Já jsem noc (2019) (seriál)

Rozpaky byly hned od začátku a bohužel se nestalo, že by je seriál nějak rozboural. Příběhově to mohlo slušně gradovat a přinést napínavou podívanou, ale nepovedlo se a seriál nemá čím zaujmout a i ve dvou hodinách by více nudil než napínal.

Za rozbřesku (2006) (seriál)

Filmy/seriály o časových smyčkách mají v 90% problém v tom, že se brzy dostanou do kruhu stereotypu a diváka nebaví neustále se opakující scény. Tyto problémy mají filmy s dvouhodinovou stopáží a proto jsem byl velice zvědav, jak se to povede ve 13 hodinové seriálové podobě. A byl jsem překvapen, že to tvůrci zvládli velice dobře. I přes přímočarý příběh obvinění z vraždy a následné hledání skutečného vraha, si tvůrci připravily celou řadu podpříbehů, které neustále nerecyklují již viděné. Jediné co seriálu nejvíce škodí je televizní lacinost, která je viditelná hlavně v akčních scénách. Ale jinak velice zábavné a svižné.

Podezření (2022) (seriál)

Řemeslně a herecky bezchybná minisérie, která strká do kapsy všechny exkluzivity jako Roubal nebo Božena. Režijně dokonalé s perfektní kompozicí scén, vedením herců i perfektní práce s minimalistickou hudbou. K dokonalosti chybělo velice málo a spíše mi přebývaly některé scény v druhé sérii. Jinak po všech směrech mimořádné dílo a trefa do černého od ČT1.

Jackass Forever (2022)

Technicky opět parádní a přestože je velká část o mlácení do rozkroku, pořád je zábavné tuto partu idiotů sledovat při jejich pokusech se zmrzačit. A vzhledem k tomu, že se většina přibližuje padesátce, o to zajímavější je vše sledovat.

Ray Donovan (2013) (seriál)

Viděny 2. série a přestože uznávám nesporné kvality, šlo to mimo mě.

West Side Story (2021)

Dost možná zbytečný, ale spielbergovsky precizní přepis muzikálové klasiky. Geniální kamera, nasvícení, kompozice scén i vedení herců. Vše je jak má být a filmařsky není co vytknout, ale záleží na divákově vztahu k původní verzi a tu já nemusím a muzikálová čísla mě ničím nezaujali, přestože v tomto případě jsem alespoň mohl obdivovat filmařskou kvalitu, která v původní verzi nebyla na takové úrovni. Do budoucna bych si ale od Stevena přál nějaký zásadnější kousek.

Romance X (1999)

Po všech směrech laciná, nezáživná romance s nijak dráždivými prvky erotiky až pornografie.

Bez přestání (2022)

Ani na vteřinu akční, nebo napínavé. Kdyby to byla epizoda české detektivky, nepoznal bych rozdíl.

Eiffel (2021)

Pár pěkných scén se zde najde ale jako celek po všech směrech klasicky nevýrazný, životopisný film, u kterého je jedno jestli je o válce, spisovatelích nebo francouzských konstruktérech.

Síla (2021)

Kamil Fila. Filmový publicista, feminista, kulturista a stalker. Na první pohled zbytečný ale vtahující dokument o veřejně známé osobě (minimálně v oblasti filmu) a její sebereflexi a ohlédnutí za temným obdobím svého života. Psychicky dost nevyrovnaný ale pořád dostatečně zajímavý člověk.