Prvok, Šampón, Tečka a Karel (2021)

Tak tohle bylo velmi milé překvapení! Český film se zase jednou vytasil. Vůbec bych do toho Patrika neřekl, že natočí takhle dobrej film. Já mu vlastně nemám moc co vytknout. U českého filmu zázrak! Naposledy mě podobně nadchly snad jen “Vratné láhve”, ale to už je 15 let zpátky. No hrozně mi to sedlo.. hlavně tou hořce úsměvnou náladou.. člověk má možnost se zamyslet, ale přitom se nepřestává bavit.. prostě výborný!

Výhody cestování vlakem (2019)

“Teď co jsi na zahradě a v domě máme víc místa... co kdybychom si pořídili štěňátko? ...Elvisi!!” Má zvrhlá filmová dušička zase jednou dostala hutnou potravu. Bizarní dílko, které umí upoutat a pobavit. Po technické stránce také paráda. Španělé umí!

Shutter (2004)

Vidět film před 15 lety, budu z něj podstatně víc nadšený než dnes (2020). Přeci jen už éra duchařin s děsivými holčičkami dávno pominula a podobných filmů od dob Kruhu tu už bylo mraky. Přesto tenhle patří k těm lepším. Nic přelomového, ale některým scénám se strašidelnost opravdu upřít nedá. Co film povyšuje do mírného nadprůměru je především pointa, která mi udělala velkou radost. Až mě zase někdy bude bolet za krkem, doufám, že se neobjeví nikdo s polaroidem :-).

Inland Empire (2006)

Tohle nešlo.. Ta jedna je za občasný záblesk něčeho, co jsem na Lynchovi měl tak rád.. Tohle je naprostá fantasmagorie bez špetky čehosi uchopitelného.. Navíc tak hnusnou kameru jsem už dlouho neviděl.. sorry Davide.. stejně tě mám rád :-D!

Mandy - Kult pomsty (2018)

Cage je BOREC! Myslel jsem, že tuhle větu v životě neřeknu, ale nikdy neříkej nikdy. Poté co mu jakási šílená Ježíšova sekta plná těch největších magorů, které si umíte představit, před očima upálí manželku, rozjede se peklo, které nemá obdoby. Brutálně nasranej Cage vyzbrojen vykovanou sekerou se vydává za pomstou. Součástí sekty jsou i tři.. no, nepochopil jsem úplně co jsou zač, snad nějací vyvrženci pekla. Vypadají jakoby si odskočili z natáčení dalšího dílu Hellraisera!! Ale Cage je ultra-hardcore-motherfucker a zastrašit se jen tak nedá. Sotva prvního popraví, vyšňupne jako prd asi tak 10dkg nějaké drogy a celé to nabere ještě větších obrátek.. v tu chvíli je vedle něj i Pán temnot jen malej usmrkánek. Vidět Cage ohánět se řetězem, motorovou pilou nebo rozmačkávat hlavy jako citron při hlášce “Já jsem teď tvůj Bůh”.. no řekněte, dá se tomuhle odolat?? Navíc ta jedinečná halucinogenní atmosféra filmu podpořená podmanivou hudbou.. Tohle je guilty pleasure jako hovado!!

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Proč je to sakra tak ukecaný?? Tohle je přesně ten typ filmů, co by si vystačil jen s minimem dialogů a víc tím podtrhnout temnou a zlověstnou atmosféru, kterou to má místy fakt výbornou. Po technické stránce nemám co vytknout. Vizuál je vymazlenej. Problém je ve scénáři, který bohužel na ploše 90 minut nemá až tolik co nabídnout. Chybí nápady a nedostavuje se strach a bohužel ani napětí. Jen jakási divná nervozita. Dlouho mi ale nebylo tak líto, že takový potenciál jaký film měl, byl trestuhodně nevyužit. Líbilo se mi to, nenudil jsem se, ale nadšenej z toho nejsem. Škoda.

Vlastníci (2019)

Tak dlouho jsem se na ten film těšil a věděl jsem proč. To obskurní, ale uvěřitelné panoptikum postav, které se sejdou na každoročním shromáždění SVJ, aby zachránili rozpadající se dům, ale přitom se nedokážou domluvit vůbec na ničem, je dokonale odkoukáno ze života a dokonale herecky odprezentováno. Je to konverzačně dynamické a velmi vtipné. Celý film jsem měl pusu od ucha k uchu. Pro mě nejlepší česká komedie za hodně dlouhou dobu.

Melancholie (2011)

Strašně pocitová věc.. buď se naladíte a zažijete nevšední zážitek nebo se ukoušete nudou..

The Perfect Kiss (2018) odpad!

Byl jsem okolnostmi donucen vnímat v televizi tento valnou většinou zatracovaný film s Lucií Vondráčkovou. Předesílám, že jsem k němu přistoupil naprosto nezaujatě. Proti nikomu nic nemám. Ale pardon, tohle fakt nešlo...