Raz, dva, tři (1961)

A já pořád řikám, že ve vztahu první, co musí fungovat, je chemie... A tady bohužel, nedá se svítit Billy, ale prostě nezajiskřilo to. Proto já a Raz, dva, tři nebudeme blízcí přátelé ani teď, ani nikdy. Byla asi chyba shlédnout prvně Ninočku a den poté, kdy její kouzlo ještě působilo, jít na tenhle snímek, ale to už je krutá realita dnešního světa. Možná i proto se mi občas pozdávalo, že tohle jsem už přeci jednou viděla! Nebýt Ninočky, nasolila bych to tu po plných, ale bohužel - tentokrát ostré hlášky na mě už moc nefungovaly. Děkuji, těšilo mě a těším se na další, doufám že už jiné, setkání s Vámi, Billy:-)

Andula vyhrála (1938)

"To se nám povedlo!" - "To se nám tedy nepovedlo!" - A já bych si dovolila nesouhlasit, protože ani "herecký um" Ferbasky mi tuhle komedii nedokázal otrávit. Po pravdě to u mě nevyhrála ani tak Andula, jako pan Haken, ale to už je vedlejší. Komedie je to zdařilá.

Ninočka (1939)

Garbo mluví a mluví sakra ostře. Smeče, které vracela Douglasovi byly ostré jako břitvy a i když komunisti nemají smysl pro humor a Garbo se tedy nesmála, tak já se za břicho popadala. Úderná a trefná satira, ze které se soudruzi mohli po...t, tomu věřím. Pro mě to má ale malou vadu na kráse - ta přeměna striktní, rázné a pravověrné agentky KGB v šarmantní a volněji smýšlející Ninočku byla příliš rudo-bílá...chyběl tam ten stupeň růžové a i když tuhle barvu nemám zrovna dvakrát v oblibě, tak zde bych ji uvítala.... ale to je jen taková muška, která mi absolutně nebránila vychutnat si tenhle nášup až do dna! A stihla jsem to, než vymřu!:-)

Sonáta pro zrzku (1980)

Týjo - oni natočili film ó měě! Oni natočili film ó měě! Oni natočili film ó měě! Nebo to musela být nějaká jiná zrzka z Uherského Hradiště (až na to koupaliště - to je v Moravském Písku, ale i tam jsme se hodně nakoupali:-), která na ZŠ hrála na klavír a v soukromí svého pokojíčku se mlátila do hlavy, proč zrovna ona se musela narodit zrzavá a ještě ke všemu pihatá. Nééé - kecám... já nehrála na základce fotbal a už vůbec jsem neměla absolutní sluch a nebyla jsem klavírní talent s ambicemi na konzervatoř. Nakonec i teď po dlouhé době ráda otevřu klavír a hrábnu do klávesnice a ráda z velké nostalgie ty 3 hvězdičky dám a Petře s léty odstupu vzkazuji: "Neboj, oni všichni ti posměváčkové nakonec pochopí, že zrzky jsou nej!":-)

Okres na severu (1981) (seriál) odpad!

Kurec palec, soudruhu Pláteníku, zavěš telefon a jdi do háje, protože na tohle se fakt dívat nedá!

Žena za pultem (1977) (seriál)

"Tatínku, neopouštěj naši maminku!" - "Děti moje, kdyby si maminka oholila ten knír, možná bych i uvažoval o tom, že s ní zůstanu. Ale berte to rozumně. Budete mít nového tatínka s embéčkem, ve kterém maminka bude prožívat 1. erotické scény a oporou jí budou její soudružky kolegyně z práce nadšené pro budování socialistického státu." ---> oproti jiným hrůzám z továrny na socialisticko-realistický seriál se na tohle občas ráda podívám.

S tebou mě baví svět (1982)

Přátelé, kamarádi, my vám ty medaile nepřivezeme, protože není moc za co! Příjemná podívaná na relax, která mě ale až tak netankuje. Takže si s přehledem ty rossignoly do údolí vezmu a raději si pustím jiné komedie, které jsou komedií století pro mě.

Kristian (1939)

A spálit papučky a domino!

Roztomilý člověk (1941)

Ať už Raoul Schránil v kruzích spí nebo ne a o roztomilosti Oldřicha Nového a jeho Bláhy bychom mohli vést sáhodlouhé diskuse, ve výsledku je film opravdu roztomilý. "Promiňte, co vlastně napsal Max Braun?" "No dovolte? A vy to nevíte?"

Hvězdný prach (2007)

Příběh sice padlé hvězdy, ale ve filmu ve výsledku pády hvězd nenajdete. Právě naopak - všechny zúčastněné hvězdy zářily, až se nakonec rozzářila i má duše filmového diváka. Nádherná podívaná, která vás opravdu pohladí po duši a věřím tomu, že až půjdu za letní noci na procházku pod jasným hvězdným nebem, na tuhle úžasnou fantasy si vždycky ráda vzpomenu.