Půlnoční láska (2018)

Smutne, vystizne, romanticke a brutal pravdive. Skvele dynamicky natocene a prekvapivo aj zahrane, Niekto v tom vidi len beckovu teen romanticku kravinu, ja v tom vidim nieco co prezivaju miliony ludi denne bez toho, aby o tom o nich svet vedel. Bohuzial, nie kazdy ma to stastie. A musim sa priznat, nakonci som plakal.

Paříž 15:17 (2018)

Ono je tazko hodnotit tento film bez toho, aby ste dali bokom pocit, ze sa to vazne stalo. Ale kazdopadne bolo vidiet ze Eastwood sa chce drzat presnej reality, teda presne toho ako sa tato udalost stala a co tomu predchadzalo (z pohladu 3 hrdniov). Preco teda Eastwood sa drzal realnej linky? Z ucty? Z presvedcenia ze by to tak ludia mali poznat? Alebo kvoli niecomu inemu? Neviem. Napovedu da aj to, ze herci su realni hrdinovia, ktori si to urcite zasluzia. Kazdpadne, na amaterov je to super herecky vykon.

Největší showman (2017)

Takuto kadenciu skvelych pesniciek nemal asi ziaden film. La La Land bol sice scenaristicky prepracovanejsi ale The Greatest Showman si to vynahradzuje ovela lepsimi a chytlavejsimi pesnickami. Skoda, ze This is me neziskala oskara, urcite by si to zasluzila. Kazdopadne pre mna vyhrava cast v ktorej zaspieva Rebecca Ferguson. Kiez by sa tocilo viac takychto muzikalovych skvostov ako je tento.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

No konecne nieco prekvapivo nove, vynimocne a s obrovskou kvalitou. Dnes uz je niekedy tazke rozoznat film od hry o to prekvapujucejsie je, ze v tomto filme to je tak dokonale, ze ten rozdiel tam je ale pri tom si to stale zachovava jednoliaty pribeh, ktory ohromi svojou originalnostou.

The Disaster Artist: Úžasný propadák (2017)

Nudne, nezaujimave a od komedie to malo velmi daleko. Jedine co by som vyzdvihol je vykon bratov Francovcov, hlavne Jamesa, ktory sa dokazal predat na jednicku.

Roman J. Israel, Esq. (2017)

Nieco neuveritelne co znovu predviedol Denzel Washington, pretoze sa musel uplne v zit do osoby Romana,ktory musel bojovat nie len za seba ako zvlastneho autistickeho pravnika ale aj proti bezradnosti zlepsenia byvaleho (ale stale aj sucasneho) rasistickeho problemu v USA. A zvladol to dokonale. Colin Farrell slune sekunduje a nestrati sa.

Wonder Woman (2017)

Velke prekvapenie. Necakal som, ze sa z toho vykluje takato peckovica a to nie som ziaden fanusik komiksoviek. Hudba to super sprevadza, Gal Gadot je vynikajuca a aj Chris Pine na moje velke prekvapenie. Urcite jedna z najlepsich ked nie najlepsia stvarnena komiksovka, ktora kedy bola natocena.

Skrytá čísla (2016)

Prvá polovica 90 %, druhá 70 %. Od začiatku bolo jasné kde sa bude uberať film, ktorý pravidelne poukazoval na hodnoty, ku ktorým ľudia v tých rokoch v USA inklinovali. Nádherne podané, strohé s malým odkazom pre nás všetkých. Čím viac vás druhí podceňujú, tým ste silnejší s možnosťou ostatných prekvapiť tak, ako by to oni sami vôbec nečakali.

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Prvá polovica 20%. tá druhá 85%. Celkom veľký potenciál mohla mať táto kapitola dúfajme, že už fakt posledná, bohužiaľ celé to je také amatérske. Divím sa že Paul W.S. to takto odflákol. Som fanúšik Resident evil ale postupom času to šlo dolu vodou až to kleslo na túto úroveň. Koniec dobrý ale ak by sa to spravilo poriadne nie všetko rýchle ukončiť výsledok by stál za viac.

La La Land (2016)

Muzikály nemusím ale toto bola jedna bomba. Fantastická hudba, kamera, scenár a k tomu sa pridalo skvelé herecké duo Ryan a hlavne Emma, ktorá to zahrala neskutočne.