• Krátkometrážní

Život je hra (2018) (seriál)

+2* Na stránkách MallTV jsem narazil na zajímavý stream seriál, který natočil Jan Prušinovský, tvůrce docela originálních a oblíbených seriálů i filmů. I v tomto se nezapře originální provedení, ale po 2-3 dílech ani to nezakryje jednoduché a pubertální příběhy, které zaujmou především teenagery. Přesto nezavrhuju a silnější dvě hvězdy zase nejsou tak špatná známka a moderátorské výkony jsou kvalitní a docela vtipné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

+2* Opět tu mám srovnávací komentář - tentokrát dvou seriálů, které na sebe navazují, ale každý na mě působil jinak. Teorii velkého třesku jsem nikdy extra nemiloval a většinou jsem po chvíli přepínal pokud jsem na ni v televizi narazil, ale určitě pár dílů jsem viděl. Rozumím však její oblíbenosti, protože postavy jsou zajímavé a jejich charaktery pobízejí k napsání vtipných dialogů a scének. Její humor mě však většinou míjel a nenalákal mě k intenzivnějšímu koukání (na rozdíl od jiných seriálů, co běží v televizi). Zato seriál o mladém Sheldonovi mě chytl téměř od začátku. Určitě je to díky nastolené rodinné atmosféře, kde Sheldon vyrůstá a je vychováván. Každá z postav je něčím zajímavá a díky jejich odlišnostem jsou jejich konfrontace zajímavé a vtipné a navíc i docela poučné. Po shlédnutí celé první série a pár dílů z druhé si troufnu dát lepší čtyři hvězdičky, na rozdíl od lepších dvou hvězdiček vyhlášenému seriálu, který tu patří k těm nejoblíbenějším. V každém případě každý seriál cílí na jiné publikum - TBBT je spíš pro single a teenagery a naopak YS si užijou dospělejší s rodinou. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Malý Sheldon (2017) (seriál)

5* Opět tu mám srovnávací komentář - tentokrát dvou seriálů, které na sebe navazují, ale každý na mě působil jinak. Teorii velkého třesku jsem nikdy extra nemiloval a většinou jsem po chvíli přepínal pokud jsem na ni v televizi narazil, ale určitě pár dílů jsem viděl. Rozumím však její oblíbenosti, protože postavy jsou zajímavé a jejich charaktery pobízejí k napsání vtipných dialogů a scének. Její humor mě však většinou míjel a nenalákal mě k intenzivnějšímu koukání (na rozdíl od jiných seriálů, co běží v televizi). Zato seriál o mladém Sheldonovi mě chytl téměř od začátku. Určitě je to díky nastolené rodinné atmosféře, kde Sheldon vyrůstá a je vychováván. Každá z postav je něčím zajímavá a díky jejich odlišnostem jsou jejich konfrontace zajímavé a vtipné a navíc i docela poučné. Po shlédnutí celé první série a pár dílů z druhé si troufnu dát lepší čtyři hvězdičky, na rozdíl od lepších dvou hvězdiček vyhlášenému seriálu, který tu patří k těm nejoblíbenějším. V každém případě každý seriál cílí na jiné publikum - TBBT je spíš pro single a teenagery a naopak YS si užijou dospělejší s rodinou. Dodatek: v půli třetí série mě to baví stejně ne-li víc, tak dávám tomuto seriálu plný počet a chválím scénaristy. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

nostalgické +2* tak jsem po čase zahlédl v televizi tuhle veselou televizní pohádku, která vyčnívá mezi těmi ostatními jen díky moderním písničkám, z nichž některé se stali i hity. Obsazením však jsou herci stejně prkenní jako dekorace. U mě kazilo hodně dojem přezpívání téměř všech hlavních postav. Víc než na 2 hvězdy to ani po letech nevytáhne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

The aiM : My Life's a Cage (2016) (hudební videoklip)

3* Tento videoklip jsem zkouknul a ohodnotil jen z důvodu, abych nemusel vidět kraťas, který řekne asi totéž. Chápu snahu "otevřít lidem oči", ale maso mám rád a tak to zůstane. Určitě je rozdíl chovat zvířátka na jídlo doma a nebo někde hromadně, ale myslím že ve filmu obojí hází do jednoho pytle. Je na každém z nás co jí a pro co se rozhodne, v každém případě se nic nesmí přehánět. Extrémy jsou špatné vždy!!! [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Brouček (2017)

-4* díky uživateli Malarkey jsem narazil na tuhle ztřeštěnou francouzskou komedie, která i přesto, že je v češtině, tak ji zřejmě zatím vidělo velmi málo lidí (před koncem roku 2018 je tu jen 191 hodnocení) možná i díky nízkému hodnocení ... a myslím že neoprávněně a zasloužila by si větší ohlas. Já se při ní bavil a v porovnání s jinými francouzskými komediemi z posledních let mě bavila asi nejvíc. Její námět je dost ulítlý, ale herecké obsazení je slušné a táhne ji do zdárného bláznivého konce. V rámci žánru komedií si zaslouží určitě vyšší známku a za sebe ji doporučuji, tak mě můžete pokládat občas za dětinu ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Upgrade (2018)

4* Austrálie málokdy zklame a potvrdilo se to i v tomto snímku. Dobře vygradovaný příběh o tom jak nás dokážou technologie zdokonalovat po všech stránkách i jaké to může mít následky. Akční scény naštěstí nepřehlušují dobře napsaný příběh a tohle sci-fi má smysl. Mě bavil a tak za sebe můžu doporučit. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Zrodila se hvězda (2018)

+3* Účast Lady Gaga a vysoké hodnocení mě nalákalo na tuto novinku. Až posléze jsem zjistil, že jde o remake (a dokonce už třetí) a i když je téma stále aktuální, přesto originalitou nezaujme. Vystižená atmosféra a herecké výkony jsou však kvalitní, tak díky tomuto určitě zaujme. A kupodivu mi ani nevadili folk-rockový skladby, které běžně neposlouchám. U mě to nakonec vyšlo téměř na hranu 4 hvězdiček, ale zbytečně dlouhá stopáž už chvilkami unavovala, takže nakonec jen 3. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

nostalgické -4* A do třetice tento dětský sci-fi seriál, u kterého jsem vyrůstal. Vzpomínky jsou dobré, ale ve srovnání s Návštěvníky a Létajícím Čestmírem byl nejslabší. Přesto 4 hvězdičky si ještě asi zaslouží.... uvidíme jak na mě bude působit při opakovaném shlédnutí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Létající Čestmír (1983) (seriál)

nostalgické +4* I tento dětský bláznivý sci-fi seriál jsem v dětství měl rád a rozhodně byl zajímavý díky originálním nápadům a trikům - kdo by nechtěl létat. Třeba se jednou znovu vrátím s ním do dětských let [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]