Dějiny násilí (2005)

Tohle je film, na který se nezapomíná. Příběh o tom, že temnou minulost někdy vyvolá dobrý skutek, natočil mistr originálních záběrů, hlavní roli si zahrál opravdový dříč a hudbu složil kouzelník. 95%

Virus (1999)

Film s dobrým nápadem,který ovšem trpí nedostatkem dobrých herců a klišoidním koncem. 58%

Žena v černém (2012)

Radcliffe bude za Harryho Potěra ještě dlouho pykat a určitě to ví. Tak se snaží, co to jde, uplatnit se v jiných žánrech, aby neskončil jako Stallone u Rockyho... I když, kolik je vlastně Rockyů a kolik Potterů???? No, to je jedno. Každopádně Radcliffe dospěl a hraje dobře. Film má tak dobrou atmosféru kamenných domů, mlžných blat a sukovitých vidláků, že jsem si musel při sledování přitopit a závěr, i když nepřekvapivý, tak přesto dobře udělaný. A to se cení. Nečekaně dobrý mysteriózní film s lekavými vsuvkami. 85% za otisk na okenní tabulce.

Země bez zákona (2012)

Nick Cave je bestie. Lidstvo je hyena. Minus a minus je plus, tudíž Nick Cave je bůh. Dokáže napsat správně nahnilý román, skládat a interpretovat super hudbu a nyní napsat i poměrně dobrý scénář. Nick ovšem film netočil a tak atmosféra drsných paličů uprostřed zalesněných kopců není taková, jaká by mohla být. Herecké obsazení je samosebou pecka, Tom Hardy celou dobu jenom mručí a řekne tím víc, než kdyby mlel 1000 slov, Jason Clarke se před každým obrazem znovu namočil do sudu s pálenkou a Shia hraje debila s takovou vervou, že mě sral už v počátečních titulkách. Ovšem tím to končí... Guy Pearce ani Gary Oldman nedostali mnoho prostoru a hlavní padouch, okresní soudce tam vlastně ani není.... Film tak tvoří spousta zajímavých scén, ale nějak mi chyběla celistvost.... Umělečtější odpověď na "The last man standing" se nekoná...85%

Mrtvá hlídka (2002)

Snaha se cení, ale nesnesitelná tupost děje a kamery, sráží veškeré herecké výkony o moc hlouběji, než jen do bahna zákopů

Vzpomínky (2006)

"Až budeš odcházet, zhasni"

Avengers (2012)

Moc hrdinů, málo místa a čas se krátí. Očekávané "blockbustery" nebo jak se tomu říká, mají v poslední době jedno společné: ve snaze nabídnout co největší opulentní podívanou a ohromit dějovými zvraty se příběh a hrdinové rozpouštějí ve stopáži, kterou nemohou utáhnout, a zároveň, ve které nemají co nabídnout. Kdybych nebyl fanda Marvela, neviděl jsem Thora a Iron-mana, u Avengers se nedozvím o ničem nic, jen čumím na výbuchy a svaly nějakých magorů při jedné (hodně malé a slabé) invazi na Matičku Zemi, při které si scénárista lámal hlavu s dějem. Celé mi to přijde hodně vypočítavé a místo zažitku, na peněženky zaměřené. Thor i Iron man měli úspěch, proč ho tedy nevyužít? Avengers jsou moc velké sousto, pojímají moc individualit, které si zaslouží řádné prokreslení, a to při normální stopáži není možné. A tak vypadají, jak vypadají. Jako banda magorů bez špetky osobnosti, náhodně poskládaných na akci zachraňte Zemi před trapnou invazí z jiného světa.... Díky, nechci. 30% za miss Hill.

Bruce Lee: Cesta bojovníka (2000)

Dokument ukazují, čím Bruce Lee kromě mistra boje byl: filozofem, hledajícím vždy ten správný postoj. K tréningu, filmu, životu...

Romper Stomper (1992)

Zmateně natočený film o bandě skinheadů, kterou stále někdo bije, až ji vybije. A to je dobře. 60%