Rozkaz (2008)

Pro mě velmi dobrý. Krásná seveřanka. Voják a jeho rudá zajatkyně. Málo známá část evropské historie. Kamera na výbornou, hudba na výbornou. Co už si více lze přát? Vždy v hotelích jižní evropy mám štěstí na Finy. Jsou milí, charakterní a většinou opilí, jako já. Vždy se spřátelíme. že ale tákle divokou historii mají, jsem pochopil až z tohoto filmu.

Přátelé (2008) odpad!

Už v titulcích jsem si připadal jako 10-ti letý školák. Takový sajrajt lidé sledují? Bože ochraňuj nás!

U mě dobrý (2008)

Enšpígl má strach napsat U mě na hovno, že prý by byl moc vtipný. Já se nebojím. U Hřebejka dobrý, u mě na hovno. Česká novodobá filmová kreace je z velké části založena na tom, že režiséři jako Sláma a Hřebejk natočí film pro dementy a o dementech. Je to vtipné, že je hrdina filmu blbec? Je to volič a to je především tragédie. Když si to probereme: Vladyka je idiot, chodí za kominíčka pak o peníze přijde se skořápkaři. Vlasáková naletí na letadlo, protože je úplně blbá. Forman se málem utopí a pak si koupí šampon, neboť je to úplný kretén. Šmitzer je taky kretén ale to by chtělo hlubší rozbor. Je tedy zábavný film mimochodem nudně ubíhající o pitomcích? Mě to spíš děsí a když si k tomu připočtu, s kolik debilama se musím setkávat v pracovním procesu, děsí mě to ještě více, žádné směšnosti nemaje! Kdyby Hřebejk na to měl, natočí něco tak famózního jako Rozmarné léto, figury neobyčejné, inteligentní a především krásné...a mohlo by to být i na Libeňském ostrově.

Mys Dobré naděje (1975)

Ach Fuko! Nešťasný člověče Boží ateistický! Od tebe ty troubo se mě skutečně líbily je ty Zlaté rybky. A to kvůli Víznerovi. Von je skvělej herec. Tohle jsi teda tak posral, že jsem něvěřil, zda lze...Větrovec běhá, vypadá akčně...ale do prdele kam? Všichni mluví německy celou polovinu filmu a to i soudruzi antifašisté! Příběh posraný, scénář posraný, kamera posraná, do toho agitka...všechno jsi Fuko posral!

Princezny (2005)

Před pár dny jsem tu napsal, že Předčítač je film, za který by se nemuseli stydět ani Španělé. A kurva! Už je to tady. Za tenhle španělský film by se nemuseli ani španělé stydět. "Já jsem informatik, a co děláš ty? Já jsem kurva. Ty jsi tak vtipná..." Ale ona kurva vážně je a ostatní taky. Kdybych byl krásnou ženou jako Micaela Nevárez v tomto velmi slušném filmu, asi bych nechtěl být kurvou. Je zřejmě veselejší být informatikem, což jsem...ale také to určité orgány ničí...

Peklo v Pacifiku (1968)

Očekával jsem peklo! Jsem vášnivý fanda knihy Nazí a mrtví. Je to spíš komorní příběh se 2 herci, pro které je jeden tichomořský ostrov moc malý.. Víc se mi líbil Toshirô Mifune. Nemám vítek. exteriéry nádherné, příběh nevšední. Tak moc jsem těm vojákům přál aby se dostali každý do své země....

Na druhom brehu sloboda (1984)

Opravdu velmi slabý film o emigrantech z fašistického Bulharska do fašistického Slovenska. Už to zaráží. Válečné scény jsou jak od školáků, herci stojí na značkách a odříkávají texty. V divadle Járy Cimrmana je to prdel ale tady tragédie. Kamera tak na 4-. Hudba pompézní jak v amerických sračkách. Vydržel jsem to 50 minut a obávám se, že na scénáři se podílela ještě tehdy neznámá Daniela Steelová. Pokud by po útoku na slovenskou vísku následovala divoká soulož mezi Magdou a bulharským lékařem, už to by byla vlaštovka, proč se dodívat do konce. Žádný sex, zabalil ji do deky a přikryl bradavku!

Předčítač (2008)

Po 2 letech marného pátrání po slušném americkém filmu, musím uznat, že toto je slušný americký film. Ani španělé by se za něj stydět nemuseli! Na filmu se povedlo vpodstatě vše. Winsletka je uvěřitelná, krásná a stárnoucí. Všechny časové roviny ustála na výbornou. Příběh je reálný (i mě se to stalo v 17ti), nese určité závažné poselství-někdo namítne-bylo to už 100x-mě nevadí. Ralph Fiennes je vůbec nejlepší volba hlavní mužské role. Co to kurva muselo bejt práce vybrat tohoto skvělého herce, kde je do jeho mládí vsunut David Kross, chlapi jsou si vážně podobní. Kamera na 1-, hudba na 1*. Jenom detail. který mě vadí téměř na všech velkofilmech. Příběh je o Němcích a je z Německa. Proč ti kokoti na jakémkoliv písemném projevu užívají angličtinu? Serou mě.

Větrná hora (1955)

Agitační kravina s vkusnou režií Sequense. Hrdinové jsou především pohraničníci na koních. Bohuš Záhorský je skvělý zloduch a fašista. Je hezké vidět Pepu Vinkláře a Standu Fišera, když byli mladí a nemrtví jako dnes. Film, který má spád. Jeho umělecká hodnota je ale spíše záporná než kladná.

Tajnosti (2007)

Trošku lepší obyčejná novodobá česká sračka než ostatní obyčejné novodobé české sračky. Kamera je dobrá, dělal ji nějaký asiat nevyslovitelného jména. Iva Bittová se snaží jak může s tím posraným scénářem něco dělat. Nedaří se. Na CD, kterých nahrála po celém světě nepočítaně se jí naopak daří. Také je dovedu vyslechnout celé. Toto jsem vydržel sledovat 45 minut. Výborně to vystihl Tetsuo, zestručnil bych -vyumělkované!