Šejdrem (2008) (TV film)

Na českou televizní zábavu to vlastně docela ujde a když do toho jdete s trochou (anebo rovnou hromadou) cynismu, tak to i mile překvapí. Jen doufám, že nehrozí, že by se to vysílalo v zahraničí, protože to by nás museli už definitivně mít za blbce :) Pěkné vyobrazení buranů (a teď nemyslím buranů jako vesničanů, ale spíše lidí co se povahy týče) a české závisti. Jedna z lepších českých "komedií".

Jolene (2008)

Představte si dramata jako Kid, Somersault, Bílý oleandr, zrzavou hlavní hrdinku, do toho atmosféru 50.let (alespoň na začátku) a vyjde vám Jolene. Film o ne příliš pohledné dívce, která ale svým lolitovským vzhledem přitahuje všechny úchyly z okolí. Zpočátku mi film připomínal nějaké retro z padesátých, hudbou a hlavně přehráváním všech postav (dřív se prostě spíš sázelo na afektovanost než-li přirozenost) a měla jsem trochu problém se do toho dostat. Postupně ale taková atmosféra vymizí a není to tak záživné jako předtím. Přesto se ale jedná o zajímavý a pěkný příběh, i když Jolene nešlo moc litovat, všechno si udělala vlastním přičiněním. Film beru jako takový návod pro ženy, čeho se vyvarovat u mužů, jakých varovných signálů si předem všimnout, jakým typům chlapů se vyhnout, protože Jolene vystřídala snad všechny:) Takže výpovědní hodnotu "Jolene" určitě má, navíc jsem se vůbec nenudila.

Temné stíny (2012)

Je to Burton a zároveň není, jeho styl zbožňuju - žádné fóry vyvolávající salvy smíchu se nekonaly,ale rozhodně se nedá říct,že by to nebylo vtipné. Někdy možná až kýčovitě, ale bylo. Film se líbil i mým rodičům, a to už je dost co říct, protože o Burtonovi jinak smýšlí jako o magorovi, který točí pro další magory jako jsem já :) Sice hodnocení jinak tolik nehrotím, ale podcenění tak dobrého filmu nechápu (Dark Shadows jsou na úplně jiném levelu,než takové Stmívání,ale rozdíl v hodnocení tam tolik není!WTF?).Podle komentářů někdo očividně dost nepochopil tu nadsázku, s jakou se film divá na upíry a podobná zvěrstva. Jen proboha nekoukejte na ten obzvlášť nevyvedený dabing, v originále to má kouzlo:-). Mimochodem Johnny byl ve své roli úchvatný a Eva Green jakbysmet (blond jí navíc fakt sluší).Něco tak ujetého jsem přesně potřebovala .

Štěstí na dosah (2006)

Říká se, že peníze nejsou všechno, ale ten, kdo to přísloví vymyslel, jich zřejmě měl vždy dostatek. Protože když je člověk nemá, pak je úplně v háji.. Pursuiot of HappYnes je jedním z těch filmů, po jejichž shlédnutí si začnete setsakramentsky rychle vážit toho, co máte. Je to navíc příznačná ukázka toho, jak nám život někdy nepěkně hází klacky pod nohy, ač se snažíme sebevíc. Až tímhle filmem mi Smith potvrdil, že je to PAN herec, starostlivého a finančně nezajištěného otce zahrál na jedničku. Celou dobu jsem doufala, že Chris najde svoje štěstí a byla jsem za něj nervózní, když přišlo na nějaký pohovor nebo jinou napjatou situaci. A tak to má být.

Následuj svůj sen (2011)

Nejsem fotbalový nadšenec, ale říkala jsem si, že by se tam mohl mihnout Liverpool, město, u kterého žiju. Toho jsem se bohužel nedočkala, na druhou stranu jsem se pobavila alespon nad Damianovým scousem (chvílemi mu šel). Will je jinak taková dojemná pohádka o chlapci, který uteče ze sirotčince v Anglii, aby se dostal do Istanbulu. Naivní a neuvěřitelné, plné absurdních situací, ale přesto pohlazení po duši:) Každý by si měl jít za svým snem, ač se mu do cesty staví nemálo překážek..

Sněhurka a lovec (2012)

Originálně pojatá pohádka, přesto ne originálně pojatá fantasy. Vizuál je nádherný, ale není to nic, co bychom už někde neviděli (LOTR, Game Of Thrones, ba i Alice In Wonderland). Přesto se mi ten temný vzhled filmu nesmírně zalíbil,zrovna tak jako výborná atmosféra. Měla jsem trochu obavy z Kristen jakožto "krásné" Snow, ale nakonec jsem unešená spíše z ní,než z Charlize, která chvílemi přehrávala (nebo je to jen špatně napsaná postava,kdo ví). Nelíbil se mi konec, který je spíš otevřený, než uzavřený.

Sherrybaby (2006)

"Bývalá"narkomanka vyleze z vězení a musí se nějak začlenit zpátky do společnosti, získat zpět svoji dceru a důvěru rodiny. Možná Sherrybaby nepřináší nic nového, ale podle mě je to mnohem lepší než podobně laděný a opěvovaný Boy A.. Dost realistický snímek. Fetačkou v hlavní roli můžete opovrhovat, nenávidět ji a nebo litovat, každopádně každý by měl dostat druhou šanci. A Maggie Gyllenhaal možná nepatří mezi nejkrásnější herečky, ale hrát teda umí!

Fish Tank (2009)

Poslední dobou se těchto "malých"filmů ze sociálně slabého prostředí, nebo anglického předměstí vyrojilo jako hub po dešti :) Co vždycky těžce strávím je to pomalé tempo, na které mají Britové bohužel talent. Tomuhle filmu značně uškodilo. Jinak je to docela autentické a realistické, ale dlouhé záběry na Miu, která se toulá po sídláku, pak jde domů a po chvíli se sebere a jde zase ven mě nebavily. Každopádně na to, že je Fish Tank Katiina prvotina, ukradla si celý film pro sebe a zastínila i takového Fassbendera, kvůli kterému na to všichni koukáte :) Jediná věc, pro kterou stojí vidět celý film je ale právě to jiskření mezi nimi, kdy bylo od začátku jasné, že k něčemu dojde. Neuvěřitelně to mezi nimi jiskřilo a chemie fungovala. Jinak dějová linka s tancem se ukázala jako naprosto zbytečná a klidně od ní mohlo být upuštěno. Katie mi ani nijak talentovaná nepřipadala, co se tance týče. Bod navíc za zakončení vztahu dvojice, dalo se to sice čekat, ale únos mě velice pobavil :)

Jeden den (2011)

I love you so much, I just don't like you anymore.. Hodně originální snímek, co se zpracování týče. Můžeme vždycky nahlédnout jen do patnáctého července každého roku, zbytek je pro nás záhadou. Toho patnáctého se obvykle Emma s Dexem sejdou, ať už v příjemném duchu, naštvaní, anebo prostě jen s cílem se tomu druhému svěřit. Pěkně to mezi nimi po celou dobu jiskřilo a film měl slušně naběhnuto na plný počet, jenomže když se ti dva dali dohromady, začala to být nuda (tak už to ale ve vztazích bývá,ne?:) ). Napětí bylo fuč, vtipy se vytratily a začalo jít do tuhého. Nemluvě o úplném konci, který mě docela vytočil. Ale jinak se mi One Day přesně trefil do nálady, takovou romantiku jsem už dlouho chtěla vidět. A Anne sice moc nemusím, ale tady byla snesitelná a se svými sarkastickými poznámkami i vtipná.

Poslední polibek (2006)

Po náročnějších tématech jsem zase jednou dostala chuť na něco přeslazeného a romantického a bohužel jsem nevybrala dobře. Last Kiss je drama, rozhodně ne moc komediální a už vůbec ne romantické. Je to o lidech, kteří se zrovna nachází na životní křižovatce (no,v kostce je prostě nudí partneři a mají až příliš všední a předvídatelné vyhlídky). Téma vždycky aktuální, ale tady bohužel zpracováno nesmírně nudně. Nejsem člověk, který by chtěl prožít předem nalajnovaný život chlap-svatba-dítě-stereotyp a nechci si připustit, že mě něco takového čeká, takže asi nejsem na tenhle film ještě dost stará. A mimochodem..Jacinda byla taková uvřeštěná hysterka, že jsem to spíš přála Rachel :)