Spy Game (2001)

Klasický film Tonyho Scotta s jeho klasickými zábermi a klasickou a famóznou hudbou Herryho Gregsona-Williamsa. Mám nesmierne rád špionážne thrillery a Spy Game patrí k tým lepším aj keď bohužiaľ nejde o nejaký kultový a výnimočný snímok. Občas mi unikala pointa a občas sa to trocha preťahovalo ale s celkovým výsledkom som spokojný. 80%

Neřízená střela (2010)

Veľmi zábavná britská komédia. Bill Nighy ako staromódny elegán bol vynikajúci, Emily Blunt fakt nehorázne sexi ale miestami aj dosť otravná a Rupert Grint ako výborný ťuťko pobavil. Wild Target ma skvelý anglický humor a plno scénok, ktoré dokážu ozaj pobaviť. Oddýchol som si pri ňom priam parádne. 70%

Pianista (2002)

Mám strašne rád filmy o 2. svetovej vojne a Pianista patrí určite k tým lepším filmom. Prvá hodina bola priam úžasná, skvelé tempo, nastolenie nového režimu, vývoj rodiny, odporná tyrania. Bol som presvedčený, že ak to pôjde takto ďalej tak 5 je istých. Ale potom sa stalo to, že film nejak stratil to svoje čaro, prišli suché a nudné miesta a už sme len sledovali, presuny, skrývanie, živorenie a snahu otvoriť jednu konzervu. Ale i tak veľmi slušný film a životná rola Adriena Brodyho. 82%

Gattaca (1997)

Zaujímavé sci-fi. Zaujímavý svet vytvoril Niccol, svet, kde obyčajný a nefalšovaný ľudia stratili svoje práva a privilégia len preto, že boli takzvaný genetický odpad. Tak sa jeden od dectva podceňovaný obyčajný človek pokúsil ukázať, že predsudky a diskrimináciu ide tvrdým úsilím prekonať a dosiahnuť svoje sny. Tento film má svoju hlbokú myšlienku a to u mňa len pridáva na hodnotení. Jude Law, Uma Thurman aj Ethan Hawke podávajú výborné výkony a film si drží kvalitné tempo. 81%

Princ z Persie: Písky času (2010)

Nuda a to strašná a podčiarknutá niekedy fakt hrozným a trápnym scenárom. Mike Newell je pre mňa záhada. Jeho filmy ma fakt nebavia až na Donnieho Brasca, ktorý patrí k mojím obľúbeným. 1.hviezda za Jakea Gyllenhaala a Gemmu Arterton a 2. za vynikajúcu hudbu Herryho Gregsona-Williamsa. Inak ma asi fakt nič nezaujalo. 42%

Zrození Planety opic (2011)

Výborné. Vizuálna bomba s veľmi silnými dávkami emócii a parádnej opičej akcie. Od začiatku na Vás film hrá citovú pesničku, malého Caesara si nesmierne obľúbite a potom už len s otvorenými ústami sledujete skvelo sa vyvíjajúci dej s veľmi kvalitnou hudbou a príjemným hereckým výkonom Jamesa Franca. A nesmierne ma potešilo ako dopadla postava Toma Feltona, ten herec je na záporákov ako stvorený. Nebyť menších detailov a chybičiek tak by to mohlo byť aj na viac. Zatiaľ najlepší film roka. Uvidíme s čím prídu Fincher, Scorsese, Spielberg a Eastwood. 84%

Dobrý ročník (2006)

Ťažko už asi čakať od Ridleyho Scotta zlý film keď je ešte v hlavnej úlohe charizmatický Russell a so sexi Marion Cotillard vo vedľajšej úlohe. Dobrý ročník je príjemný a oddychový film s kopu skvelých dialógov, inteligentným humorom, výborných hercov a príjemnej hudby v malebnom francúzskom prostredí. A k tomu skvelá réžia a útržky z Maxovho dectva. 83%

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Pomalá a nikam sa neženúca dráma o ťažkom živote v komplikovanej rodine a a si v tom najväčšom zapadákove v Amerike. Najsilnejšou stránkou filmu sú herecké výkony a to hlavne v podaní Leonarda DiCapria, ktorý si to proste zahral. Johnny Depp bol hádam prvý krát v nejakom filme zatienený, aj keď zahral štandartne skvelo. Čo trápi Gilberta Grapea je pomalá a pekná dráma zameraná na citovú stránku a jednoduchosť človeka.A to bol asi ten problém, lebo som sa neskutočne nudil. 68%

Na odstřel (2009)

Zo začiatku nezáživný ale po polhodine rozbiehajúci sa thriller s vlasatým a výborným Russellom Croweom a s krátkovlasou ale sexi Rachel McAdams. Detektívka na spôsob novinárskeho vyšetrovania, ktorá sa v celku podarila. Pekne natočené, kvalitný herci a hudba, miestami dosť napínavé a dobré vyvrcholenie. Vytkol by som len niekoľko suchších miest, keby sa to skrátilo tak o 15 minút tak by to bolo určite ešte lepšie. 76%

Dobrý Will Hunting (1997)

Takže pekne poporiadku. Neskutočne výborný scenár od dvoch mladých úch Damona a Afflecka, vynikajúce herecké výkony na čele s Williamsom a Damonom, skvelé hlášky a humor, emócie a láska, psychológia a inteligentné rozhovory, dokonalá hudba, fantastická réžia. Jednoducho film ako má byť a ktorý vás sklame jedine tým, že netrval dlhšie. Do teraz som videl 3x. 90%