Zvony pre bosých (1965)

Tak teď nevím, jestli bylo skutečně Slovenské národní povstání jen o chrápání v partizánském srubu, sáňkování a broušení vyžilých Slovenek, nebo tam šlo i o něco víc. Ať už to bylo jak chce, filmu se musí nechat, že umí navodit atmosféru.

Kuře na švestkách (2011)

Matně si vzpomínám, že komixová předloha mě moc neoslovila (navzdory tomu, že Persepolis se mi líbilo hodně), ale musím říct, že jako film je Kuře docela povedeným kouskem. S hlavním hrdinou můžete sympatizovat, ale od určitého momentu to prostě nejde. Lehká pohádkovost celého příběhu filmu hodně pomáhá, protože jinak by tragičnost příběhu přebila tu trošku komedie, která v něm je, a to by byla škoda. Takže ač je to trochu rozvzdychané a utahané, nemám s tím problém.

Mi mefahed mezeev hara (2013)

Jedna hvězda za první třetinu, kdy to vypadalo ještě celkem zajímavě. Pak se to zvrhlo do kýčů plného trapného dramatu. Jestli má tenhle film nálepku komedie, mám pochybnosti o židovském smyslu pro humor. Vyloženě ztráta času.

Památkáři (2014)

Činy těchto mužů jsou samozřejmě úctyhodné a určitě je potřeba, aby se vědělo i o této rovině války. Ale film samotný je tak strašně americký, plný klišé a do nebe volající nuda, že ho ani hvězdné obsazení nezachrání.

LEGO® příběh (2014)

Čtvrtá hvězda je spíš z nostalgie, protože jsem jako malej LEGO miloval a byl jsem zarytým odpůrcem toho, nechávat kostičky sestavené tak, jak hlásal svatý návod. Jinak je to docela nápadité a vtipné a některé věci mi přišly vážně docela originální.

Na hraně zítřka (2014)

Tedy když jsem viděl jak neskutečné hodnocení ten film má, čekal jsem něco nadupaného akcí a přelomového nebo aspoň originálního. Místo toho jsem dostal standardní sci-fi se standardní zápletkou. Jak to vyjádřil DaViD´82, v hraně zítřka najdete tucet filmů. Když k tomu přičtu, že z některých akcí jsem neměl takřka nic, protože jsem viděl jen šmouhy, na víc jak na čtyři hvězdy se nedostanu a i tak si myslim, že jsem to slušně přepálil. Jistě, má to své klady a investované peníze do filmu jsou v něm vidět, ale znovu to asi vidět nemusím.

300: Vzestup říše (2014)

Žerar v jedničce exnul, tak museli dvojku natočit bez něho. Vyhnali proto z posilovny další partu hic a jelikož to tenkrát na souši nevyšlo, zbouchali pro ní i nějaké bárky. V zásadě je to to samé, co posledně. Akorát přidali pár flashbacků, flashforwardů, asi tak třináct tisíc kubíků umělé krve, dvě méééé Evy Green, roztrhali učebnici dějepisu a tadá, nový blockbuster je na světě.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Do poloviny to ještě jakž takž šlo. Byla to sice odporná a blbě udělaná kopírka 300, Spartaca a pár dalších antických dobrodružství, ale čeho je moc, ... Hrůza a děs.

Robocop (2014)

Ač jsem dosud neviděl originál, matně si pamatuju animák z devadesátých let. Ten mě tedy nikterak zvlášť neuchvátil, ale přesto jsem si řekl, že dám novému robopoldovi šanci. Nemůžu říct, že by ji přímo prokaučoval. Na pohled je to poměrně líbivé a i když jsem čekal trochu více akce, minimálně ta přestřelka s velkými roboty byla ucházející. Opomenu-li trochu utnutý a zbabraný konec a připočtu trochu toho podprahového poselství, byl to celkem pěkný, průměrný akční film.

Ledové království (2013)

Tak jsem se po dlouhé době zase mrknul na nějakou Disneyovku a jsem spokojený. Jednak si pamatuju, když šel ten film do kin a neměl jsem vůbec potuchy, o čem to vlastně je. Tudíž ani žádná očekávání a hle, pěkná, vtipná pohádka, možná trochu předvídatelná, ale s hezkou hudbou a písničkami, které mi nevadily. Jestli v tom konci někdo hledal nebo našel nějaké lesbické konotace, ... fantazii se meze nekladou, já to v tom nevidím. A i když některé tahy postav nejsou moc strategické, je to pohádka. Takže u mě dobrý.