Viva (2015)

Podobne scenare jsem uz videl v X filmech... Viva je ale velmi dobre natocene komorni drama o klukovi, ktery v travesti show nachazi svuj smysl zivota a do toho se objevi jeho otec, byvaly boxer a kriminalnik, ktereho od svych tri let nevidel... Viva cerpa z ojedinele atmosfery Havany, prostredi travestitu a vyborne hudby. Pribeh sice neni originalni, ale umi zaujmout a ac ocekavany zaver, zvladnuty je dobre. Vyborny herecky vykon Hectora Mediny. Videno v ostravskem Minikine, 17 divaku.

Kariéra (1984)

I pres tragickeho a ve vsech smerech nepouzitelneho Stropnickeho se prekvapive jedna o dobry film. Civilni pohled do zivota jednoho mladeho muze, ktery stoji na prahu sve kariery. Na tu dobu film obsahuje spoustu milostnych scen, jinak je ale celkem pokrokovy a dal by se podobne prenest i do dnesni doby... Libi se mi i vykresleni odlisnych zivotu obou rodin.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Eastwood je nezmar, v 86-ti letech natocit tak vyborny film... Skvele zahrana a velmi dobre vykreslena postava kapitana s jeho vnitrnimi pocity, tesne po pristani na rece Hudson uprostred New Yorku. Dobre mu sekunduje i druhy pilot v podani Aarona Eckharta. Myslim, ze cela situace ohledne letu az k jeho pristani je natocena verohodne a povedla se. Filmu vlastne nelze vytknout vubec nic, k peti hvezdickam uz mi snad chybi jen chut si tento film pustit jeste jednou...

Němá svatba (2008)

Temer mistrne namichany mix komedie a dramatu. Behem sledovani nekterych scen, divakovi probehne hlavou tvorba Kusturici ci Felliniho. Vyborne zpracovani a hudba, pro me velmi prijemne prekvapeni...

Anděl Páně 2 (2016)

Pekna pohadka, Strach umi, to je bez debat. Povedlo se mu dat do kupy hvezdne obsazeni, az jsem si rikal, ze je to zbytecne, zvlast v "mikrorolich"... Nevim, jak moc je Ctvrtnickova protekcni, ale v roli Anezky se mi libila. Z hercu me ale nejvice zaujal Jiri Dvorak v roli certa, ten me bavil od zacatku do konce. Hezke kulisy, vtipne dialogy a jednoduchy pribeh. Pravda, jednicku ci ted moc nevybavim, ale mam za to, ze dvojka je lepsi.

Domácí péče (2015)

Chvalim namet, ktery si bere do krizku zdravotnictvi a alternativni lecbu a nenachazi reseni, protoze v konecne fazi uz asi neexistuje... Zaver filmu se povedl. Slusne je vykreslene i manzelstvi hlavni hrdinky, kterou velmi civilne (vyborne) zahrala Alena Mihulova. Myslim, ze film ji byl sity na miru..., skoda, ze nedostala moznost hrat ve vice takovych rolich. Dokazal bych si predstavit, ze by tvurci vice zatlacili na pilu, ale na rezijni debut se to povedlo. Vahal jsem mezi 3-4 hvezdickami, ctvrtou pridavam, protoze si myslim, ze by tento film mel byt v cervene.

Smrt ve tmě (2016)

Vytecne natoceny thriller, kde o napeti a akci neni nouze. Tezko hledat mezi postavami kladnou postavu a i presto divak trne hruzou, jak to cele skonci:-). Ve svem zanru jeden z nejlepsich filmu za posledni dobu.

Její případ (2005)

Dobre natocene drama podle skutecnych udalosti. Namet je zajimavy, konfrontace pribehu se soudnim licenim take. Libilo se mi i ztvarneni sachet, atmosfera jenom salala. Velmi dobre herecke vykony.

Přízračný svět (2001)

Dost mozna jeden z poslednich dobovych filmu, kde mladez tupe necumi do mobilu:-). Film zaujme dobrym scenarem a uveritelnosti postav. Enid a Rebecca jsou holky, kterym se jejich problemy daji verit a to i diky velmi dobrym hereckym vykonum. Potesi i role citliveho posuka, kterou slusne zahral Buscemi. Film nad ma ocekavani.

Sázka na nejistotu (2015)

Vyborny namet, takovych filmu neni nikdy dost. I pres nekdy az moc nudne dialogy kolem hypotek a smluv je film celkem zajimave pojaty a pysni se velmi dobrym hereckym obsazenim.