• Rodinný

Tři svatby navíc (2013)

Skvělá španělská komedie ze života. Výborně jsem se bavila a chvílema jsem se v hlavní postavě viděla. Moc super film. Škoda jen, že jsem nenašla české titulky, ale i s anglickýma se to dalo pochopit. 80%.

Už se nebojím (2013)

Hodně působivý snímek. Téma mi bylo docela blízké. Připomělo mi to důvod, proč jsem nikdy nechtěla jet na tábor. Vždycky jsem měla obavy, že nezapadnu. A tenhle film toto téma přesně vystihl. Začátek byl trochu drsný, ale pak jsem se i chvílema smála. A na konci mě to samozřejmě dojalo, že i slza ukápla. Výběr dětských herců se mi moc líbil a filmová hudba k tomu všemu krásně sedla. 80%.

Velký Gatsby (2013)

Takže dojem z kina jedním slovem: hrozný. Tentokrát jsem neměla vůbec žádné očekávání a bylo to skoro ještě horší než průměr. Ze začátku mě asi nejvíc naštvalo čekat na to, než se Leonardo vůbec objeví ve filmu. Člověk jde na ten film hlavně kvůli němu a on se ukáže až po 30ti minutách. První hodina a půl byla vážně hrozně udělaná. Špatně udělané triky, až moc průhledný to bylo. Barvy byly moc kontrastní na tu dobu kolem roku 1920 a vůbec to do sebe nezapadalo a bylo to jako pěst na oko. A jako kýč mi přišly oba domy vedle sebe. Gatsbyho velký palác se vůbec nehodil k malému domu Nicka. To bylo taky nedomyšlené. A co bylo ještě horší než všechno, byla hudba. Dávat novodobou hudbu plnou basů do takového filmu je vážně velká blbost. A co se do filmu taky vůbec nehodilo byly tance na tu šílenou hudbu. A potom taky řízení aut rádoby v rychle a zběsile stylu. Taky pěst na oko. Ze začátku to chvílema bylo i na 2 hvězdičky, pak jsem si říkala, že nakonec ty 3 dám. Film byl samozřejmě až moc zdlouhavý, ale to se dalo čekat. Vážně, kdyby se ustřihla tak půlka filmu a celková stopáž by se tím zmenšila na cca 90 minut, filmaři by udělali lépe. Když člověk překonal ten hrozný začátek, ve kterém byly pěkné jen ty romantické scény, které se ale zase do zbytku té divočiny nehodily, tak jsme se přesunuli do druhé poloviny filmu a ta už byla o poznání lepší. Tam už jsem malinko začala uvažovat i o 4 hvězdičkách, ale když se to celé zprůměruje, tak vážně víc jak 3 dát nemohu. Tu poslední hodinu jsem se bavila mnohem víc. Tam už se film dal brát malinko vážně. Narozdíl od začátku. Nutno říct, že Leonardo byl jako vždy neodolatelný a krásná Carey vedle něho, super. Ale to celý film bohužel nezachránilo. A ten konec podle mě taky vcelku odflákli. Je to škoda. Člověk by čekal od takového filmu něco víc. Pro srovnání se zkusím podívat na film s Redfordem. A ještě se mi líbily ty dva songy na konci od The XX a Sii, paráda. Ty se na konec krásně hodily. Ale zachraňovat celý film až ke konci není moc dobrý.

Vikingové (2013) (seriál)

Výborný seriál s krásnou hudbou a pěknou přírodou pro mě z ne moc oblíbeného prostředí. Původně jsem si myslela, že mě to vůbec nebude bavit, ale opak je pravdou. Zatím jsem viděla jen 4 díly a chci vidět další. Takže dávám 80%.

Vlk z Wall Street (2013)

Film to byl zajímavý, ale zase tak moc mě za srdce nechytl. Leonardo je můj hodně oblíbenej herec, ale tady mě moc neoslovil. Znám s ním lepší filmy. Některý záběry mi vadily až moc. Tenhle svět businessu je až moc zvrácenej a asi ho nikdy nepochopím. 180 minutová stopáž mi taky moc nesedla. Maximálně 120 minut by bylo ideální. 60%.

Vše je ztraceno (2013)

Podle popisu a prvních dojmů jsem si myslela, že tenhle film bude stát za to. Ze začátku jsem na něj chtěla jít i do kina, ale nakonec z toho sešlo. Popravdě mě hodně zklamal. Celou dobu mi nějak nešlo se s Robertem Redfordem a jeho postavou sžít. Ani mi moc nevadilo, že se tam vůbec nemluvilo. Spíš jsem dost postrádala hudbu. Být tvůrcema, tak bych jí tam určitě dala víc. A ten konec ... Všechno mi to přišlo takový nedoladěný. Škoda ... Námět byl dobrej. 45%.

V zajetí démonů (2013)

Podle toho hodnocení tady bych čekala daleko lepší film ... Místama se to docela dalo. Ale v druhé půlce filmu začaly převládat tak nevěrohodný scény, že musím dát bohužel jen 60%.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Film měl celkem dobrý spád, hlavně ze začátku. Líbila se mi ale jen ta skutečná a reálná dějová linka filmu. Naopak ta dějová linka založená na fantazii Waltera se mi nelíbila vůbec. Docela mi narušovala dojem z filmu. Jinak herecké obsazení se povedlo a hudba taky. 55%.

Ze všech sil (2013)

Dost zajímavý snímek o chlapci, který chce žít na plno, ale jeho zdravotní stav mu to neumožňuje. Je pravda, že film mě dost upoutal, ale pořád to nestačilo na to, abych dala víc jak 3 hvězdy. Takže moje cekové hodnocení je lepších 60%. I tak bych si film možná někdy pustila znovu, hlavně díky nádherné přírodě.

Agent na útěku (2012)

Tento akční snímek nepřináší nic nového, ale stejně se mi líbil. Není to úplně můj oblíbený filmový žánr. Stejně se tam pro mě našly věci, co mě zaujaly. 60%.