Matrix (1999)

Pro mě je MATRIX filmařská lahůdka plná high-tech ingrediencí. Viděl jsem jej snad 100x a ještě mě neomrzel. Vytknout nemám co. Keanu Reeves je NEO, mám jen problém s tím, že ať už hraje v čemkoliv dalším, pro mě je pořád titulní postavou z MATRIXU. Larry a Andy, trošku mi jen kalí radost, že jste natočili pokračování, která nepůsobí tak bezprostředním dojmem. Ale chápu, že jste chtěli na "kultu" něco vydělat. Ale aby nevznikla mýlka. Druhý i třetí díl mám rád, přesto už to není taková pecka, jako první díl. Je zajímávé, jak tento film zásadně ovlivnil další filmy. Třeba pověstný bullet time :D

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Toto je opravdový dokonalý Sci-fi nářez, vizuálně, režijně, dějově i herecky perfektně zvládnutý. Při prvním shlédnutí jsem neveřil svým očím, které mi postupně vypadávaly z důlků. Díky Jamesi Camerone za tento skvostný milník světové kinematografie.

Coach Carter (2005)

Takový klasický americký film ze sportovního prostředí s jasně danou pointou. Oni ti kluci nakonec nevyhráli, ale přesto se stali vítězi. Jistě, je to dobrý film a Samuel L. Jackson je v roli kouče výtečný. Přesto se nemůžu zbavit pocitu určitého emočního kalkulu na diváka.

Vyvolený (2000)

Původně jsem dal 5*, přesto s odstupem času dávám 4. Krásně to vystihl "golfista". Je to pořád výborně zvládnuté, přesto to ve mně nezanechalo takové pocity jako 6. smysl.

Šestý smysl (1999)

Toto je dokonalý duchařský thriller, který funguje jako bezvadně namazaný stroj. A konec - ten mě úplně dostal. M. Night Shyamalan ve své vrcholné formě. Grandiózní filmový zážitek.

Čarodějův učeň (2010)

Oddychová popcornovka, která neurazí, ale ani nijak zvlášt neohromí. Děj slabší, ale to už je pro filmy v Bruckeimerově produkci jakýmsi standartem. Hlavní hrdinové vcelku sympatičtí, jen ten Cage by mohl vypnout úsporný režim :D

Rain Man (1988)

Film, který maximálně těží z výkonu obou představitelů. Dustin Hoffman vé své nesmrtelné roli, geniálně ztvárněné. A co se Toma Cruise týče. Pro mě je jeho výkon v tomto filmu rovněž užasný. Chemie mezi bratry funguje skvěle, nikdo nepřehrává.V podstatě po celou dobu filmu nemáte pocit, že se díváte na film.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantinovsky tarantinovské. Tarantino bude vždy svými přívrženci olavován a odpůrci zatracován. Nelze srovnávat s Pulp Fiction či Kill Billem. Žánrově jsme přece trochu někde jinde. Já jsem se jen zprvu bál, že do toho Quentin vloží přespříliš šíleností. Nestalo se tak. Je to prostě svižná válečná jízda, byť fiktivní, kterou by mohli překousnout i neTarantinovští fanoušci. A dialogy, to je jedna perla za druhou. Ale upřímně, od pana režiséra jsem nic jiného nečekal.

Schindlerův seznam (1993)

Ano dal jsem 5 hvězdiček. Ano je to bezesporu filmařský skvost. Přesto se nemůžu zbavit pocitu, že je film trošku preceňovaný, co myslíte?

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Franku, tvoje životní a osudové rozhodnutí natočit si film sám. Úžasný filmový zážitek, za který Ti děkuji.