• Krátkometrážní

Cream (2016)

-3* vysoké hodnocení mě nalákalo na tento roztodivný kraťas, zejména co se týče animace, ale vlastně i příběhu. Ten by chtěl šokovat a naráží na současný reklamní marketing a jejich praktiky. Nápad není špatný, jen mi přijde nedomyšlený bez smysluplné pointy. Rozhodně je zajímavý a možná i originální, ale ve výsledku nemá na to, abych ho nějak vyzdvihoval či doporučil. Ale aspoň působí "normálně" oproti ostatní filmografii Davida Firtha, která je na můj vkus už dost ulítlá a avantgardní. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Měsíc Jupitera (2017)

4* velmi netradiční festivalový nezávislák, který je víc mysteriózní než sci-fi a zaujme hlavně zajímavou vizuální stránkou a dynamickou kamerou, která působí často velmi reálně a sugestivně. Příběh není nijak zásadní a spíš jde o pocity, které vyvolává - prostě klasické podobenství. Sice je děj pomalejší, ale vůbec mě neuspával a občasné akční scény nerušily. Padlo mi to do nálady a proto nezbývá než doporučit dále, ale chápu, že to není film pro každého. A protože mám z filmu i po týdnu příjemné pocity, tak 4 hvězdy jsou minimum, co dokážu dát ... tak kdo někdy nechtěl létat? [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Mrazivá tajemství (2016) (pořad)

-3* několik epizod, které bych spočítal na prstech jedné ruky, se mi opravdu trefilo do vkusu a za ty bych dal možná i 4 hvězdičky, ale kvalitativní nevyváženost celého konceptu stahuje laťku skoro pod tři hvězdičky. Mezi plusy bych dal vtipný nadhled, konspirační teorie, černý humor a vlastně i animace. K mínusům zase srandu za každou cenu a ke konci už opakované ždímání použitých témat. Kdo má rád podobný žánr, tak si svoji oblíbenou epizodu nejspíš najde. Po třetí sérii bych určitě další pokračování nedělal. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Branky, body, kokoti (2018) (pořad)

1* fanoušek tohoto pořadu opravdu nebudu, i když v těch 3 dílech, co jsem se si vybral na zkoušku, bylo pár vtipných a trefných narážek. Bohužel to přebíjí opravdu zbytečně vulgární slovník, na kterém je to všechno postaveno a tento styl satiry nemusím. Takže u mě mají BBK po ptákách ;-). [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

+2* Naladěný z jiných francouzských komedií jsem si pustil i tuto, která nemá zas tak špatné hodnocení. A i když téma organizování svateb je mi dost blízké, tak nastolený humor se u mě tentokrát míjel účinkem a vlastně nevím proč. Herecké výkony mi nepřišly nijak výrazné a navíc nesympatičtí a příběh by se mi líbil víc bláznivější a navíc mi tu možná vadil zdejší multikulturalismus. První půlka mi přišla dost utahaná a musel jsem se hodně překonávat, abych od filmu neodešel, naštěstí druhá půlka to trochu napravila. Přesto nechám jen slušné 2 hvězdy a opravdu to není žádná sranda připravit pro své náročné klienty dokonalou akci. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Blbec k večeři (1998)

4* Blbec k večeři jde ve šlépějích klasických francouzských veseloher, ale tato není naštěstí tak trapná jak by se mohlo na první pohled zdát. Slušně propracovaný scénář dává dost místa i hereckým výkonům. Proto kdo si chce zpříjemnit večer po náročném dni odpočinkovou komedií, tak mu ji můžu doporučit. A je z ní patrné, že blbec není to nejhorší co Vás může potkat ;-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ]

Der Fuehrer's Face (1942)

+2* Přes Vzpouru hraček jsem se dostal k tomuto válečnému dílku Walta Disneye o kačeru Donaldovi. Tehdy byla potřeba zesměšnit Hitlera a tak vznikla tahle propaganda, která dnešním úhlem pohledu už nic nenabízí a nemá žádnou přidanou hodnotu a proto jen 2 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: X /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ]

Vzpoura hraček (1946)

4* Tady si můžete připomenout klasiku české loutkářské školy se svým veleúspěšným protiválečným kraťasem od Hermíny Týrlové. Totéž jsem udělal i já před chvílí a byl jsem překvapený, že to stále své kouzlo má, a proto se nebráním dát své 4 hvězdy. Neznalým doporučuji. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Poslední traper (2004)

4* Polodokumentární dobrodružný film o útrapách života za polárním kruhem, kde si člověk v drsné bílobílé divočině musí poradit sám a i když má svou ženu, tak je vlastně samotář. Pomalý komorní snímek, který na Vás ledově dýchne a na hodinku a půl zavede do jiného světa, než v kterém žijeme. Typický film pro artové vyznavače a milovníky přírody ještě bez stop lidské civilizace. Zajímavý i tím, že si hlavní hrdina zahrál sám sebe. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 2 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]

Pan Stein je online (2017)

-3* k filmu mě spíš než příběh přitáhla účast Pierre Richarda, kterého jsem neviděl už věky. Film přináší oddechový lehce naivní příběh o seznamování přes internet, který dokáže pobavit, i když má své slabé chvilky, a proto se drží u mě na hraně 2-3 hvězdiček. Sice ve finále nepřináší nic nového, herecky ani filmařsky taky není ničím výrazná - tak dávám ve slabé chvilce této tuctové francouzské komedii 3 hvězdičky a bude se dobře vyjímat mezi ostatními na komerčních kanálech. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ]