Epizody(10)

Bude to velký jako letošní schodek českýho rozpočtu! Každý superhrdina široko daleko má vlastní filmy, komiksy, hudební alba, obaly na svačiny. Jen Kapitán Říp, jediný český národní superhrdina, měl jako vždycky leda h..... Nebyl čas, nekecal a makal. Ale tomu je teď konec! Má svůj vlastní seriál! Desetidílnej – žádná nastavovaná kaše jak Ordinačka! Drahej – jak nový fáro Leoše Mareše! A necenzurovanej! (MALL.TV)

Kothy

Po prvním díle zatím menší zklamání. Uvidíme, co bude dál, zatím jsme toho moc neviděli. Bylo tam ale pár světlých momentů, například mučení Okamury. Je tam i určitý politický přesah. Bohužel jsem to vydržel jen čtyři díly, kvalita se nezvedá.... "Členové jeho poslaneckého klubu jsou rádi, že se nají příborem." :D ()

Sabrewulf odpad!

Ubohost, fušeřina a amatérismus. To jsou tři pojmy, které definují tři negativa tohoto "skvostu". Tak začneme tím nejmíň nasíracím. 1)Amatérismus: technicky špatně, kamera hodně laciná a střihy se zvukem, to je teda něco. Interakce mezi Řípem a ostatními je nulová, většinou když se baví s Vyorálkem, to k sobě vůbec neladí, strašně mi to připomnělo naše začátky s první kamerou (bez pc a střihacích programů), kdy dialogová scéna byla točena stylem: kamera se zapne, postava A něco řekne, kamera se vypne, zabereme postavu B, kamera se zapne, postava B odpoví, kamera se vypne, zabereme postavu A... a tak dále. Hrůza. 2)Ubohost: Pokud chci dělat politickou satiru a nechci vypadat jako úplný čurák, tak to dělám UNIVERZÁLNĚ, tj. vezmu si na paškál VŠECHNY typy politiků. Když se po revoluci objevili gumáci, skeče si dělaly legraci ze všech. Bylo jedno, jestli jde o pravičáka, levičáka, liberála, demokrata a já nevím, co ještě, prostě nikdo z těch, co na tehdejší politické scéně něco znamenal, nebyl ušetřený. TAK se to dělá. Tady si berou na paškál jen jednu sortu politiků jako je Okamura, Zeman, Klaus ml. Babiš, zatímco ksindl typu Němcová, Kalousek, Bartoš, Fiala, Pekarová atd. se vůbec neobjeví,  takže je okamžitě jasné, že nekoukáme na politickou satiru, ale na vlhký sen levičáckého, umíněného děcka, které nám vnucuje své ubohé, černobílé vidění světa. Na přes držku. 3)Fušeřina: To úplně nejhorší na téhle sračce je něco, co strašně nesnáším a mám na to alergii a tím je jedna z českých vlastností: parazitujícím způsobem se vézt na něčem, na co absolutně nemám. Říp tu má být celorepublikově známý superhrdina, miláček národa. V celé sérii není JEDINÝ MOMENT, který by na to poukázal a seznámil nás s Řípovým původem a jeho hrdinskými činy. Jinými slovy, celý satus národního superhrdiny stojí POUZE na tom, že nám to na začátku každého dílu řekne posraný voiceover (a to ještě způsobem jako by tlačil hovno na záchodě)!!! Přitom nikdo po těch degenech nechce, aby nám složitě několik dílů ukazovali, jak všechno vzniklo a jak Říp hodinu bojuje s padouchy, tohle je přesně ten typ série, kde by jako prdel na hrnec sedly scény VYTRŽENÉ Z KONTEXTU, tedy pouze kratičké střihy v úvodu, či občasné flashbacky typu - Řip se s někým baví a řekne "jo, to mi připomíná, jak jsem kdysi bojoval s tím a tím" a do toho prostřih, pár trikových akčních scén. Díky tomu vytržení z kontextu se pak může použít prakticky cokoliv, co by tvůrce napadlo a oni by si ty útržky napsali přímo na tělo tzn. někdo z nich třeba umí pracovat v 3D programu s particly, tak se udělá jeden krátký záběr, jak se městem valí velká voda a druhý záběr, jak stojí Říp na střeše budovy s člověkem, kterého před tou vodou jakože zachránil + něco humorného k tomu. A takových věcí šlo udělat v sérii tuny, hodně by to tím spetřili a udělali zábavné a koukatelné, jenže oni nic takového neudělali, protože to, blbečci, NEUMÍ!!! A pokud nemáte nějaký kvalitativní podklad, nemáte žádné oprávnění a kvalifikaci citovat finální scénu Iron Mana jedničky, či jakkoliv parodovat blockbustery. Pak se akorát ztrapníte a ve výsledku celá vaše snaha působí jako když majitel Trabantu poškrábe klíčkama vedle stojící Porshe a myslí si, jak mu to nandal. Neumětelské hovno. () (méně) (více)

Wacoslav1 odpad!

Děkuji tvůrcům za charakteristiky toho, jak to podle nich v českém národě vypadá a strčte si to do hajzlu. Pokud by to bylo nějakým způsobem aspoň satirické a vtipné, jak se zjevně snaží, ale nemůže být, tak ok. Takhle jenom festival trapnosti. Zlatej Soukup, ten je aspoň tak úděsnej až je zábavnej. Odpad!5% ()

RypavaDvojka

Seriál stojící mezi odpadem a jednou hvězdou. Nucené scénáře, scény jsou nekonečné a snaží s diváka unudit k smrti. Jako pozitivum musím zmínit Jiřího Vyorálka, který hází seriál o třídu výše. Nebýt jeho, seriál by skončil v odpadu (A že některé epizody jej mají, některé byly opravdu hrůza a děs). Vcelku by mě zajímalo kde se vzalo hodnocení 35%, vždyť kameňáky apod. jsou tu v černých číslech a tento "počin" (Který mi připadal že si chce hrát na Ricka a Mortyho či South Park s vlastním originálním "dějem" a "supr čupr" scénářem) stojí nad nimi. Navíc nad promo, které to mělo (TBMK, Reflex apod.) naprosto nezvládnuté (hlavně z hlediska scénáře) a střihač by se měl oběsit na pásce již stvořil. Smutné. 20% za Jiřího Vyorálka, výš to bohužel nepůjde. ()

easaque

-1* trailer, který běžel na sociálních sítích, mě zaujal, ale jako seriál to u mě nefungovalo a vydržel jsem jen první dva díly. Přesto si dovolím vyjádřit svůj názor na toto streamovací dílko. Nemyslím, že by nápad byl špatný, ale provedení hodně pokulhává. Ani jako sociální či politická parodie to u mě nefungovalo a výsledek na mě působil přehnaně urážlivý a převážně trapný. Určitě si mezi mladým publikem diváky našel, ale i podle zdejšího hodnocení soudím, že v tomto pokračovat by nemělo žádný smysl. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ] ()

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)