Expres (2008)

Jedinečná a velmi uvěřitelná, stylová podívaná. Pravé sportovní klání. Rob Brown hraje dokonale a Denis Quaid v roli trenéra - lepší volba už nemohla být.

Temné stíny (2012)

Mohl to být výborný film, nakonec však výborný není. Prvních 10 minut mne doslova nadchlo, ale pak, v roce 1972 mezi hippies, fantasy a upíry, začal příběh upadat, rozpadávat se, spojení dějů nijak nefungovalo. Mnohý divák zde mimo jiné rozpozná Adamsovu rodinu, Smrt jí sluší a další podobné filmy. Ženské role v podání Michelle Pfeiffer, Jackie Earle Haley a Heleny Bonham Carter mě však mile překvapily i potěšily, proto místo tří bodů udílím čtyři.

Bitevní loď (2012)

No jo, místy to byl úlet na moři, jak tu někteří tvrdí a píšou, ale já se při té jízdě náramně bavil, takže udílím čtyři body, jsou zcela zasloužené. Líbila se mi smyšlená linie příběhu, spád, humor, napětí, sympatické byly i hlavní filmové postavy.

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad)

2014 To je komedie! Trapná komedie! Nejlepší hlasy posílají domů (Petra Magdová) a falešné zpívání (Zuzana Kamencová) a trapné vystoupení (Lola Hrůzová) posílají dál. Nechápu to. Sedá na mně nechuť, a Hlas přestávám sledovat. 2012 No jo, taky na to občas koukám, kvůli dobrým hlasům, kvůli novým talentům, dobře se to poslouchá. Ale to je asi tak všechno. Soutěž o zpívání a talentech to ale není, když David poslal pryč hned zezečátku dva nejlepší hlasy, Lucii Molnárovou a Jaromíra Hnilicu, to mě totálně znechutilo, proto tak nízké hodnocení. Z poroty mě nejvíce baví Pepa Vojtek. Moderování neřeším, prostě to neposlouchám.

The Hunter (2011)

Film s nádhernou přírodní scenérií, zajímavou zápletkou i s menší dávkou napětí, na které si ovšem budete muset přes hodinu počkat. Nemám rád filmy, ve kterých se střílí na vše živé !!!, Hunter však nakonec dle mého gusta vše dobře ustál na čtyři body s odřenýma ušima a s prostřelenou kůží.

Procitnutí (2011)

Příběh se postupně odvíjí, mrazí a hrozivě straší, až skončí poněkud rozpačitě. I když jde o obyčejný duchařský snímek, udílím The Awakening čtyři body, filmy z produkce BBC totiž zbožňuju. Tyto britské filmy mně pokaždé přenesou o mnoho let později, kamsi do historie, do pozoruhodného příběhu, k zajímavé události. Ne jinak tomu bylo i v tomto případě.

Amistad (1997)

Velmi přesvědčivý a bravurně natočený film, poplatný své době. Amistad zprvu připomíná dokument, líbivá hudba Johna Williamse a Spielbergova zručná kamera však vtáhne diváka do děje, takže jste nuceni sledovat film se zájmem a s napětím. Některé, zejména závěrečné, pasáže vás pak utvrdí v tom, že nebylo zbytečné sledovat tento film. Anthony Hopkins a Morgan Freeman zvládají své filmové role dokonale jako vždy.

Neřízená střela (2010)

Tato komedie mohla vyznít trapně, ale Neřízená střela nakonec vše dobře ustála. I když humor občas balancoval na hraně, propadák se nekonal. Naopak mi na nějakou dobu uvízly v paměti vtipné bonmoty a gagy, kterých bylo ve filmu vskutku požehnaně. Bill Nighy, Emily Blunt a Rupert Grint jsou ve filmu sehraná, ne li dokonalá trojice.

Žena v černém (2012)

Film postavený na efektech, působivém prostředí, dobových kostýmech. Radcliffe a Hinds jsou dokonalá dvojice. Žena v černém je slušně natočená, atmosféra je mimořádně napjatá od začátku do konce. Malou vadou na dokonalosti je jen to, že příběh je jednoduchý a pointa předvídatelná.

Jezero zapomnění (1999)

Film začal být zajímavý teprve po hodině. Druhá polovina však stála za to. Nebylo to nic akčního, adrenalin se nekonal :), jen prosté dobrodružství. V druhé polovině děj však najednou nutil "zamýšlet se", a to filmu docela prospělo. Velký imaginární otazník na závěr byl skutečně velkou neznámou.