Tajný život mazlíčků (2016)

Hodnocenim jsem to poslal do modrejch, coz me trosku mrzi. Kvalitnejsi a zajimavejsi scenar by tomu prospel, ale jinak to ma slusne tempo, i slusny hlasy, ale na vic, ne lepsi tri to neni

Jedna noc (2016) (seriál)

V zaveru tomu spadne retez a (neni to kvuli absenci poradneho rozuzleni nebo happynedu btw) a kdyz pripoctu hodne povrchni a zrychlenou premenu hlavniho hrdiny a absolutne nelogicke chovani pravnicky, tak z toho vic jak 3 hvezdy vylezt nemuzou. Slusne 3, ale je to skoda, melo to na vic. xxmartinxx to vidi docela podobne koukam

Galaxy Quest (1999)

K naprosté dokonalosti tomu porad neco chybelo, ale dat tomu jenom 4 hvezdy by tady byla urazka

Sebevražedný oddíl (2016)

lepsi, nez BvS, ale to neni zadna lace bohuzel. Nejhorsi film Ayera. Zacinam tusit, ze producenti se motaji v ramci scenare mozna az prilis, protoze u Snydera jsem fiasko cekal, tady tolik ne (pokud mluvime o scenari). Kazodpadne pozitiva: casting je hodne povedenej, Smith dostava prostor, ale neni vylozene za hvezdu, Jai Courtney ma snad prvne roli, kde mi sednul a Margot Robbie se pro tuhle roli narodila. kamera fajn, akce zbytecne odflakle neprehledna a od pulky filmu je to proste dalsi gulas, kde logika a vypravecske zasady jdou uplne do kopru

Nevyjasněné zločiny Roberta Dursta (2015) (seriál)

Bez toho zaveru (ktery jsem uz tedy ale znal predem, protoze jsem mel nacteno). by to bylo na takove dobre 4 hvezdy, ale posledni dil, resp. dva to posunujou uplne nekam jinam a mrzi me, ze jsem mel nacteno, protoze ten sok musel byt felikatni. Jinak si nemyslim, ze by byl Jarecki nejaky extra sikovny reziser, dalo se to sestrihat i natocit jinak, ale samotnou latkou a hlavne vstupem do samotneho pribehu to vyhral

Stranger Things (2016) (seriál)

Priznane odkazy se prolinaji celou prvni serii a diky tomu mi to plagiatorstvi nevadi a beru ho spis jako poctu a vyznamne pomrkavani (i kdyz, kdyby se King chtel soudit, tak mu to mozna projde). Jenze i tyhle mirne pochyby dozene paradni atmosfera bez hluchych mist (8 epizod idealni delka), skvela rezie i obazeni a hudba. Je fuk, ze jsem se celou koukal na nejlepsi hororovou adaptaci Kinga, podle predlohy, kterou vlastne mistr nikdy nenapsal. To nadseni bartru Dufferovych je z toho sakra cejtit a vzhledem k tomu, ze jsem na takovych filmech vyrostl, nemuzu dat min, nez pet.

Zhasni a zemřeš (2016)

Horory vzdycky v kine trochu ztraci, ale i tak se mi libilo. Hlavne par odlehcenejsich momentu a narazky, postavy, ve vysledku to bylo mnohem komornejsi, nez jsem cekal. Prekvapive rychla expozice me trochu zaskocila oproti zabehlym schematum a trochu moc se spolehalo jen na ustredni napad (at uz jakkoli skvely a desivy), ale urcite jeden z tech lepsich hororu poslednich let. Slusela by mu prodlouzena reziserska verze. 7/10

Absurdistán (2006)

Konecne jsem se k tomu dostal (nebo na to mel naladu) a jak tady rika spousta lidi, Promrhany potencial, ale ze bych nekomu rikal, at se na to nediva, to urcite ne. Mike Judge nikdy nebyl muj oblibenec, a uz jde o Beavis a Butthead nebo King of the Hill nebo jakejkoliv jeho film, ale ziskal si me urcite se Silicon Valley, tam se konecne nasel

Roadies (2016) (seriál)

Po prvnich trech dilech hodnotit nebudu, ale zatim me to bavi, taky mozna proto, ze me bavi Cameron Crowe. Jasne, je to pozvolne a ukecane, takze ne pro kazdeho. O muziku jde vlastne az ve druhem nebo tretim planu, takze cekat od toho Almost Famous v serialove podobe je trosku naivni. Na druhou stranu z toho sala hodne feel-good atmosfera, takze i kdyz tomu moc sanci na druhou serii nedavam (ale clovek nikdy nevi v tehle pripadech), tak to stoji za zhlednuti. EDIT: dokoukano, nakonec o maly fous slabe 4 hvezdy. Pekna oddechovka, ale lepsi scenar a trochu pritlacit na pilu a mohlo to by o hodne zajimavejsi. Herce i rozpocet na to maji.

Payback: Straight Up (2006)

Lepsi, nez puvodni prekopana verze? To asi ne, ale hodne se tomu blizi a ve vysledku je to diky nedotazenemu, i kdyz mozna zamerrne otevrenemu zaveru a absenci humomru asi. Zaverecne zuctovani zabavne a Kris Kristofferson nechybi vylozene, ale stejne. Kazdopadne uz pojetim stoji i tahle everze za zhlednuti, protoze si s tou prvni nema vylozene co vycitat a hlavne takhle zaslouzenej a vybojovanej director's cut se fakt jen tak nevidi. Body tim padem musim u novy verze pridat i nahrazujicimu reziserovi, scenaristum a lidem okolo, ktery z tohodle dokazali udelat docela jinej a taky hodne dobrej film