Lovec jelenů (1978)

Okrajovo vojnový film zameraný na postavy a ich psychiku.Možno to malo byť tak dlhé a i keď je to skvelý film so skvelými hercami, tak je tu dosť nudných pasáží a druhá projekcia asi nehrozí. 75%

Útěk ze Sibiře (2010)

The Way Back nie je vôbec špatný film. Peter Weir je schopný režisér, ktorý dokáže pracovať s postavami i s príbehom, čo si môžme všimnúť i pri tomto filme. Čo z môjho hladiska zlyhávalo? Určite chýbajúci útek, či ťažká časová náročnosť príbehu, ktorá sa síce dala sfilmovať len ťažko,no niektoré časové skoky boli pre mňa až moc veľké. A tri dávam aj z toho dôvodu, že Utek zo Sibíra vo mne nezanechal nejaké hlbšie emócie. 67%

Hunger Games (2012)

Mám rád keď od filmu moc neočakávam, a on príjemne prekvapí. Hunger Games je presne ten prípad, niet sa ani čomu čudovať, vo svete to získalo lepšie recenzie ako u nás. A i keď je na tomto snímku mnoho aspektov, ktoré mi nepasovali (bolo to tipicky americké, a často krát veľmi predvidateľné), tak ma nesmierne zaujalo ako kruto a reálne bol vykreslený nastolený systém vlády najsilnejších jedincov, o čo sa v skutočnosti aj amerika vo svete snaží. Tiež netreba zabudnúť na skvelý výkon Jennifer Lawrence (ktorá príjemne prekvapila), či Woodyho Harrelsona, zaujímavú réžiu, či skvelú hudbu. 70%

Koupili jsme ZOO (2011)

3/5. Po prvej 20 minútovke som to vypol, pretože tej nudy, citového vydierania a patosu tam bolo na mňa moc. No dnes som dal filmu druhú šancu a vrátil som k jeho sledovaniu. A ku podivu po tej úvodnej 20 minutovke sa film slušne rozbehol a vykľula sa z toho príjemná komédia s prvkami drámy a s pár ozaj podarenými vtipmi. Tiež vzťahy medzi postavami boli veľmi pekne vykreslené a postavy boli sympatické. Klišé síce z filmu úplne nezmizlo, no na nedeľné dopoludnie je to ideálny snímok, zvlášť, keď je vonku tak hnusné počasie. Rozmýšľal som aj nad 4 hviezdičkami, ale silné tri sú to pravé. 69%

Megamysl (2010)

V podstate slušná rodinná zábava, ktorá i pobaví, i si pri nej užijete nejakú tu akciu. Bohužiaľ ma tieto nové americké animáky zasiahnú len sporadicky, ale i tak sa pri tom moji dvaja malí bratranci fajn zabávali a často krát aj ja s nimi. 65%

Král komedie (1982)

Veľmi zábavný snímok s geniálnym Robertom De Nirom v jednej z jeho najlepších hereckých úloh. Rupert Pupkin bol len obyčajný chudák, ktorý sa chcel stať slávnym a na počudovanie sa mu to aj podarilo. I keď vám je ho celý čas ľúto, tak by ste vôbec neverili, že on to dokáže. Martin Scorsese ukázal, že dokáže točiť i komédie a k tomu originálne komédie. 80%

Legenda o vášni (1994)

Pekný film s peknou kamerou, no nezaujímaví. Aspoň pre mňa. Jednu hviezdičku na vrch pridávam za Antonyho Hopkinsa a Brada Pitta. 50%

Válka policajtů (2004)

Film s výbornou atmosférou a studeným nádychom, ktorá sa do vás ani a chvíľu neprestane zabodávať. K tomu iste dopomáhal i skvelý klavírny doprovod a celý film pripomína staré dobré krimi zo 70.-80. rokov. Akčné scény sú nakrútené veľmi precízne a Daniel Auteuil a Gerard Depardieu ako policajný rivali výborný. Filmy ako tieto milujem. 85%

Amazing Spider-Man (2012)

Mne sa to páčilo malinko viac ako Raimiho verzia. Herci sú sympatickejší (hlavne Emma Stone to natrela Kirsten na plnej čiare), Spidey je zábavnejší a viac v pohode ako bol ten Maguireov, film je skvelý v romantických a humorných pasážach a dych nestrácal ani pri tých akčných, čoho som sa bál asi najviac. Pre mňa zatiaľ najlepší Spider-Man, i keď len o málo lepší ako ten prvý Raimiho. 75%

Sedm samurajů (1954)

Veľmi dlho som odkladal tento film a to hlavne kvôli jeho dĺžke, ktorá bola priam enormná. A aj to je jeden z dôvodov prečo nakoniec nedávam plné hodnotenie. Sedem samurajov je na jednej strane krásny film, ktorý príjemne ubieha, no na druhej strane dnešnému divákovi môže byť z tej stopáže až zle, a pochybujem, že je veľa takých, čo vydržia pozerať skoro 4 hodiny bez nejakého náznaku nezáujmu, či nudy. Mne sa to tiež pár krát stalo a preto u mňa 82%