Hon (2012)

Dobrý to bylo, především druhá polovina filmu a rezonující konec. První polovina mi však připadla jako dokument, takže emocionální či vzrušující atmosféru jsem nijak nepocítil. Mads Mikkelsen (Adamova jablka) je jako vždy výborný, jen díky němu přidávam bod navíc.

Vincent jede k moři (2010)

Sotva se na film začnete dívat, už v něm někdo "fakuje", a dokonce na svatém místě. U někoho to možná vyvolá pobouření. Když však zjistíte, že se jedná jistý syndrom, hlavnímu představiteli odpustíte :) a s napětím sledujete jeho další osudy. Je to parádní jízda přes krásné území okořeněná výbornou hudbou. Německý film překvapil.

Profesor v ringu (2012)

Obyčejná tuctová ale i sympatická komedie ve které zazní mnoho dobrého. Takové filmy rád podpořím. Účinkování Salmy Hayek jen potěšilo.

Robot a Frank (2012)

Pokud děj filmu nebudete brát příliš vážně, je to dobrá komedie a příjemná oddechovka. Za účinkování Liv Tyler přidávám jeden bod navíc.

Red Dog - psí legenda (2011)

Všechno se točí kolem jednoho psa nedefinovatelné barvy. A točí se to dobře, zábavně, promyšleně. I když se v Red Dogovi nic mimořádného neděje, film nenudí. Je to zajímavé a povedené vyprávění.

Nevinnost (2011)

Emoce, napětí, záblesky geniality. Filmové vyprávění bylo ovšem rozmělněno rušivými okamžiky, které do příběhu nezapadaly a občas nudily. Ale jinak všechna čest, na naše poměry vážně dobrý.

J. Edgar (2011)

Prosté filmové vyprávění, takové malé velké Dobrodružství kriminalistiky. Zpracování i obsazení je však skvostné. Až na neuvěřitelné vizáže důchodců jde o podařené dílo poplatné své době. Clint Eastwood si opět zaslouží poklonu.

Výchovný tábor (2007)

I přes průměrné hodnocení příjemné překvapení. Zaujal mě především příběh, kameru, režii, efekty atd. neřeším. Zkrátka mě film zaujal, nic víc.

Jezero smrti (2008)

Tento filmový příběh je sice dost brutální, ale je rovněž i dobře vystavěný, rezonující. Takže ve vás na konci zavládnou pochybnosti: nežije v mém dosahu bydliště podobný prevít?

Případ číslo 39 (2009)

Čekal jsem hloupost, a to každých deset minut, že se něco pokazí, nezvládne, klopýtne v logice. Nic takového se ale nekonalo. Případ číslo 39 vše dobře ustál a celkový dojem byl vážně dobrý. Jedinečná byla i hudba.