a Český rozhlas). Proto hodnotím nejvyšší známkou a doporučuji všem, kdo nechtějí patřit k většinovému stádu a zajímají se o věci kolem nás v souvislostech. [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: X /// TEMPO: X /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: X /// ART: X /// STYL: X /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

The Superheroes Hangover (2013)

+2* Tento kraťas jsem si dal, protože od téhle partičky se mi líbila ptákovina o Dni, kdy přestala Země masturbovat. Parodie to není špatná, ale asi víc než já si ji užijí fanoušci superhrdinů. Tentokrát se to nedostalo ani na tři hvězdy, ale ptákovina to není špatná a zejména mladší publikum si to užije ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Lítám v tom (2009)

+3* Občas si rád dám odlehčené filmy a tento měl docela slušný rating i zajímavý námět i když na tu hollywoodskou produkci moc nejsem. Na druhou stranu je pravdou, že když už si vyberu romantickou komedii tak čekám větší optimistické vyznění a tady to nakonec narazilo na tvrdou realitu. Scénář je však dobře napsaný a přináší i nějaké to poselství, takže jsem si film užil tak průměrně, čemuž odpovídá i moje známka. A stejně jako u mnoha dalších je to film na jedno použití. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Díra (2019)

+3* Neodolal jsem ani dalšímu kousku, o kterém se v dnešních dnech hodně mluví a je houfně hodnocen, a to je tenhle španělský thriller, který nám ve futuristickém kabátku předvede jakési zřízení s jeho pozoruhodnými sociální principy. Divně se to popisuje a možná ještě divněji to vypadá. Přesto přináší několik zajímavých myšleněk, o kterých lze i po filmu dlouze přemýšlet. Ale na druhou stranu ještě víc skrývá, takže spoustu podstatných věcí zůstává utajeno. A hlavně kvůli tomuto aspektu se moje známka nepřehoupne výš, i když nastolená atmosféra je hutná a udrží Vás v napětí do konce, ale co tím chtěl autor naznačit se nedozvíme. To je můj konečný verdikt a nevidím důvod se k filmu někdy vracet. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

I dva jsou rodina (2016)

-2* Téměř s jistotou můžu dopředu určit o filmu s vysokou návštěvností a vysokým hodnocením, který je však u mých spřízněných duší hvězdičkově nevyrovnaný, že půjde o zklamání a tady se to opravdu potrvdilo. Jedná se o podivně vyumělkovaný a nepřirozeně fungující film, který má na konci smysluplné dojemné poselství, ale kvůli tomu se nemusím koukat skoro dvě hodiny předtím na tu šarádu. Podle mě je hlavní chyba je ve scénáři a pak ve hlavním hrdinovi Omarovi Sy, kterému srdceryvné a rodičovské scény nedokážu uvěřit. Možná i ty dvě hvězdičky jsou moc, ale snad stačí na odrazení podobně smýšlejících diváků jako já a samozřejmě snad dostanu rozum i já ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Vlastníci (2019)

-5* Po zopakování jsem nakonec musel dát plnou známku, kterou si určitě zaslouží, protože současných 75% je opravdu málo. A teď původní komentář: s uvedením filmu na streamovací kanály se roztrhl pytel s novými hodnoceními a tak není divu, že jsem si ho nenechal ujít ani já, když jsem se na tuto komedii od začátku těšil. Úspěch se dostavil, ale i přesto že uznávám, že je to jedna z nejlepších českých komedií tohoto století, tak ji nedokážu dát plný počet hvězd - tzn, že jsem s ní velmi spokojený, ale nadšený to se říct nedá, i když jsem se bavil od začátku do konce a její absurdní humor mi byl blízký. Stejně jako na herecké obsazení si nemůžu stěžovat a typově mi téměř všichni seděly do svých rolí. Chování většiny postav je vyvedeno do extrému, a to víc vyniknou jejich typické rysy, které jsou nám Čechům dost blízké ...bohužel ... i já mám s podobnými dost zkušeností, stejně jako s domovními schůzemi. Nebudu se časem bránit repríze a třeba i hodnocení časem zvýším ... kdo ví? Za sebe můžu jen doporučit a věřím, že si film víc užije někdo, kdo pracuje s lidmi. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

The Last Hangover (2018)

1* Rád a docela dost tepu do náboženských témat a dogmat, ale tentokrát si myslím, že to v téhle satiře hoši už trošku přepískli a nebo mě ten brazilský humor nesedl. Určitě stylově nemá daleko od skupiny Monty Python, ale ten britský humor je v porovnání s tímto určitě jemnější a kultivovanější. Rozhodně zákaz vysílání v některých zemích mu udělal nebývalou reklamu, díky níž jsem se dostal k němu i já a po zhlédnutí se nakonec zákazu nedivím. Své diváky si najde a spíš se bude líbit mladší generaci a těm co milují pařmenské komedie, v kterých není nic tabu. Za mě teda jen slabě blikající hvězdička. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Republika Blaník (2020) (seriál)

+2* Tonda Blaník se zase rozjíždí a šije kolem sebe stále dost ... uvidíme zda mu nedojde dech. Začátek byl slabší, ale 3. a 4. díl byly bezva, takže zatím ho podpořím 4 hvězdami a budu pečlivě sledovat dál. Další díly už nějak moc nebaví, koronavirus negativně zapracoval, takže snižuji známku a doufám, že se časem vrátí s něčím zajímavějším. Nejspíš nemá cenu sledovat, aby tenhle seriál zbytečně nezkazil reputaci původní Kanceláři. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Na nože (2019)

-4* Jedna mrtvola, jeden detektiv a rozvětvená rodinka plná chladnokrevných pijavic. Taková je americká kriminálka, z které na Vás dýchne britská atmosféra z dob Agathy Christie. Rozdané a vyložené karty jsou už od začátku, ale stále tam něco nesedí aby všechny díly skládačky do sebe zapadly. Herecké obsazení slušné, ale střih kazí jakémukoliv rozletu a působil na mě moc klipově. Příběh je spletitý a působí chvilkami překombinovaně, ale to je vše úmyslné, aby napětí drželo do konce. Ale nemůžu říct, že bych se nebavil, takže jsem se rozhodoval mezi 3-4 hvězdičkami. Nakonec jsem se však přiklonil k vyšší známce. Fanoušci staromilských detektivek si užijou, pokud překousnou moderní kabát. Je to na Vás. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Ženy v běhu (2019)

1* Byl jsem zvědavý jak vypadá nejvýdělečnější film posledních desetiletí a byl jsem opravdu překvapený. Neříkám, že jsem nečekal propadák, ale až takový, tak to teda ne, protože větší vyumělkovaný scénář jsem už dlouho neviděl. Ale divák to žádá, divák to tak má rád, tak co bychom mu neudělali radost. Herecké výkony byly slabota, zejména u dětských herců a protekce evidentně funguje a nejsou na to potřeba žádné kvality. Docela mi bylo líto Hofmana, protože k němu role vůbec neseděla. Jedna hvězdička je adekvátní známka, ale popularitu snímku určitě neovlivní. Tak si ho užijte. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]