Det okända. (2000)

Slušná atmosféra, filmek na styl Blair Witch. Vynikající hudba. Záporný body ode mě dostává za slabší obrazovou kvalitu a za nic moc vysvětlující konec.

V zajetí démonů 2 (2016)

Ač je teda scénář o něco horší než posledně, Wan je natolik zručný režisér, že mu 3* zkrátka dát nemůžu. Well done. Patrick Wilson je super!

Mr. Jones (2013)

Hodně neobvyklý snímek natočený provařenou found footage metodou.Nejedná se o horor, spíš mysteriózní film s prvky hororu. Bohužel mě to nechytlo, a dokoukal jsem to tak trochu se sebezapřením. Myšlenka jakás takás zajímavá, nicméně neustálé prolínání světla/tmy (blikání) a polovičatý ne úplně vysvětlující konec tomu body ubírají. Asi jsem od tohoto filmu čekal trochu něco jiného, než jsem dostal.

Triangle (2009)

Time traveling film ve stylu Timecrimes. Ty já hodně můžu. Ale bohužel vinou scénáře o stupínek horší. Nepochopil jsem činy hlavní hrdinky na lodi, nedávaly mně tak úplně smysl. Asi to bude chtít další projekci?

Exists (2014)

Je to natočený hodně amatérským stylem, a samotnej Bigfoot není kromě konce skoro vidět. Atmosféra úplně nefunguje, akorát ke konci trochu přituhne. Herci druhá/třetí cenová a sympatií moc nepobrali. Usnout se mě nechtělo, ale chvilama jsem se nudil. Dovedu si představit, že to šlo udělat daleko lépe.

Pod zemí (2014)

Taková šifra mistra Leonarda meets Blair Witch Project meets Indiana Jones. Je to zábavné, o postavy se bojíte, i když úplně horor bych tomu neříkal. Jen do toho.

Na návštěvě (2015)

Bože to byla hovadina. Opět jsme se s Šajmalánem úplně minuli. Závěr a pointa je wtf, ale zlepšilo mi to hodnocení, původně jsem chtěl dát 1*.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Scénárista má skutečně bujnou fantazii. Konec nebyl pro mě uspokojující, myslím, že si s tím mohli více pohrát. Ale většinu času fajn záležitost.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Díky kvalitním kamerám konečně lepší zážitek. Ale některé věci mě zase vadily - dvakrát více lidí neznamená dvakrát více Adidas.Výmysl trvalé tmy je sice lepší pro efekt, ale z hlediska děje nedává smysl. Finální třetina narozdíl od prvního filmu mnohé ukázala, což bych taky viděl jako plus . Kdyz to vezmu kolem a kolem - duch původního filmu je zachován v lepší obrazové kvalitě, dějově to nicméně šlo trochu dolů, ale dalo se to. Bohatě by mi stačilo, kdyby jen udělali remake originálu v lepší kvalitě...

Záhada Blair Witch (1999)

Dneska už film nemá čím zaujmout. Strašlivé VHS rozlišení mě bohužel připravilo o zážitek i ve fullhd videu. Uřvaná Heather. Nechytlo mě to, viděl jsem lépe zpracované found footage filmy (třeba Trollhunter).