• Pohádka

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

O hodně slabší než první zfilmovaný díl Letopisů. A od toho ještě mnohem slabší než knížka. V tomhle díle mi vadilo odklonění se od předlohy ještě mnohem víc než v předchozím filmu, neboť změnit princovi věk asi tak o 6 let, to je pořádné sousto. Jinak to bylo zase takové pěkné rodinné podívání. Bohužel ale jen tak na 2.5 hvězdičky.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Příjemný film pokud jste nečetli knížku. Ta je totiž mnohem lepší. Ale myslím, že i film se celkem povedl, až na pár odchylek. Prostě typické: "příjemná podívaná pro celou rodinu". Ale je to pravda. Škoda, že jsem ho viděla v televizi s kupou reklam, potom se film hodně natáhne a zážitek zkrátí. 3.5 hvězdičky.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Velmi pěkně naanimovaný film, příběh se mi taky líbil, jen jediná chybička na kráse - panda. Ne až tolik panda, jako její styl řeči. Takový ten superoblíbený americký hejskovský. To byla škoda. Naštěstí se Po naučil alespoň trochu umění kung fu, protože jinak by to bylo na strhnutí hvězdičky. Takhle to byla příjemná podívaná.

Koření (2005) (pořad)

Až na některé nudné reportáže z Německa je to velmi povedený pořad.

Rango (2011)

Pěkné. Asi jsem čekala něco trochu jiného, ale tohle bylo taky dobré! (Jen jsem z toho měla děsnou žízeň! :) Vynikající animace (dokonce mám pocit, že postavičky měly i žilky v očích), milý příběh, pěkné hlasy. Líbilo se mi to. Sice mi Rango nebyl moc sympatický, ale měl i své světlé stránky a právě i to se mi líbilo - nikdo nemá jen světlou, nebo tmavou stránku.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Perfektní! Byla jsem hodně zvědavá jaké to bude, protože jsem na tento seriál slyšela velmi dobré hodnocení a bylo to skoro až nad očekávání. Výborné prostředí, děj, hudba, obsazení, kostýmy... Bylo by asi trochu náročné se na to dívat na celé znovu (možná i trochu nudné, protože už víte, co čekat), ale když zpětně vidím některé části, skvěle do sebe všechno zapadá. Páni scénaristi, pan režisér a pan autor odvedli velmi dobrou práci! Škoda jen, že na další sérii budeme muset ještě dlouho čekat. --- Po druhé sérii jsem byla trošku zklamaná, jelikož jsem si přečetla i knihy. Nicméně, 2. díl tištěné verze Písně ledu a ohně se mi taky líbil míň než první, takže vzůru ke třetí řadě!

Bláznivý příběh Robina Hooda (1993)

Co říct? Prostě parodie... Ani dobrá, ani špatná, ale rozhodně dost vtipná! Celý film jsem přemýšlela jestli dát 2 hvězdičky, nebo 4. nakonec jsem si řekla, že na 4 to nestačí, ale 2 jsou rozhodně málo. Mělo to šťávu, ale něco bylo až moc přehnané, bohužel.

Princezna Nevěsta (1987)

Super, super, super! Skvělá, úžasně vtipná pohádka. Není co dodat, snad jen: Nazdar! Jsem Inigo Montoya. Zabils mého otce. Připrav se na smrt! :-D

Když Harry potkal Sally (1989)

Tak na tenhleten film jsem byla hodně zvědavá. Po zdejším velmi dobrém hodnocení jsem očekávala nějakou bombu. Trochu mě to zklamalo. Nebylo to špatné, to ne. Ale pořád jsem čekala kdy už to přijde - a nepřišlo. Sally mi byla protivná a Harry ošklivý. (Ani Sally mi nepřišla jako nějaká kráska, jako většině komentovatelů tady.) Nicméně hezky vymyšlený příběh, to je pravda. A taky se mi líbilo, jak tam vždycky nějaký starší pár povídal o tom, jak se potkali. Ale i s tím to je tak na silné 3*.