Velký Gatsby (2013)

Veľký príbeh o láske, veľkej láske, zabudnutej a nešťastnej láske a nekonečnom priateľstve hlavného sprievodcu príbehu Nicka Carrawaya. Film ma chytil za srdce, lebo som dostal viac jak som očakával. Neveril som, že ma film posadený do rokov medzi svetovými vojnami tak chytí, no hlavným prvkom je v ňom príbeh o láske, ktorý je perfektne zobrazený a vyrozprávaný. Veľmi sa mi páčilo aj zasadenie modernejších pesničiek s nádychom dvadsiatych rokov minulého storočia.

Pot a krev (2013)

Po pozretí filmu som nevedel odpovedať na otázku: Dal mi ten film neskutočný zážitok alebo bol to priemer, ktorý sa hrá na niečo veľké. Tak ak sa na to pozriem z viacerých hľadísk tak prídem na to, že väčšina vtípkov je suchých, vôbec nesediacich k daným hercom a mal som problém sa vôbec usmiať. Nemyslím si však, že herci to zahrali zle, oni naopak boli perfektní. Čo však musím vyzdvihnúť je spolupráca Michael Bay a Steve Jablonsky, ktorá po vynikajúcich soundtrackoch pri Transformeroch funguje aj naďalej. Film obsahuje aj niektoré vety, ktoré ľudí motivujú a prinútia ho zamyslieť sa.

Patrola (2012)

Prvé čím začnem je to, že to bol pre mňa jeden z TOP filmov roku 2012. Neskutočne skutočné, uveriteľné, ľudské a perfektne zahrané. Je vidieť, že aj s malým rozpočtom môžete natočiť perfektný film, chce to len dobrý nápad, scenár a nakoniec dokonalú réžiu akú predviedol v tomto filme David Ayer.

Vítejte v novém těle (2011) (pořad)

Konečne dávajú v telke niečo čo fakt stojí za to, aby každý človek si pozrel aspoň jednu časť, inšpiroval sa a začal robiť pre seba to čo je pre jeho telo najlepšie. Chris Powell je vynikajúci expert, ktorý vie čo chce a ide si za tým.

VALL-I (2008)

Vo svojej podstate je WALL-E to najroztomilejšie čudo čo som kedy videl vo filme. Keď som išiel pozerať tento film, nečítal som žiadne recenzie, žiadne názory, len som naňho náhodou natrafil v telke. Zo začiatku som bol udivený tým, že vo filme nie sú takmer žiadne slová, no postupne som si nato začal zvykať. Čím je tento film taký výnimočný? No je to tým, že vyjadruje neskutočné emócie a robí prostredníctvom samotného robotka, ktorý aj keď nie je najväčším, ani najsilnejším, ale aj napriek tomu sa snaží očistiť našu planétu od bordelu. 4* dávam za to, že film v poslednej časti spadol do toho povestného klišé, kedy sa naša planéta zachráni. Možno keď si to ešte raz pozriem dám tomu 5* a budem toto klišé považovať za vnútenú myšlienku nám ľudom, neničiť našu Zem. Neuveriteľný vtip, hravosť a zábava.

Legendární parta (2012)

Tomu sa hovorí rozprávka a to nielen pre dospelých ale aj pre deti. Všetko sa mi teraz zdá roztomilejšie.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Tak vyjadrím sa k celej ságe. Ak by som pozeral na to aké herecké výkony herci podali ako sa pasovalo so strihom, kamerou atď, bol by som viac menej kritický. Avšak, jedno avšak, dal som filmom po väčšine 4* a to preto, lebo tak isto ako Harry Potter aj Twilight v ľuďoch zanechá pocity, veľké pocity, ktoré driemu v človeku trošku dlhšie a snažia sa mu vytvoriť ideálny svet. Niekedy takéto pocity z filmu, aj keď nie je veľkým fenoménom a nie je natočený a zahraný veľmi dobre(viď zlaté maliny pre hercov) sú oveľa drahšie ako tie v oscarovom filme a popritom ťažšie pre režiséra vyjadriť tieto pocity správne.

Rallye smrti: Peklo na zemi (2012)

Neviem si pomôcť, ale scénar ma prekvapil jak u Nolanovských filmov, bohužiaľ zaostáva tu bližšie vykreslenie postáv, čo však mi nevadilo, pretože film bol, tak isto ako ostatné rallye, nabitý akčnými scénami. Za koniec by sa nemal hanbiť žiadny režisér.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Je mi ľúto, že nemôžem dať 5* ale proste čo som bol zvyknutý v ostatných častiach série bol hlavný ústredný vzťah, ktorý bol rozvíjaný pomaličky postupne, v tomto príbehu je to ako skok do jamy, keď skočíte netrvá dlho dokým dopadnete. Tanečky boli jedna báseň, niekedy prebili aj priblbo veľa dubstepových prvkov v hudbe a akcia bolo tiež pozoruhodná. Ak mám byť úprimný tak viac by ma zaujímal tanečný film na štýl Step up 1-2 alebo Streetdance jedničky, ale aj takýto flashmob sa mi dosť páčil. Tvorcom treba asi povedať osobne, že treba pracovať na slovách príbeh, príbeh, príbeh.

Expresní zásilka (2012)

Keď nemáte čo robiť a chcete si pozrieť niečo dobré no nie nejaký megahit tak tento film vám môže pomôcť. Je to celkom zaujímavý film, ale bohužiaľ chýba mu tam moment prekvapenia či finálna zápletka epickejšieho rázu. Film má však dobré tempo a je skvele natočený.