Dark Was the Night (2014)

Počáteční budování atmosféry výborné, když se však přejde k akčnější fázi, začnou na povrch vylézat všechny režijní a produkční rezervi. Film už pak neděsí ani nebaví.

Nadosmrti (2021)

Megan Fox není zárukou kvality a i její křivky se v Transformerech dost okoukaly, ale tentokrát se ukazuje ve filmu, který je lepší, než by se mohlo zdát. Zápletka jednoduchá (hrdinka připoutaná k mrtvole v odlehlé chatě u zamrzlého jezera) ale realizace překvapivě slušná. Filmu nechybí napětí (postav nakonec bude více) ani slušně realizované scény. Malý ale dobrý.

Expedice: Džungle (2021)

Jaume Collet-Serra není úplně špatný režisér, jen je to rutinér, který nemá vlastní ksicht. Tentokrát se poprvé vydává do vod rodinné podívané a pod záštitou v současné době asi nejhoršího možného studia (Disney) přináší filmovou adaptaci jedné z disneylandovských atrakcí. Nekonají se nové Piráti a přestože výsledek neurazí chybí tomu cokoliv co by diváka více vtáhlo do děje. Nechybí ruzné akční atrakce (přestože ta nejlepší je na konci první třetiny) ani popichování mezi ženkým a mužským pohlavím, ale divák má pořád pocit, že všichni jsou zavřeni v nějakém hangáru před zeleným pozadím (a že to tak i bylo) a nesnaží se víc než je nutné. Dwayne dokonce jakoby se nudil. Vznikla tak recyklovatelná věc, která nebude novou Mumií ani Indiana Jonesem, ale má své momenty. Jen je jich v těch 130 mintách hodně málo.

Tajná mise (1992)

Standardní téma poldy mezi gangstery. Neurazí ale existuje x lepších filmů na stejné téma.

Velká španělská loupež (2021)

Neurážející ale ani jinak výrazně zajímavý heist film. Film vyloženě nenudí, ale chybí mu šmrnc, napětí a chytrý scénář s charismtickými postavami.

Oběť (2019) (seriál)

Kdo je oběť a kdo je viník. To rozkrývá poutavé 4 dílné drama, které není klasickou detektivkou (i když nechybí malé pátrání) ale hutným dramatem o vině a traumatu za smrt dítěte. Režijně seriál nijak nevyniká, ale herecky je velice silný a přesvědčivý.

Euforie - Série 1 (2019) (série)

Velmi drsná a otevřená výpověď o současné mladistvé generaci. Noční můra pro rodiče, cool podívaná pro mladé. Bavil mě styl, kdy se každá epizoda zaměřuje na jinou postavu a rozkrývá její načrtnutý charakter.

Mr. Robot - Série 2 (2016) (série)

U první série jsem váhal. Měla skvělý rozjezd, řadu výborných scén, ale jako celek vše bylo matoucí a zbytečně roztahane. Věděl jsem, že pokud budu mít stejné pocity i u té druhé, tak se seriálem skončím. Druhá série je pro mě ještě o něco slabší, protože nemá tak skvělý rozjezd a vlastně už od začátku jede tempem, které mi vadilo od půlky první série. Malek je fajn, na oko vypadá seriál výborně ale je to pouze matoucí nuda. Je to škoda, protože jsem věřil, že by se mohlo jednat o další ze silných a originálních seriálů.

Boj o moc - Série 2 (2019) (série)

Všehovšudy stejné klady i zápory jako první série. Jen jsem si myslel, že se to vyvine dál. Takhle mi přišlo, že to stojí na místě. Plus za více prostoru pro Briana Coxe, mínus za neskutečně pomalé vyprávění. Poslední dva díly to ale na slabé 4* nakonec vytáhly.

Boj o moc - Série 1 (2018) (série)

Špína, intriky, podvody a vše špatné uvnitř jedné nechutně bohaté a hlavně zkažené rodiny. Herecky bezchybné ale až zbytečně utahané s minimem silných scén.