Strážci Galaxie (2014)

Keď som čítal niektoré komentáre tuto, tak som sa bál, že by sa mohlo jednať o ďalšie fiasko, ktoré nejak pretrpím a zabudnem naňho. O to viac som rád, že sa tak nestalo a po pozretí som mal pocit, že som si film takto nevychutnal už veľmi dlho a spolu s X-menmi to bol najlepší zážitok tohto roka pre mňa (to som ale ešte pár očakávaných snímkov nevidel). Film je to veľmi zaujímavý a zvláštny, plný farieb, komických postavičiek a vtipu, pričom nezabúda ani na svoju temnú stránku. A čo je hlavné posavy som si celkom obľúbil a nenudil som sa ani chvíľu.

Škatuláci (2014)

Nebolo to zlé, ale asi som očakával lepší príbeh. Ako oddychovka ale super.

Temný případ (2014) (seriál)

1.Séria: 95% 2. Seria: 80% Pred tým, ako som začal sledovať True Detective, som si kládol otázku, či môže spolupráca Fukunaga, McConaugey a Harrelson dopadnúť zle, ale to čo prišlo som fakt nečakal. Matt sa definitíve zbavil nálepky romantického herca a pridal do svojho repertoáru hádam najlepší výkon, seriál má neskutočnú atmosféru, charaktery a ani jedna časť nezaostáva, i keď možno tá posledná nedala fanúšikom až také uspokojenie ako mnohí čakali, a práve preto pevne verím, že sa v druhej sérii vrátime naspäť, ale fuu, latka bola nastavená vysoko!!

Úsvit planety opic (2014)

Úplne iný film, ako predošlý diel, viac temný a akčný, autori sa snažia hrať opäť na city, no už to nefunguje tak ako v jednotke a aj samotný dej nie je taký pútavý. Ale film kvalitu má podla mňa a aj keď boli pasáže, keď som sa nudil, tak som v celku spokojný.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

X-meni sú späť v plnej sile a v epickom boji na dvoch frontoch so starými dobrými i "novými" tvárami. Tak ako mi Wolverine chýbal v predchádzajúcom diely, tu si to plne vynahradil. Som rád, že sa Brian Singer vrátil k X-menom, dokázal skvele sa zapracovať do Vaughnovej práce a pridal aj svoj obraz z prvých dvoch filmov a dokázal tým posunúť laťku ešte vyššie. Film obsahuje kopu výborných a originálnych scén, ale tá ako Quicksilver pri záchrane Magneta zneškodňuje ochranku je fenomenálna, určite si film pozriem aj v 3D.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Úprimne, čakal som úplne niečo iné, ale nakoniec som príjemne prekvapený, Som rád, že sa autori pustili do tohto projektu, na ktorom sa mi najviac páčilo, to, že ukázali, že človek je tým, ktorý si tvorí svojich vlastných nepriateľov a bol v tomto filme zápornou stránkou, nie Maleficent, ktorú bravúrne zahrala stále sexy Angelina Jolie. Aj po vizuálnej stránke je to úžasný film (i ked vidieť inšpiráciu LoTR, či Avatarom) a 3D bol v celku slušné.

Zmizelá (2014)

Majstrovský film s nezamenitelnou atmosférou akú vie nastoliť len David Fincher. Do rozuzlenia neviete čo si máte myslieť, film je chladný, prepracovaný a v každom zábere dôležitý, Fincher opäť potvrdzuje svoj perfekcionizmus. Ben Affleck pod jeho taktovkou podáva jeden so svojich výkonov a o skvelej Rosamund Pike. Vyhlásenia o tom, že sa jedná o najlepší Fincherov film sú podla mňa trošku z cesty, ale i tak sa jedná o jeden z najlepších filmových zážitkov tohto roka a David opäť nesklamal.

Železná srdce (2014)

David Ayer je pre mňa zárukou nie excelentných, ale určite kvalitných filmových zážitkov. Fury nie je žiadna výnimka. Zaujímavý príbeh o premene z chlapca na chlapa, pekne vykreslené charaktery a drsňácky Brad Pitt, ktorý sa znovu vrátil do druhej svetovej aby kosil náckov skoro tak dobre ako B.J.Blazskowicz. Jediné čo mi tak vadilo, boli tie čudné záblesky striel, ktoré vyzerali ako zo Star Wars.