Epizody(14)

Kdo doopravdy řídí náš stát. Kdo řídí ty, kteří tvrdí, že něco řídí. Malá kancelář uprostřed Prahy je skutečným centrem české politiky a její šéf nejmocnějším mužem republiky. Zkrátka co Mohamedu Mekka, to Čechu Blaník! Antonín Blaník. Profesionální lobbista, který si na dlouhé řeči nepotrpí, problémy řeší rychle a bez odkladu. (38film)

Spiker01

První díl je vlastně takový teaser na věci budoucí. Snad do toho zas pořádně šlápnou..Materiálu je bohužel pořád mraky. EDIT: Bohužel nešlápli. Skočila jim do toho karanténa a muselo se točit na kameru na záchodě...a strašně to Blaníkovi uškodilo. Navíc ten fakt, že má Blaník všechna čísla na důležité lidi v telefonech, začalo být strašně laciné. ()

niska98

tak já mám Kancelář Blaník už docela dlouho ráda a znám všechny díly, takže jsem se těšila až se dostanu k tomu pokračování a nejsem vůbec zklamaná. obvzlášť některé díly a situaci byly výborný. zkrátka mě tenhle koncept baví. Ale jde hlavně o reakční parodii, takže se netrefí do vkusu každého. doporučuju těm, co mají rádi parodie, politické parodie, a chtějí se docela dobře pobavit. Body na víc za novinové články. Protože ty jsou hodně boží ()

Big Bear

Většinu zemí krom banánových republik a to dokonce těch s demokratických zřízením neřídí prezidenti, premiéři ani ministři. Řídí ji lidé, kteří tyto lidi řídí. Velká Británie tam má například svého Humphreye Applebyho no a my svého Tondu Blaníka. Myslím si, že Markovi Danielovi tuhle roli už nikdo neodpáře a je mu ke cti, že Tondu dává opravdu nadšeně, dokonce si ho užívá. Ačkoliv díly s jistou setrvačností reagují na aktuální domácí politickou a někdy i světovou situaci, mají často větší výpovědní hodnotu než například zpravodajtví naší veřejnoprávní televize :-). I když si z lecčehož dělá parta scénáristů srandu, možná leckdy opravdu kloužou okrajově po hranici skutečné reality :-) ! Mez skutečnou blbostí našich některých politiků a scénářem s absurdními zápletkami, nemusí být totiž až tak velký rozdíl... Blaník má jedinou chybičku. Časem jeho humor, jeho apel i satira nutně vyčpívá... Doba se mění a témata překrývají nové události. Zatímco u Jistě pane premiére a Jistě pane ministře dnes šlověk až žasne jak je ta byrokracie a to aparátničství stále i po 40 letech stále stejné, nevím jak bude působit sledování Blaníka za 40 let a zda to bude působit stejně. To ale není chyba tvůrců. Tak to prostě je. Rozhodně je to však věrný otisk doby i toho co si většina z nás má stále potřebu demokraticky volit... Dávm za 5 párů luxusních polobotek! * * * * * ()

P. J. D.

Kancelář Blaník se držel ještě v rámci jakýchsi mezí. Tady už je to přes čáru v tom smyslu, že se z toho stala fantasmagorie. Vtipy jsou trapnější, scénář méně promyšlený (řekl bych, že je snad i prvoplánový a nepřepisovaný, neupravovaný). Zápletky už tolik nezaujmou, i když se občas nabídne zajímavé téma - které tak zůstane promarněné. Za mě jenom slabší průměr, což je oproti předcházejícímu seriálu docela škoda. ()

RypavaDvojka

Začátek skvělý. Starý dobrý Tonda Blaník. Bohužel s karanténou nepřišlo odložení, což seriálu moc neprospělo a přišel kvalitativní úpadek. Skvělé díly: Pivo a tři DPH, Karanténa Blaník, Dvojníci, Království za Koněva (Asi nejlepší z těch karanténích) Z původního úmyslu dát 4 hvězdy jsem spadl na tři. 60% ()

• Ve scéně, kdy Tonda (Marek Daniel) telefonuje se svoji matkou, si pozorný divák může všimnou toho, že Tonda drží svůj iPhone obráceně. Tedy sluchátkem k ústům a mikrofonem u ucha. (Skarface)
  • Od 5. epizody bylo natáčení ovlivněno zákazem vycházení v době pandemie koronaviru. Herci a tvůrci tak nemohli natáčet v ateliérech a každý z herců tak natočil svou část ve svém domovském prostředí. (fabecc1222)