Spring Breakers (2012)

Zaujalo ma: Ženy, Scéna s pesničkou Everytime, Baby One More Time, scéna v bazéne. Nezaujalo ma: všetko ostatné. Pol kila trávy si prebehnúť hlavou a hneď na to natočiť takýto film nie je ten najlepší nápad.

Bojovník (2015)

Ta povrchnosť dať 4* len kvôli veľkému happy-endu namiesto pre niektorých ideálnej smrti resp. prehry hlavného hrdinu trhá srdce a ničí každú dobrú spomienku na tento tak skvele natočený film. Vyzdvihujem záverečný príspevok na počesť J. Hornera, taktiež mi nedá spomenúť vynikajúci výkon J. Gyllenhaala, a hlavne prípravu na jeho rolu ktorá si zaslúži veľké peniaze aké herci dostávajú (narozdiel od iných hercov-nehercov, ktorý zhrabnú oveľa viac za oveľa menej). A v neposlednom rade je super si všimnúť ako si režisér A. Fuqua hraje s citmi divákov od začiatku až po koniec. Fuqua stále dokáže natočiť super film a tu trafil presne stred.

Aftershock (2012)

Miestami mi to pripadalo ako paródia na horor. Začiatok slušný ale od momentu kde sa všetko začalo diať prirýchlo tak to bolo skôr utrápené s cieľom dotočiť to.

Hacker (2015)

Masakrálna idiotina. Ani len predstava Hemswortha ako IT hackra mi nesedí. Film nudí, kamera strašná, príbeh nejasný. Ak chcete zabiť nudu radšej choďte behať okolo domu.

Americký sniper (2014)

Dokonalé. Jedným slovom dokonalé. Film, ktorý nemôže nechať nikoho chladným. Láska, priateľstvo, rodina a na druhej strane vlasť, vojna a posadnutosť alebo skôr nemožnosť ujsť pred minulosťou, to čo vás zasiahne tak silno, že nad tým 24 hodín 7 dní v týždni premýšľate a snažíte sa nájsť cestu ako by sa to mohlo spraviť inak, ako by sa to dalo napraviť. A po tak dlhom čase prídete na to, že sa to nedá. Príbeh hrdinský, samozrejme sú tu odporcovia, ktorí nenávidia Ameriku a štát ako politický subjekt, ktorý sa snažiť vydobiť základne pomaly všade na svete. Ale o tom tento príbeh nie je. Na týchto filmoch zbožňujem ako sa jednotlivci snažia ísť za tým, čo je im tak blízke (a stále nechávajú diváka v tom, že všetko sa dá urobiť lepšie) resp. čo považujú za správne a tak by mali jednať a konať všetci ľudia na tomto svete (a hneď by bol svet krajší). Chris Kyle bol presne takýto hrdina, ktorého dobehli spomienky na tie dni, kedy boli brat vedľa brata na bojisku a bojovali za vlasť, ale hlavne jeden za druhého. Týmto chcem apelovať na náš štát, ktorý by sa mal poučiť z tých nekonečných chýb, ktoré spravil a predstaviť si USA ako štát, kde je sloboda, kde ľudia si cenia osobnosť človeka a spôsob jeho konania, kde úspech sa cení viac jak v ktorejkoľvek inej krajine. Milujem Slovensko ako krajinu, prírodu, zvyky ale presne tak ju nenávidím ako štát politický, kde s mocou rastie korupcia a nie to čo by malo rásť - schopnosť pomáhať ľuďom. Videl som film a teraz po veľa rokoch chcem prečítať aj knihu. Eastwood je boh a Cooper má môj obdiv po tomto filme.

Jupiter vychází (2015)

Veľmi chaotické, priam bludisko z ktorého sa takmer nedá dostať von. Ani Mila Kunis s Channingom Tatumom to nezachraňujú a to je čo povedať. Prvá polovica ešte ujde ale čím ďalej to speje do finále tým sa ústredná zápletka zamotáva viac a viac do seba až sa z toho uškrtí aspoň nejaký nadobudnutý pocit z filmu.

Equalizer (2014)

Oveľa dynamickejšie, intenzívnejšie a uveriteľné oproti Neesonovým 96 hodín sprevádzané uveritelne kľudne hrajúcim pánom Washingtonom, ktorý z rozvahou zabíja jedného protivníka za druhým. Tento typ kľudnej a nad každou situáciou premýšľajúcej osoby mu proste sedí viď Nezastavitelný, Unos vlaku 1 2 3 alebo Let.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

No oficiálne pre mňa je to jeden z najlepších animovaných filmov vôbec. Ak jednotka bola vynikajúca tak dvojka vyšvihla dračiu rozprávku ešte o krok vyššie. Jedine asi čo by som mohol zmeniť by boli titulky po smrti náčelníka a boji dvoch alfa samcov.

Bitva roku: Tým snů (2013)

Príbeh plytký za to tanec veľmi inšpirujúci. Bohužiaľ v dnešnej dobe natočiť Áčkový tanečný film je asi príliš ťažké, nie tak točiť tanečné scény ale dejové, kde ľudia vyjadrujú svoje pocity, ktorým jednoznačne uveríte.

Enderova hra (2013)

Po tomto filme u mňa začína sledovanie kariéry mladíka Asa Butterfield. Veľmi sa mi páčil jeho výkon, ktorý je na jeho vek snáď nemožný.