Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

První díl byl rozhodně lepší ... i když je tady hodně vtipných momentů, je tu i spousta hluchých míst, např. scéna z Thaijského vězení je neuvěřitelně naivní a hloupoučká, skoro bych řekl že je to spíš odkaz na podobné muzikálové scény (např. Chicago). Myslím si že i ten sladkobolný a tolikrát obehraný závěr usmíření před zraky spousty lidí si mohli tvůrci odpustit a vymyslet něco lepšího.

Pomoc! Vražda! (2000)

Klasická teenagerovská vyvražďovačka na letním táboře ... ale kolikrát už tady tohle bylo?! Tohle dílo bohužel nepřináší vůbec nic nového, všechny "momenty překvapení" jsou předem jasné, tvůrci se prostě starou dobrou dějovou osnovu vůbec nesnažili něčím ozvláštnit. Použili postupy již tisíckrát obehrané (autu dojde v noci v lese benzín, strašidelná hra, opdivné zvuky, mizející oběti, atd.) Charaktery jsou celkem bezbarvé a tak je vám vlastně jedno, kdo přijde další na řadu a potažmo i kdo je tím vrahem, i když už je to od poloviny (skoro) jasné. P.S. vzkaz pro Lhurgoyfa - ta motorová pila tam je, hned na začátku (ale jen tam).

Vesnice (2004)

No jak vidím, co člověk to jiný názor. Vše co jsem si chystal že sem napíšu tu už bylo napsáno. Za sebe bych řekl že jsem možná jeden z těch "kterým to sedlo" v danou chvíli. Pravda je, že jsem se těšil na napětí a strach z neznáma jako tomu bylo ve Znamení, ale postupné opouštění horrorového žánru mi nevadilo, protože bylo nakonec nahrazeno podle mého velmi slušnou pointou. Kamera, atmosféra i herecké výkony byly skvělé, i když jsem Ivy tu její slepotu také dlouho nevěřil - jako opravdu slepá se začala chovat až od jisté doby, jako kdyby si to najednou ona nebo režisér uvědomili. Pravdou také je, že některé scény jsou zbytečně zdlouhavé a některé dialogy pro mě byly o ničem a přemýšlel jsem co tím vlastně chtěli tvůrci říci. Myslím si ale, že stejně jako v případě Shaylamanových předchozích filmů (snad s výjimkou Znamení), by se vyplatilo sledovat film znovu, už se znalostí ponty. Jak už tu bylo napsáno, člověk si tak začne vychutnávat některé detaily, které předtím považoval za nepodstatné.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

No Spielberg prostě nezklame, perfektní dobová atmosféra, příběh, herci, má to humor a důvod k zamyšlení jak jsou někdy lidi důvěřiví, což ostatně známe i od nás a ze současnosti.

Kašlu na lásku (2003)

Chvílema je to roztomile hloupoučké v duchu starých komedií 50.a 60.let. Ale ta atmosféra té doby je perfektně vystižená a za to dávám * navíc.

Záchranári (2003) (seriál)

Dost dobrý a podle mého realistický seriál. Na rozdíl od záchranářů v jiných seriálech tady nekončí každá akce happy-endem - naopak, konec je někdy šokující nebo alespoň a mrazivý, ale o to (bohužel) realističtější. Samotní záchranáři jsou také "jen" lidé, se svými slabostmi a poklesky, ale vždycky je pro ně záchrana životů na prvním místě. To vše se odehrává v nádherné kulise Vysokých Tater a dává také možná podnět k zamyšlení nad tím, jak se někdy my, obyčejní návštěvníci hor chováme lehkomyslně.

Hop nebo trop (2004) (seriál)

Sice jsem měl od třetího dílu pocit že tempo poněkud vázne, jakoby tvůrci najednou nevěděli co se zbylým časem (možná se zde projevilo i to, že původně měl být seriál jen třídílný), ale rozhodně bych se přimlouval za pokračování. Díky tomuto seriálu jsem strávil 4 příjemné večery a partou, se kterou bych i já docela rád někam jel - nejsou to žádní géniové ani supermani, prostě jen skupinka lidí, která se ráda dobře baví, mají své chyby a jsou dost skuteční. Kromě toho si myslím že tenhle seriál je přímo "reklamou" na naší krásnou českou přírodu a že nejden člověk po shlédnutí bude uvažovat o tom, jeslti přece jenom nepojede v létě na vodu nebo nevytáhne kolo ze sklepa o něco dřív ...

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Na velkém plátně by to asi byla větší podívaná, na DVD už to trochu po první slibné bitevní scéně usíná. Ale je tu atmosféra starých, krásně provedených lodí, širého moře, příprav na bitvu, zlověstné ticho v mlze, odvážných i lidsky vystrašených charakterů, smradlavého podpalubí nebo rozbouřeného živlu. Kvůli tomu všemu to za vidění stojí. Určitě zajímavý je vztah dvou protikladů - mírumilovného doktora/přírodovědce a neohroženého kapitána, posedlého myšlenkou na zničení francouzské lodi za každou cenu.

Láska nebeská (2003)

Romantický film s Hughem Grantem v hlavní roli? Když jsem pro přítelkyni hledal ve videopůjčovně něco "veselého a romantického", chvíli jsem nad tímhle titulem váhal, nakonec ale rozhodlo jméno Richarda Curtise, 'ten by přece žádnou slátaninu nenatočil', říkal jsem si. A nemýlil jsem se. Hned po úvodu jsem si oddychl že to s tou přesladkou romantikou zase nebude tak hrozné. Film je nabitý opravdu dobrými fórky (hláška "Děti, nekupujte drogy, staňte se rockovou hvězdou, budou vám je dávat zadarmo" je prostě sladká), plejádou známých herců a postav i ve vedlejších rolích (Claudia Schiffer, Billy Bob Thornton) a atraktivními exteriéry a interiéry. Je nepochybné že se tvůrci párkrát s gustem trefovali do Američanů (scéna s prezidentem USA odkázaným do patřičných mezí nebo dokonale sarkastická scéna o tom, jak "chudý angličan v USA k sexu přišel"), ale bohužel ke konci se přece jen režisér uchýlil k onomu znaku všech USA romantických komedií - sladkobolnému kýčovitému konci viz scéna na letišti nebo v hospodě v Provence), jinak by to bylo na 5 hvězdiček.

Prohnilí proti prohnilým (1990)

O hereckých výkonech tu už bylo napsáno dost a já bych se rád zmínil o dalším "herci" a tou je samotná Paříž, jako milovník tohohle města jsem si prostě reprízy obou dílů v televizi nemohl nechat ujít a exkurze uličkami Montmartru se mi dostalo opravdu v hojné míře. Navíc scéna "odhalíme práskače - z které ulice přijedou poldové" je prostě parádní!