Na život a na smrt (2013)

achjo, tady se odkazuje poradna nesmrtelnost vojaku, ale nikomu nedochazi, ze proto tam na zacatku byly sceny z toho brutalniho vycviku US jednotek a treba taky to, ze takovej 50 cent prezil kolikkulek zblizka? za me dobry tri hvezdy, ale mozna by neuskodilo se kouknout obcas i nejakej dokument, co clovek vydrzi

Převrat (2015)

Zaslouzilo by si to o fous lepsiho rezisera, ale jinak jsem s tmi nemel problem. Neprijemnej (v kladnym smyslu) film, kterej jede od zacatku do konce. Vic bych v tom nehledal, proc taky. 4 zaslouzene

Quantico (2015) (seriál)

S hodnocenim pockam az do konce serie, ale to, jak u tohodle serialu funguje dramaturg ( :) ) je super. Sest dilu a pokazdy cliffhanger. to je u me velky plus. Vlastne jediny, co me sere, ze vetsina hercu tam neumim moc hrat a dramaticke sceny tim padem nevyzni. A to i v ramci rezie. Dodalo by to tomu vetsi hloubku

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Po urcitym, i kdyz ne moc velkym hypu, o to vetsi zklamani. Krasne retro, to ano, Superman umi byt i cool a vubec, obsazeni vlastne v poradku prekvapive (papirove to vypadalo jako pruser). ALE. Ritchieho hravost se vytratila, sceny na sebe obcas navazujou, jako by pulku nekdo vystrihal a tam, kde ma byt akce, je jen komiksovej prostrih (fakt by stacilo par cool zaberu). Ok, mozna by to dopadlo o nece lepe, nebyt Kingsmana, kterej tyhle veci daval na prvni, druhou i treti dobrou a ma naprostou vetsinu scen domyslenejch do konce. Tahle hra na Tarantina Ritchiemu vubec neslusi (promluvy, titulky, skvely, ale tarantinovsky soundtrack). Nic niterneho to v cloveku nevzbudi a neni to jen prumernym scenarem s minimem nadhledu a vtipu. Ale druhy dil, pokud bude, tak urcite sanci na reparat dostane. PS: Promarneny filmovy prilezitosti u me dostavaj tak o hvezdu niz z principu,,,

Back in Time (2015)

Ve vysledku nekonfliknti, ale vlastne zklamani. Po prvni, zabavne tretine, kde se objevuje Spielberg, Silvestri. scenaristi, herci (ale zdaleka ne vsichni podstatni) to najednou preskoci do 40ti minutoveho modu dokumentu o DoLearan a vlastne az do konce stopaze se jedna uz o mluveni s fans (i kdyz nastesti nejen o stroji casu). Cekal jsem kompletne neco jineho a ten dramaturgicky skok me dost vydesil. Obycejny kecaci dokument (a klidne o pul hodky tim padem delsi), by se mi libil vic. Historka s s Ericem Stoltzem je zminena, ale jeho nazor bohuzel nikde (pochybuju, ze by po tolika letech drzel zast). Stejne tak spousta hlavnich postav nedostala slovo, jen spousta nadsencu a geeku. Nic proti tomu, ale tak bud se zamerim na jedno nebo na druhe. Ta roztristenost tomu hodne neprospiva. P.S.: Viděno 21.10.2015 :)

Blunt Talk - Plané řeči (2015) (seriál)

neurazí, ale vzhledem k obsazeni a fajn premise z toho krici nevyuzity potencial hlavne po scenarsticke strance. Dily jsou lehce nevyrovnane, dej se nikam moc neposunuje a krom stewarta bych si dokazal predstavit vice vyraznych postav. uvidime po cele serii, nedavam tomu moc sanci na pokracovani

Děda se závazky (2015) (seriál)

Silné tři hvězdy, ale přidávám ještě jednu za vtípek ze třetí epizody: "Which Friends character are you"...Ross? bleh! (Paget Brewster hrála v Pratelich pritelkyni Joeyho a pote Chandlera). Ale je to překvapivě milá, PG13 rodinná zábava. Nečekal bych od toho vysoké ratingy, ale FOX si právě objednal dalších 6 dílů, takže si to asi nevede tak špatně. Nevadilo by občas trošku přitlačit na pilu, ale urřitě spíš nadprůměr, s vyšším rozpočtem, díky kterému to má filmařský švih a hlavně postrádá levnej sitcomovej look

The Michael J. Fox Show (2013) (seriál)

CElou serii jsem nedokoukal, ne proto, ze by slo o nejakej pruser. Naopak, komedialne mi to docela sedlo, mam tyhle odlehcene sitcomy rad, ale po par dilech jsem zjistil ze se na to nedokazu koukat bez urcite horkosti a smutke, kvuli Foxovi. a to se bohuzel k sitkomu moc nehodi

Poslední nás zachrání (2015)

Hodne silne 4 hvezdy. Za kameru a vizualy (i kdyz se to v jedne scene tolik nepovedlo), za nadazku, humor, metafyziku, obasazeni...Bylo by to i na pet hvezd, kdybych nemel pocit, ze se z toho dalo vytriskat vic. Misty mi pripomnel mnou nedavno shlednuty Behind the Mask (v tom dobrem)

Scream Queens (2015) (seriál)

Svym zpusobem strasna, STRASNA kravina, kde je prehravani podminkou castingu a je stoprocentne zamerne. Pokud na tu hru se zanrem a parodii pristoupite, tak se budete dost pravdepodobne bavit. A ja mam rad parodie a hrani se zanry, ale presto to na vic, nez horsi ctyri hvezdy nedotahne. Protoze by si to zaslouzilo vice strachu a mene prehravani a stale by to mohla byt parodie i bez toho, aby to bylo dotazene do absurdna. Je to trosku skoda, ale porad zabava. Jen ne pro kazdeho