Zataženo, občas trakaře 2 (2013)

Príjemná od-dychovka. Veľmi sa mi páčili jedlé zvieratká aj zvieracie jedlá . :) Jahôdka bola najlepšia.

Gravitace (2013)

Videl v 2D a veľmi ľutujem, že som nemal možnosť Gravity vidieť v 3D. Aj keď dejovo to je slabší film, no vizuálne a zvukovo dokonalý a to všetko vďaka jedinečnému nápadu. Sandra Bullock podala životný výkon.

Rivalové (2013)

Posledná polhodina je dynamickejšia jak hocičo iné na svete. A posledných 5 minút? No, každý by si v tom mal nájsť seba, bohužiaľ je v tom problém - ľudia považujú svojich protivníkov za nepriateľov, ale stále bola aj je láska čo zaručuje pocit víťazstva.

Mrtví a neklidní (2013)

Jediné čo mi vadilo bola myšlienka stupidity lásky medzi zombie a človekom, inak celkom pohodový film.

Osamělý jezdec (2013)

No nečakal som tento pocit z filmu. Pozrel som si ho len preto, že okolo filmu sa pohybuje trio neskutočných umelcov, ktorí si sadli v Pirátoch - Johnny Depp, Gore Verbinski a Hans Zimmer. Záver s vlakmi bol jednoznačne jeden z najlepších vrcholov filmov v roku 2013 - tá hudba jednotlivým bojom dodávala šmrnc (hneď by som sa k ním pridal). Samozrejme nemôžem nespomenúť pána Deppa, ktorý mal podobnú postavu ako v Pirátoch akurát bol inak namaľovaný a veľa toho nepovedal, ale každopádne takáto postava s vyflashovaným ale zároveň inteligentným čudákom mu veľmi sedí, k tomu keď sa pridá Verbinskeho vtip a voľnosť tak to nemôže byť zlé.

Území mrazu (2013)

Je pekné, že sa niekto zaujíma o takúto spomienku z minulosti, ale keď chcem robiť niečo podľa skutočnej udalosti tak to musí byť dokonalé. To že réžia a scenár je na hovno to som si už zvykol pri filmoch Nicolasa, takže žiadne nové prekvapenie. Filmu chýba taká ľudskosť a pocit skutočnosti, ktorý by mal film podľa skutočnej udalosti obsahovať(Emócie to vo mne vôbec nezanechalo, skôr pôsobilo ako pretvárka). Tradičné hodnotenie väčšiny Nicolasových filmov sa u mňa končí na 3*.

Letadla (2013)

Možno nápad nie je originálny, lebo kopíruje trošku Auta, ale keby to bolo len o nápade tak by sa to nevolalo film. Takto podľa mňa má vyzerať novodobá rozprávka pre deti aj dospelých, ktorá dáva znovu do popredia pre mňa to úžasné americké klišé. "Nikdy nie je neskoro začať veriť a plniť si svoje sny". To je dôležité pre mládež, ale aj pre dospelích, aby neboli obmedzovaní myšlienkou, že niečo sa nedá urobiť.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Akési spojenie filmov Transformers, Avatar a hry Crysis. Akčná scéna strieda ďalšiu a tá zase ďalšiu. Celý film je stále v pohybe vďaka neustálemu boju avšak ten dáva do úzadia detailnejšie vykreslenie hlavných postáv. Nevieme vlastne o nich nič, ale ja miluje akčné filmy a medzi moje najobľúbenejšie patria Avatar s Transformermi, medzi najobľúbenejšie hry patrí aj Crysis a preto toto spojenie mi nevadilo, naopak nechal som sa unášať jednotlivými bojmi Kaijiov a Jaegersov.

Ladíme! (2012)

Ďalší film z prostredia školských lavíc okorenený skvelým spevom a piesňami. Možno nebol čo sa týka hereckej stránky dokonalý, mne ale postačí výber songov, školské prostredie a Anna Kendrick.

Croodsovi (2013)

Animák, ktorý sa na nič nehraje - je originálny, aj keď pripomína kúsok Dobu ľadovú, Krúdovci sú dynamickejší a o dosť vtipnejší sprevádzajúci dobrou hudbou.