Mr. Brooks (2007)

Mr. Brooks mi krapet připomíná Červeného draha od Thomase Harrise, ale je to pro mne jeden z nejlepších thrillerů za posledních deset let, co jsem mohl shlédnout a hlavní postava - no jedna báseň (je to snad jediná Costnerova záporná role, co si pamatuju,kterou zahrál). Ačkoliv je to jedna z rekvizit na Dr. Jekylla a dr. Hyda, tenhle film má opravdu něco do sebe, vrahovu dokonalost a logiku, na druhou stranu milující manžel - dvojí osobnost. A kdo z nás ji nemá alespoň trochu.

Jak na věc (2002)

Jak na věc. Málokdy se stává, že filmové zpracování dle literární předlohy je zajímavější než samostatná kniha. Je to asi tím, že jsou některé scény vyprávěny v ich formě a zakomponovány do děje obou jednajících postav a celkového příběhu, což v románě chybělo a působil na mě nevěrohodně a nudně. Opravdu povedený film, který vás pobaví, ale zároveň vám ukáže i možnosti nad tím, jak být v životě šťastný a že se všechno kolem nás mění stejně jako my.

Mlha (2007)

Opravdu jde o klasickou Kingovku. Ačkoliv jsem literární předlohu nečetl, z filmu a F. Darabonta to jenom čišelo. Bezvadný film a ten závěr...? Jedna báseň. Opravdu neočekávaný.

Hory mají oči (2006)

Úvodní titulky a sestřih katastrofických scénářů týkající se atomových výbuchů a ta hudba... tak to bylo super. Následující děj neukázal nic originálního jen několik zatrpklých, zlých, nenávistných, psychicky narušených vraždících mutantů hlídající si jak zvířátka své teritorium před civilizovanými vetřelci, kteří do jejich komunity nepatří. Na snímku se mi líbila narudlá měsíční pouštní krajina, která na mě působila mrazivým, depresívním dojmem, všudypřítomnou atmosférou prázdnoty a cizoty, místo, kam jentak lidská noha nevkročí. Nutno dodat, že spousta filmařů a spisovatelů hororového žánru se inspirovala povídkami klasika, mistra hororu Howarda Philipse Lovecrafta.

Pád do tmy (2005)

Pro mě docela průměrný horor, ale nejvíc mne zaujala závěrečná scéna. A protože mám rád Murphyho zákony a divák si myslí, že snímek kráčí k tradičnímu happy endu a nakonec zjistí zcela nečekaně něco jiného, než očekával, tak skláním klobouk dolů (co se této scény týče), jinak film jako celek mne nijak neuchvátil.

Velká sýrová loupež (1986)

Velká sýrová loupež. Jako malej kluk jsem ji mohl vidět pořád. Ostatně spoustu takových filmů přestali vysílat, ale proč ne, když si je můžete stáhnout přes internet. Opravdová klasa byl Velkej tvrdej Marvin (ohledně můj brácha stejnou přezdívku, asi proto, že je tvrďák). Je to prostě klasa, která se dá vidět, jak už jsem řekl pořád.

Bob a Bobek - králíci z klobouku (1979) (seriál)

Bob a Bobek? Klasika a s ním i nezamněnitelný hlas pana Dvořáka, kterého si pamatuju od dětských let.

S Pydlou v zádech (1985) (divadelní záznam)

Stačí vědět, že v tom hraje Josef Dvořák a ihned víte, že to bude bezva prča. Prostě tohle vystoupení nemá chybu a Dvořákova mimika... možná za to může ta jeho lehce povysunutá horní čelist. Ale komik to je v něm. Opravdu jsem se uhřehtal. A proto jsem si to i stáhnul.

Muži v naději (2011)

Docela dobře jsem se pobavil. A ačkoliv existuje mnoho podobných příběhů, mající podobné konce, tohle je odpočinkový film, u kterého nemusíte vůbec přemejšlet. Je to lehká komedie, a proto by se tak měla i brát. A kdo v tom hledá nová moudra nebo něco jinýho, tak to musí být pěknej idiot. Je-li náročný divák a chce vidět nějaký netradiční film, ať si zvolí jinej kanál nebo si něco podle svýho vkusu stáhne z internetu anebo ať se jukne na ČT2, kde takový snímky vysílaj a nemusí zde nikomu tvrdit, že české komedie jsou většinou povedeným kýčem, ale ne zas tak, aby se na ně nedalo dívat. Ono je dobré je brát s nadhledem.

Hvězdná pěchota: Invaze (2012)

Je to bezvadný animovaný film s některými dobrými nápady. Na akční film to bylo bezva.