Válečná banda (2015)

Poručík J. Wosick (Luke Goss) dostane od plukovníka A.J. Reddinga (Mickey Rourke) druhou šanci, když je pověřen speciální misí, kterou podnikne s bandou zvanou "War Pigs". S tréninkem a výcvikem mužů mu pomůže kapitán Picault (Dolph Lundgren). Jejich cílem je zjistit, v jaké fázi jsou Němci se svojí superzbraní, vysokotlakým kanónem dalekého dostřelu, ale vše nejde podle plánu... Kromě menší přestřelky na začátku se s akcí šetří do finále. Divák dostává nízkorozpočtový film z II. světové války, který se točil tři týdny a laká pouze na jména na obalu.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Velkým plusem této nenáročné bojovky je pěkné ženské osazenstvo ve složení: Jaime Pressly (Tina Armstrong), Devon Aoki (Kasumi), Holly Valance (Christie Allen), Sarah Carter (Helena Douglas) a Natassia Malthe (Ayane). Za klaďase kopu Kane Kosugi (Ryu Hayabusa) a Collin Chou (Hayate) neboli Seraph z Matrixu. Eric Roberts (Donovan) se do hlavní záporné role superbojovníka, upgradovaného pomocí brýlí, vůbec nehodil. Svalovce tu zastupují Silvio Simac (Leon), wrestler Kevin Nash (Bass Armstrong) a strongman Derek Boyer (Bayman). Robin Shou má pouze symbolickou roličku vůdce pirátů.

Sedm dní v pekle (2015) (TV film)

Andy Samberg (Aaron Williams) a Kit Harington (Charles Poole) se utkávají v nejdelším tenisovém zápase o titul, který kdy Wimbledon zažil... V celkem vydařených cameo rolích se objeví David Copperfield a Serena Williams. Archivní záběry s Dolphem Lundrenem pocházejí z Interview by Stina Lundberg Dabrowski ve švédštině ze 3. listopadu 1990.

Hodný, zlý a mrtvý (2015)

Film se může pochlubit pěkným názvem 4Got10 neboli Forgotten. Danny Trejo jako drogový baron Mateo Daniel Perez hraje svůj standart. Asi jednoznačně nejlepší postavu zkorumpovaného šerifa Olsona si zahrál Michael Paré. Nejhůře dopadl Dolph Lundgren (DEA agent Robert Rooker), který nemá jediný souboj a do akce aktivně zasáhne pouze jednou viz plakát. Pro příště by Lundgren mohl vynechat brýle a nevhodný účes, protože vypadal divně.

Žraločí jezero (2015)

Clint Gray (Dolph Lundgren) si odseděl svůj pětiletý trest ve vězení a snaží se získat zpátky svoji dceru Carly Gray, ale dožene ho jeho minulost a musí dokončit nedodělanou práci... Lundgren má ve filmu pouze dva kratší souboje (v kuchyni a na lodi) a závěrečné finále se žralokem. Přišlo mi, že Dolph je zde pouze kvůli prodeji DVD, protože taková Sara Malakul Lane (Meredith Hernandez) je v záběru kamery mnohem častěji. Kaskadér Tony Messenger má v titulcích kredit jako Clint Gray Double.

Turnaj zabijáků (2009)

Plnovousem zarostlý Scott Adkins (Yuri Petrov) měl pouze jediný souboj s Kelly Hu (Lai Lai Zhen), který svojí choreografií plně nevyužil jeho bojové schopnosti. Jasně nejlepším zabijákem z celého snímku je zakladatel freerunningu Sebastien Foucan (Anton Bogart). Sebastien Foucan dělal na filmu také jako kaskadér a v titulcích má kredit pod jménem Sebastian Foucan.

Tajné spiknutí (2015)

Ve filmu sice hrají Michael Jai White (James Webster) a Steve Austin (Ray Peters), ale divák se očekávaného fyzického souboje bohužel nedočká. Steve Austin kromě přestřelky v závěru ve filmu absolutně nic nepředvede a o to více je zarážející, že v titulcích má Ashley Emberson kredit jako Ray Peters Double (dvojník / dublér). Michael Jai White také nemládne a Jasper Joyner má kredit James Double. Zápletka je tuctová, James Webster se snaží zjistit, proč byl zabit jeho bratr a najít pachatele...

Růžový panter (2006)

Scott Adkins má pouze roličku francouzského fotbalisty, který vstřelí gól. Také Jason Statham svoji filmografii nějak zásadně neobohatil jako francouzský trenér Yves Gluant. Vydařené cameo měl Clive Owen jako agent 006. Jean Reno (Ponton) nebyl špatný, ale ve filmu prostě chybí "žlutý přítel" Kato. Pokud chce někdo vidět pořádné dobrodružství Růžového pantera tak jedině v této sestavě: Blake Edwards (režisér), Peter Sellers (inspektor Jacques Clouseau), Herbert Lom (šéfinspektor Charles Dreyfus) a Burt Kwouk (Kato).

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

U filmu jsem nečekal kvalitativní posun k lepšímu, ale šlo mi o určitá camea. Lou Ferrigno (agent Banner) se snaží pomoci víceprezidentce a nechybí hláška odkazující na Hulka: "Don't make me angry." / "Nechtěj mě rozzlobit." Christopher Judge hraje agenta, který vede prezidenta USA do úkrytu. Wrestler Chris Jericho vypravuje návštěvníky zábavního parku na horskou dráhu. Na letecké základně se mihne Lorenzo Lamas (seržant Rock). George R.R. Martin je divákem na filmu Shark Wedding v parku Universal Orlando na Floridě. David Hasselhoff (plukovník Gilbert Grayson Shepard), Finův táta, hraje v regulérní vedlejší roli v závěrečné půlhodině. Ve dvou kratších záběreh z vesmírného střediska NASA se jako voják se zbraní v ruce objeví MMA zápasník a wrestler Josh Barnett. Tenhle příběhový guláš se snad nedá ani trumfnout, ale Sharknado 4 asi vznikne...

Sharknado 2 (2014) (TV film)

Nejlepšími herci z celého filmu jsou ve vedlejších rolích hrající Judd Hirsch (taxikář Ben) a profesionální wrestler Kurt Angle (velitel hasičů). Jede se podle stejné šablony jako v předchozím snímku, ale výsledek je tentokrát horší. Tohle by nesvedl ani Chuck Norris, protože Steve z Beverly Hills 90210 dokáže motorovkou přeříznout velkého padajícího žraloka napodél a ještě si zopakuje proskočení žralokem tentokrát za letu. Závěrečná šestivteřinová potitulková scéna nedávala moc smysl. HODNOCENÍ 10%