Muž na laně (2008)

A hěvzdičku navíc, protože trpím extrémními závratěmi.

Muž na Měsíci (1999)

Jim Carrey hraje dobře, ano. Formanova skvělá režie, ano. Smál jsem se, ano. Ale přesto všechno si myslim, že se tenhle film hodně přeseňuje a dostává spoustu kladných bodíků jen z nostalgie k Miloši Formanovi.

Mzda strachu (1953)

Možná mám moderním Hollywoodem zdegenerovanou a zkostnatělou pseudopředstavu o vzhledu hlavního hrdiny - tvrdého chlapa, ale Charles Vanel v nasrávačkách, s věčně dementním výrazem a kšiltíkem jak pionýři za bolševika ve mě žel bohu neevokuje ten charakter, který byl zřejmě zamýšlen. S Yvesem Montandem pak vypadají (a jednají) jako Pat a Mat, což nakonec transformuje všechny dramatické a napínavé scény na komické až trapné.

Na dotek (2004)

tron: Ten vtip je vykradenej z Pulp fiction, kde imho alespoň dával smysl.

Na lince je vrah (2006)

Typický béčkový horor se vším všudy. Hudba, která je stejná od 15. do 50. minuty začne být po chvíli spíše obtěžující a účel, který měla splňovat (tedy navodit a udržovat napjatou atmosféru) se mu ani trošku nezdařil. Simon West nám tedy ukázal všechny nešvary, který by měl klišovitý béčkový horor obsahovat, až na odhalené poprsí hlavní herečky:) K tomu všemu nekonečné množství telefoních hovorů, které po chvíli opravdu začnou lízt na nervy a finále, finále na které jsem se těšil a doufal v něj - vůbec žádné nebylo. A tak film skončí ve chvíli, kdy si divák říká, že už by se po hodině nudy konečně mohl rozjet. Nádherná Camilla Belle si ale určitě hvězdičku zaslouží:D

Náš vůdce (2008)

Už zas nevim, jestli mám hodnotit po filmové nebo dějové stránce. Ani jedna není dokonalá a především ta filmová se dala zpracovat mnohem lépe. Je totiž kurevská škoda, že se tohohle námětu nechopil nějakej machr, páč moh taky spatřit světlo světa druhej Klub rváčů. Gansel si totiž evidentně plete autokracii s anarchií, což je ve filmu o pseudofašistické skupině kurva velkej problém bych řek. Vždyť autokracie je o disciplíně a poslušnosti vůči vládnoucímu jedinci/skupině a když v polovině celého experimentu běhá banda mlaďáků po městě, všude sprejujou, lepí nálepky a v kuklách zdrhaj policajtům, to je anarchie, kord když je za to "jejich vůdce" zjebe a odsoudí to. První půlhodina je totálně nezáživná a proto se o autokracii dá mluvit až snad v poslední dvacetiminutovce, kde film mocně graduje a to co tady všichni odsuzujete, se mi naopak líbilo, mělo to koule a nasadilo to korunu celýmu tomu absurdnímu experimentu. Jinak originalita sama, ty pošahaný němčouři asi opravdu uměj točit dobrý filmy, za poslední dobu jsem se o tom přesvědčil hned několikrát.

Na titulní straně (1974)

Objektivně je Wilderova verze asi o něco málo lepší než originál, ale natočit TAK stejný film, ještě když máte E/eso v rukávu? Billy, ty vopičáku, proč?