Agui Kkot - Episode 3 (2020) (epizoda)

Fajn, takže třetím dílem končím se slovním hodnocením dílů. To nemá smysl, protože prostě... nic rozumnýho ze mě nevypadne. Nevidím důvod proč kritizovat něco, co mě fest baví, mám z toho zamotanou hlavu a z JEHO hraní jsem tradičně paf.

Agui Kkot - Episode 2 (2020) (epizoda)

Tohle hodnocení po dílech je na pytel. Protože jsem prostě docela nadšená a kritika jde stranou. Výborně rozepsané, skvěle zahrané a v hlavě tisíc otázek s obrovským otazníkem. Co a jak bude dál? 😵

Agui Kkot - Episode 1 (2020) (epizoda)

Obávám se, že moc objektivního ze mě nevypadne. Tohle je role pro Lee Joon-giho, který si psychopata říznutého medem zahrál určitě s velkou chutí. I v tomhle vedru byl první díl poměrně mrazivý. A rozhodně vzbudil moji zvědavost, tohle by mohlo být na Koreu něco tak trochu jiného. Překládá se

Za ranních červánků (1934)

No dobře, poplatné době, vlastenecké a asi i naivní, ale... Chudenice. Po 35 letech co tam jezdím, jsem se k filmu dneska poprvé dostala. Náhodou, ale přece. 😉

Přiveď mě domů (2019)

Když Lee Young-ae vzala po patnácti letech film, udělala mi tím obrovskou radost. I když na druhou stranu jde o smutný film, kterým se ale celou dobu nese naděje a víra. Young-ae zůstala věrná charakteru svých rolí, které ukazují osudem zkoušené a přesto neskutečně silné ženy. Ve své roli byla tradičně výborná, i když mi trochu chyběl její tak milý úsměv. Tím, vzhledem k charakteru role, musela šetřit. Jak jsem psala na začátku, film je svým zaměřením spíš smutný a mnohdy až krutý. Nicméně naděje umírá poslední. Přeloženo

Otroctví v Severní Koreji – Dolaroví hrdinové (2017) (TV film)

Asi si na ně vzpomenu vždycky, až budu skuhrat, že mám moc práce.To, že je zneužívá Rusko a Čína, nepřekvapí, ale Poláci? To je fakt síla. Od natáčení dokumentu už pár let uteklo, ale že by se něco změnilo, to pochybuju. A pokud, tak k horšímu. Bůh ví, kolik z těch tehdejších dělníků ještě žije...

Keullojet (2020)

Pánové Ha Jung-woo a Kim Nam-gil mě nalákali na výlet do žánru, který nevyhledávám. Nebylo to úplně špatné, ale bylo to... korejské. Pointa filmu je k zamyšlení a vlastně smutná. Bohužel ale pravdivá. S tím, o co tam jde, se setkáváme až moc často. Nicméně z celého filmu mě nejvíc pobavil dialog vztahující se k filmu Along with the Gods. Kdo viděl pochopí. Ale jednou se to dalo a času stráveného překladem nelituju. 😌

Deo geim: 0sileul hyanghayeo (2020) (seriál)

Pro mě hodně nevyvážený seriál. Chvilku jsem koukala se zatajeným dechem a chvilku koukala, kde co lítá. Spousta nevyrovnaných pasáží a finále přišlo dřív než mělo. I přes to bych hodnotila výš, kdyby.... Poslední díl, který byl jenom zbytečným epilogem, to celé zabil. Takový závěr se do seriálu tohoto typu prostě nehodí.

Stan a Ollie (2018)

Sladkobolné, víc mě asi nenapadá. Tihle dva byli mými nejoblíbenějšími a vlastně ani nevím, jestli jsem chtěla ten jejich soumrak kariéry sledovat. Je mi smutno, ale už pro ty herecké výkony obou pánů v hlavních rolích to za to stálo.

Království zombie - Série 2 (2020) (série)

Hodnocení odpovídá, protože mě bavila přesně polovina dílů. Tedy ty, kde se vyskytovalo minimum zombie. Nemůžu si pomoct, ale dlouhé minuty honiček a nesmyslných potyček mě prostě nudí.