300: Bitva u Thermopyl (2006)

Mé očekávání byly veliké, výsledek nedostačující. Butlerovi by jeho tělo mohl závidět nejeden chlap, ale to samo o sobě na dobrý film nestačí. Slabé tři.

48 hodin v Paříži (1988)

Výborný začátek, ale poté to sklouzává čím dál víc do průměru a začíná nudit. Nevím proč, ale v Polanskiho filmech se mi tohle stává poměrně čato.

Jak vycvičit draka (2010)

Kladem filmu je jednoznačně muzika Johna Powella, dále skvělé finále a i draci samotní. Animace také, ale ne tolik jako u pixaru no a příběh je spíše docela průměr. Řekl bych inspirace AVATAREM a FREE WILLY. Za zápor mohu označit to, že jsem se vůbec nezasmál. Celkově to vidím na 75% s tím, že Toy Story 3 je lepší a vyhrála Oscara naprosto zaslouženě. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Škyták: Napadlo mě totiž, že tu máme přebytek Vikingů drakobijců. Ale máme dost Vikingů pekařů nebo Vikingů instalatérů?

Prostředníci (2009)

Výborná krimikomedie z atraktivního prostředí pornobyznysu, třech týpcích a jejich americkém snu. Upřímně pánové, kdo by občas nechtěl být jako mistr Hoffner?

Amistad (1997)

Toto 2 a půl hodinové historické soudní drama mě opravdu uchvátilo. Především výkonem Djimona Hounsou, který byl skvělý podobně jako v Krvavém Diamantu (zajímalo by mě jestli je skutečně z kmene Mende, protože v "Diamantu" to taky tvrdí) a v závěru i Hopkinse. Samozřejmě výborná kamera a režie nerozlučného dua Kaminski, Spielberg (zaujme především při scénách z lodě).

Čas zabíjet (1996)

Výborné soudní drama to bez debat, ale upřímně nevím, co si mám o rozsudku myslet. Na jednu stranu Samuela chápu, že ty dvě rasistický a násilnický prasata zabil (myslím, že každý z nás by se měl zamyslet, co by v jeho situaci udělal), na druhou stranu se ale přiznal, že v pomatení smyslů nejednal a to jak svému právníkovi, tak u soudu, takže měl být odsouzen (rozhodně ne trest smrti s kterým nesouhlasím). Tím rozsudkem totiž porota dala jasně najevo, aby každý další vzal spravedlnost do svých rukou a to není dobře. Vzít tento snímek i z rasového hlediska bylo podle mě zbytečné.

Masakr v Texasu (1994) odpad!

Co tohle mělo sakra znamenat? Příšerný scénář, dialogy a chování postav děsivé. Leatherface nejprve vypadá jako trouba, potom dokonce jako transvestita. Matthew má nohu na dálkové ovládání a pořád někoho mlátí. Jeho vidláckej brácha zase zná snad všechny citáty světa. Ten kluk Barry mě taky dostal. Uvnitř baráku vřeští jeho přítelkyně, venku na něj mává vidlák s puškou a on jde v klídku na záchod, protože už se mu hrozně chce. Jediný obstojný je prostředí nočního lesa, ale to, jak se do něj ta čtyřka dostala je taky fajn. Ježiš, odbočila jsem špatně, tady to neznám, nemůžu se nikde otočit. :D. Příště bys mohla zacouvat zpátky krávo! No prostě děs! Nejhorší horor (jestli to tak můžu nazývat) co jsem kdy viděl. Dělá ostudu původnímu filmu a neměl by nosit jeho jméno.

Elitní jednotka (2007)

Hodně syrový brazilský majstrštyk z prostředí, ve kterém vládnou a favellas a kam se policie bojí vkročit. Rio je jedno z nejkriminálnějších měst a proto musí existovat BOPE, vyznávající vlastní zákony a používající hodně tvrdé metody (to je možná mírné označení) k nastolení relativního pořádku. Pro obyvatele západního světa je jistě snadné odsoudit jejich chování, ale tohle je jiný svět a ten vyžaduje jiný přístup. Když jsem viděl výcvik v BOPE, tak jsem si říkal, že armáda je proti tomu procházka.

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Velmi silný film s velmi silným tématem a eutanásii. Ten ji spolu s vynikajícím Al Pacinem v roli doktora Kervorkiana plně podporuje. Když vidíte někdy ve zprávách nebo i v tomto filmu všechny ty lidi, kteří tak trpí tak chcete být taky pro, ale rozhodně to není tak jednoduché. Na toto téma jsem se zúčastnil mnoha zajímavých diskusí a upřímně řečeno po všech argumentech, co jsem slyšel z obou stran kdybych měl tu páku tento zákon změnit, sám na 100% nevím, jak bych se rozhodl. Je škoda, že tady proti Pacinovi stojí jen křesťanští zfanatizovaní blázni a nepříjemný právník a ne někdo sympatický s dobrým názorem. Proto jen 4*

Kupec benátský (2004)

Shakespearův Kupec Benátský na filmovém plátně. To si nemohl nechat Al Pacino ujít. Je známý oblibou všech jeho her. Bohužel mě se to až na závěrečné vystoupení u soudu tolik nelíbilo. Stejně jako kleopatře i mě se vryla do paměti ta část jeho projedu, kterou má ve svém komentáři. Hm.