• Krátkometrážní

EETerminátor: Den vyúčtování (2020) (amatérský film)

-5* nechápu moc debaty, zda tento kraťas na tyto stránky patří nebo ne, protože u jiných televizních či skečových pořadů jako Česká soda, nebo Monty Python to nikomu nevadí. Jde o parádní aktuální politickou satiru a parodii, na které si autoři vyhráli na detailech a nedokážu si představit to množství investovaného času na hledání vhodných pasáží, ale věřím že je to bavilo. Hlavně výsledek stojí za to a protože mi to padlo do vkusu i nálady, tak nedokážu dát nižší známku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

3* tahle ztřeštěná komedie mě zavedla do zákulisí soutěže Eurovize, kterou sice nesleduji, ale určitě to byla zajímavá zkušenost. Co se týče příběhu není nijak zvlášť nosný, ale určitě kvůli několika vtipným situacím mi film stál za to. Nemá cenu ho však doporučovat a záleží na divákovu nadhledu, zda ho bude bavit nebo ne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Hic (2020)

-3* Tak tento film opravdu nejde doporučovat. Chápu autora o co se v něm snaží, ale na druhou stranu je hodně těžké najít toho pravého cílového diváka a podle mě si dal na poprvé moc velké sousto. Jedná se o gay film plný fetiše, chtíče, představ a erotiky, teda přesněji řečeno porna. A to vše zabaleno do celkem vkusného kostýmku a s artovým vyzněním, které většině asi nic neříká. Už je pro mě překvapení, že teď má hodnocení přes 60 procent, ale nejspíš homofobové se mu vyhýbají a nedostává odpad jen z přesvědčení, jak je tu zvykem ;-). Příběh není až tak moc podstatný a je to tu hodně o emocích a zvrhlých chutích, které lidí spíš dusí v sobě. Díky hodně plouživému tempu zejména v druhé polovině se to u mě drží na spodní hranici tří hvězdiček a rozhodně to pro romanticky konzervativní duše není ;-). Komu jsou však blízcí pořádní chlapi více než modelky a slečinky, tak má u nich nejspíš další hvězdičky za herce. Hodnotím spíš odvahu s jakou režisér i herci k filmu přistupují a nejspíš hned tak podobný film se neuvidí. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Chalífát (2020) (seriál)

5* Tenhle seriál Vám přiblíží fungování muslimského náboru a jak se snaží demokratický svět tomu zabránit. Není to lehká podívaná a deprese Vás nejspíš nemine, stejně jako mě. Zejména proto, že je to kvalitně a uvěřitelně natočené a taky proto, že jsou lidi čím dál víc naivnější a nechají se nalákat na pozlátko a krásné ideály, které stejně nikdy nefungují. Za sebe musím doporučit, ale připravte si opravdu pevné nervy. PS: Na základě komentáře uživatele gudaulina jsem skoukl i seriál Our Boys, který se taky věnuje terorismu a i ten byl pořádný záhul .... a po těchto zážitcích jsem si udělal jasný obrázek o Dálném Východu. Zasytil jsem se toho až až a dlouhou dobu se budu dalším podobným snímkům vyhýbat. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Chlast (2020)

+3* v poslední době hodně omílaný film i díky plno nominacím a cenám, co už má na svém kontě. Proto mi nezbývalo nic jiného než si na to udělat vlastní obrázek. Alkohol patří k Dánsku stejně jako i nám Čechům ho dost koluje v žilách. A v našich končinách vzniklo mnoho filmů na téma alkoholu a některé mám ještě v živé paměti, takže srovnání s nimi se nedá vyhnout. Nejspíš neměl režisér záměr varovat před jeho následky, protože závěr tomu moc nevybízel. Ale to je jedno a i když s nabízeným příběhem mám trochu problém, tak se mi film vesměs líbil. Rozhodně herecké výkony stojí rozhodně za to a všichni herci dokázali vášeň v alkohol předvést dokonale. Takže jediný, ale zásadní problém mám s tím, že zkušení učitelé brali na lehkou váhu problém počínající závislosti na větším množství této drogy a za to má momentálně jen tři silné hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ]

Jako v bavlnce (2020)

+3* jeden z těch filmů, u kterých se do půlky divím jak je možné, že zrovna tento je jen v modrých číslech (aktuálně 69%) ... to však musím trochu rozvést. Od začátku máme rozdané karty a prim tu hrají svině, svině a zaslepenci, tak není divu když spravedlnost je slepá ... a ovce jsou tu jen do počtu ;-). Takže Ti diváci, co se rádi vciťují do postav, tak mají smůlu a nebo je nechci mít za kamarády ;-). Ale nechci tu psát o příběhu a kazit Vám případný zážitek, tak se jen přidám k těm, co film doporučí vidět aspoň kvůli jeho námětu. Po herecké i filmové stránce je to slušné a napínavým filmům nedělá ostudu. Výslednou známku však shazuje velká nevěrohodnost situací zejména ve druhé půlce, ale to už asi posuďte sami. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] - motto na závěr: A já myslel, že jen Češi jsou experti na zneužívání zákonů ;-)

Ještě máme čas (2020)

-3*  Rád jsem se podíval na Mortensenův režijní debut, ale moc velkou pochvalu nedostane. Film není špatný, hezky ukazuje charaktery postav (inspiraci sbíral z osobního života, tak mu vůbec nezávidím) a je poctivě zahraný. Problém mám hlavně s jeho délkou, která je pocitově na 2,5 hodiny a vlastně i když se furt něco děje, tak je to stále na jedno brdo a žádný vývoj na obzoru, takže se jen čeká .... Lidský příběh, který někomu může přirůst k srdci, ale já to nebudu. I gay diváci se budou muset obrnit trpělivostí, ale nechci mluvit za ostatní, to ať si každý udělá obrázek sám. Své pocity jsem snad vyjádřil jasně. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Ježek Sonic (2020)

+2* se Sonicem jsem vyrůstal a proto není divu, že se ve mě ozvalo to skryté dítě, které se chce jít na tento film podívat. Dítě nakonec bylo spokojeno, protože je to dětinské a přímo pro něj dělané, ale jako dospělák jsem byl z příběhu zklamaný. Žádnou přidanou hodnotu jsem ve filmu nenašel a navíc ústřední herecká dvojice - šerif a jeho partnerka, byla herecky hodně slabá. Efekty jsou na standardně slušné úrovni, tak se dalo na to dívat, ale opakování nestojí za to a to stejné platí pro případné pokračování, kterému se svět nevyhne. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Kapitán Říp (2020) (seriál)

-1* trailer, který běžel na sociálních sítích, mě zaujal, ale jako seriál to u mě nefungovalo a vydržel jsem jen první dva díly. Přesto si dovolím vyjádřit svůj názor na toto streamovací dílko. Nemyslím, že by nápad byl špatný, ale provedení hodně pokulhává. Ani jako sociální či politická parodie to u mě nefungovalo a výsledek na mě působil přehnaně urážlivý a převážně trapný. Určitě si mezi mladým publikem diváky našel, ale i podle zdejšího hodnocení soudím, že v tomto pokračovat by nemělo žádný smysl. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ]

Králové videa (2020)

+3* Díky nostalgickým vzpomínkám jsem si chtěl připomenout dobu, kdy tu byly všudypřítomné videokazety a na nich hlavně pirátské kopie všemožných amerických trháků a nebo německých softporen s českým rychlodabingem ;-). A myslím, že to tento dokument hezky shrnuje a ukazuje kolik známých osobností bylo s tímto „podpultovým průmyslem“ propojeno. U toho se samozřejmě přiživovali i nějaké další existence, které ji kořenili svým osobitým způsobem. Tentokrát nijak nenadhodnocuju a zůstávám u lehce zvýšené průměrné známky. Pamětníkům doporučuji, protože dnešní mládež by to asi nechápala ;-). [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]