Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Nudný pokus o kombinaci teen komedie s drsným hororem, který staví převážně na "Megan´s body", které však není využito natolik jak by si divák přál. Tudíž nemá film vůbec co nabídnout a výsledný dojem je směšný a k uzoufání trapný.

Den kobylek (1975)

John Schlesinger zaměřující se na drsné příběhy (Maratónec, Půlnoční kovboj) natočil drama, kde hraje hlavní roli Hollywood v těch nejhorších barvách. Film je plný hodně podivných a většinou i vyloženě zlých a ošklivých postav, oplývá hutnou atmosférou a bohužel hodně vlažným tempem vyprávění. Závěr je však neuvěřitelný a zaručí, že divák na to co viděl hned tak nezapomene.

Sherlock Holmes (2009)

Guy Ritchie známý tím, že dokáže natočit jak vyloženě skvělé a zábavné snímky (Pod(f)uck, Sbal prachy a vypadni) tak i nesnesitelně nudné blbosti (Trosečníci) přináší další ze zpracování slavného detektiva Sherlocka Holmese a už podle trailerů bylo vidět, že Arthur Doyle se bude obracet v hrobě a zatvrzelým fanouškům knižních dobrodružství a britských a ruských filmových adaptací se bude při sledování dělat blbě. Ritchie film natočil pro dnešní publikum, používal při něm i svůj vizuální styl, kde nechybí pár extrémních "zpomalovaček" a překvapivě to filmu vůbec neškodí ba naopak, nová podoba filmu moc sluší. Režisér vsadil hlavně na populárního Downey Jr., který se právem řadí mezi nejúspěšnější herce součastnosti a zde potvruje, že hláškující hrdinové jsou jeho parketa a dokáže celý děj utáhnout sám, protože Jude Law je překvapivě nevýrázný. Nejnovější dobrodružství Sherlocka Holmese a jeho nepostradatelného parťáka Watsona se tentokrát vydává do mysteriózních vod, kde nechybí tajemný vrah, záhadné vraždy ani tajemné ženy. Naštěstí není film akční "nářez", který evokovaly nabušené trailery a akční scény jsou zde všehovšudy tři. Je to určitě dobře, protože se příběh více zaměřuje na detektivní pátrání a nechybí známé Holmesovi vyšetřovací metody ani různé převleky. Vznikla dynamická, dobrodružná jízda, která pobaví všechny, kteří se v kině rádi baví a nevadí jim, když u toho používají i mozek. A já jsem rád, že Ritchie natočil po 9 letech opravdu dobrý film.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Barry Levinson přináší jiný pohled na vietnamský konflikt, který ukazuje pohledem rozhlasového DJ. Absurditu a krutost této války Levinson zprostředkoval na výbornou aniž by se vypravil na bojiště, potěší i výborný výběr dobové muziky a Robin Williams zde skvěle ukázal komediální talent, který ho později proslavil, bohužel se nemohu zbavit dojmu jednotvárnosti a občasné nudy.

Zelená karta (1990)

Pomalá ale příjemná a inteligentní romantická komedie se zajímavým námětem. Je vidět, že Peter Weir neumí natočit špatný film a i tak prostý žánr jakým je romantická komedie, dokáže ozvláštnit kouzelným způsobem. Navíc dvojici Depardieu - MacDowell není co vytknout a kouká se na ně krásně.

Grotesque (2009)

Japonská variace na "Hostel", kde jde opravdu jen a jen o násilí. Rozhodně mi ve filmu nevadí krev a k hororu násilí určitě patří ale vadí mi, když je samoúčelné. Celý film je jen o mučení mladého páru. Takže více než hodinu sledujete jak někdo, někomu, něco řeže, trhá, přitlouká, zapichuje, vypichuje, stříhá a ... honí. Pro účely filmu jsou navíc "hrdinové" trochu nesmrtelný a očividně jim moc nevadí, že jim někdo vypíchl oko nebo uřízl ruku a překvapivě jim nevadí ani vyndaný střeva. Co mám k tomu říct je to prostě pí*ovina.

Smrt přišla brzy (1990) (TV film)

Silně depresivní televizní drama, kde jsou hlavním tahounem herecké výkony Juliette Lewis a tehdy neznámého Brada Pitta. Co se týče příběhu ten už tak zajímavý není (mladá dívka - zneužívaná otčímem - utíká z domova - ujme se jí mladý pasák - dostane jí do ještě větších problémů - vše končí vraždou) a tempo vyprávění je hodně utahané. Za podívaní to ale stojí.

Příběh z Filadelfie (1940)

Příjemná konverzační komedie s excelentní Katharine Hepburnovou a šarmantní dvojící Grant - Stewart. I přes pomalé tempo zaručují slovní přestřelky, výborné dialogy a hlavně fungující chemie mezi herci na celé dvě hodiny skvělou zábavu. A konec se opravdu povedl.

Final Cut (2004)

Tématem zajímavý ale poněkud pomalý thriller s prvky sci-fi. Robin Williams je v další ze svých vážných rolí opět vynikající a jeho civilní výkon je hlavní plus tohoto snímku.

Vnitřní vesmír (1987)

Zábavná dobrodružná podívaná zabývající se zmenšováním, kdy se pilot při vědekém experimentu náhodou dostane do těla nesmělého hypochondra. Zajímavé triky, slušní herci a i přes dvouhodinovou stopáž rychlé tempo.