Wednesday - Jako kůl v hřbitovním plotě (2022) (epizoda)

Vidím tu Harryho Pottera, podobnost s druhým úkolem turnaje tří kouzelníků se nezapře. Hádám, že (hlavní) premisou bude nevyhnutelné sblížení předních nepřítelkyň. Rovněž nás čeká Wednesday a její citové procitnutí a pak...viděla jsem toho už dost. A vím jak to chodí se záporáky a rčením, že pod svícnem bývá tma největší.

Wednesday - Prokletá dívka Wednesday (2022) (epizoda)

Líbivé, stylistické, ponuré. Jenna Ortega se pro tuhle roli narodila. Nechť potenciál který Wednesday bezpochyby má, Burton naplno využije.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Předpokládám, že zde jde o hodnocení několika náhodných epizod, jinak mi to nejde na rozum. Uznávám, první série je slabá. Ale díl od dílu se to zlepšuje. Ano, je tam pár zbytečných částí, které ani výrazně neposouvají děj. Ovšem jinak jde o výtečný seriál se skvělými padouchy, skvěle napsanými postavami a fajn herci. První sérii bych ohodnotila 60% - ten začátek je takový kostrbatý. Triky a masky úsměvné. Scenaristé jakoby nevěděli od čeho se odpíchnout a jak ukotvit hlavní hrdiny. Druhá série slušných 80% parádní nápady, epizody mají švih a k postavám si najdete cestu. Zbytek sezón po 100% až na tu sedmou, té dám 90%. Ty peripetie s potenciálními přemožitelkami byly dost otravné. Nejlepší epizody: DVOJNICE, DIVOKOST V SRDCI, TICHO, NOVÝ ÚPLNĚK, PRVOTNÍ, ZÁMĚNA, VŠUDE DOBŘE DOMA NEJLÍP, TĚLO, ZÁKROK, SPIRÁLA, DAR, AŽ NA KONEC CESTY, JEŠTĚ JEDNOU A S CITEM, TABULA RASA, NEVIDITELNÁ, ZASE NORMÁLNÍ, KRVAVÝ POHLED, ZLOSYNOVÉ, DVA ZBÝVAJÍ, HROB, ROZHOVORY SE ZÁHROBÍM, ZABIJÁK VE MNĚ, POHÁDKÁŘ, LŽI MÝCH RODIČŮ, NEČISTÉ ŽENY + poslední 3 epizody ze sedmé řady. Nejlepší postavy mimo hlavní Buffy samozřejmě Willow, Giles, Spike, Dawn, Tara, Oz - později jsem si našla cestu i k Alexovi, Anye a Angelovi. Nová srdcovka ❤️

Buffy, přemožitelka upírů - Vyvolená (2003) (epizoda)

Nemůžu uvěřit, že je konec. Dojemné. Musím zpracovat všechny dojmy. Dawnie vyhlížejíc svou sestru.. celá ta sekvence mi trhala srdce. Povedené finále. Buffy si zaslouží víc pozornosti.

Buffy, přemožitelka upírů - Poslední dny (2003) (epizoda)

Epické finále - část první. Chudák Xander. To, co mu udělal Caleb...Spike schovaný tam za růžkem, dávajíc pozor na Buffy...no, bylo mi ho líto.

Buffy, přemožitelka upírů - Lži mých rodičů (2003) (epizoda)

Scooby parta přichází na spouštěč, který probouzí bestiálního Spikea. Toho se rozhodne využít Robin Wood. Atmosféra houstne. Uvidíme, zda se Buffy ta páska přes oči v závěru vyplatí anebo ne.