Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Zaujímavý a štýlový film, ktorý ma zaujal o mnoho viac ako Mŕtvy muž, ktorého som videl od Jarmuscha naposledy. Dokonca mi ani nevadil ten preťahovaný dej, ktorý ubehol svižne a v pohode. Forest Whitaker bol fajn, no najlepší bol aj tak soundtrack od RZA. 79%

Griffinovi (1999) (seriál)

Spočiatku som Griffinovcov, absolútne neregistroval, v telke prakticky ignoroval, lebo tá jedna časť šo som vtedy videl sa mi nezdala nejak zaujímavá. Ale nedávno som sa rozhodol, že si tento uletení, a teraz, keď už sledujem 4, sériu, môžem s kľudom napísať, že uletení seriál pustiť od prvej časti a musím uznať, že som dobre spravil a dosť som mu krivdil. Tak absurdnú zábavu som hádam ešte ani nevidel a každou novou časťou mám túto pošahanú rodinku stále viac radšej a možno časom im nadelím aj plné hodnotenie.

Hurikán v ringu (1999)

No jo, mám rád tie filmy od ktorých nič neočakávate a oni vás proste dostanú. Hurikán v ringu je presne ten prípad. Denzel Washington hrá ako kráľ, soundtrack bol milým prekvapením a režisér odviedol kus poctivej roboty. Je mi jedno, že sa to možno nezhodovalo zo skutočnými udalosťami na sto percent, filmu to na kvalite neuberá. 80%

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Snímok určite kvalitný, no natočený pre vybraný okruh ľudí, ktorý majú radi novinárske filmy. Mann patrí k režisérom so svojou rétorikou a výpoveďou jemu vlastnou. S vynikajúcou a špecifickou kamerou a zaujímavou hudbou. Výber hercov je fantastický, či už Pacino, Crowe či Plummer. No i tak je to pre mňa zbytočne naťahovaný a niekedy špatne vysvetlený a natočený film. Mann má určite na viac čo potvrdil či už v Nelítostnom súboji, Alim alebo Collateralom. 69%

Klub rváčů (1999)

Ďalšia Fincherova lahôdka. Tak trošku divný film,s prekvapujúcim koncom podčiarknutý skvelými Nortonom a Pittom. 88%

Magnolia (1999)

Já ti nevím Karle. Tá dĺžka nebola až taký problém. Skôr to bola istá nevyrovnanosť. Striedali sa nudné pasáže s tými výbornými. PTA je určite skvelý režisér, čo nám ukázal aj v tomto snímku, skvelé zábery kamery a vykreslenie charakterov jednotlivých postáv a naoplátok mu to aj herci vracajú svojimi výkonmi a Jon Brion svojou hudbou. Ale neviem, nemôžem dať viac ako 3, možno po druhom zhliadnutí. A ešte otázka nakoniec...čo tie žaby?? 67%

Matrix (1999)

Včera som si Matrix pustil po pár rokoch a ostal som nemilo prekvapený. Dakedy pred desiatimi rokmi sa mi zdal tento snímok dokonalý a tak som ho mal utkvený v pamäti, no včera som si nemohol pomôcť a prišlo mi to strašne teatrálne, scenár slabota a herci nie vždy presvedčivý, nápad pritom vynikajúci. Keby to nebola moja láska z detstva, znížil by som aj na tri. 75%

Muž na Měsíci (1999)

Kvalitný snímok plný humoru, drámy a emócii. Trojuholník hlavných protagonistov Carrey-DeVito-Giamatti predviedli výborné výkony na čele s prvým menovaným. Škoda len, že sa film slabšie rozbieha a niekedy boli aj miesta pri ktorých som sa trocha nudil ale aj tak ide o výborný životopis človeka, ktorý videl trocha za roh a humor a provokácia okolia mu išlo najlepšie. 83%

Narušení (1999)

Kto by to na tú Angelinu povedal, výborný výkon, ktorému skvelo sekundoval ten, ktorý ukázala Winona Ryder a obe boli to najlepšie na celom filme. Z príbehového hľadiska nešlo o nič impozantné, vyskytli sa aj menšie scenáristické chyby, ale po režisérskej stránke je film vysoko kvalitný a hlavne flashbacky mi prišli fantastické. Hnusne dobrý film. 80%

Odplata (1999)

Zábavná gangsterka plná očakávaných zvratov, hlúpych zabijakov, ešte hlúpejších policajtov a nadmiernou dávkou klišé. Mel Gibson ako tvrdohlavý Porter zaujímavý a jeho kočička sexi, no i cez dávku zábavy sa nedokážem preniesť cez nelogickosť a naivitu aká vo filme vláde. Veď čo, aj u nás stačí človeka mlátiť na kapote auta na preplnenej ulice a nik si vás nevšimne, strieľať kade tade bez povšimnutia a odrezávať hadičky pod autom bez toho aby si toho plné auto grázlov čo i len všimlo. Ehm a hlášky boli tiež originálne. 60%