Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Opravdu hlubokomyslné drama z dorgového prostředí. Svým hereckým výkonem mě překvapila Catherine Zeta-Jones, která podle mě měla dostat Oskara místo Benicia Del Tora. Tak nebo tak, i přes kvalitu tohohle snímku u mě zůstává číslem jedna v tomto směru Requiem za sen.

Pavoučí nestvůra (2001) (TV film)

Váhám mezi dvěma a třemi, ale nakonec se přikláním k vyššímu hodnocení, protože sem se u filmu vůbec nenudil, efekty byly také celkem vydařené a sousedka pavoučího muže nádherná.

Kluci nepláčou (1999)

Nejen Hilary Swank, ale i Chloë Sevigny zahrály vysloveně fantasticky. To je ale bohužel asi to jediné, co by se dalo pozdvihnout z průměru, do nadprůměru.

Amélie z Montmartru (2001)

Na můj vkus až moc poetické, nicméně Andrey Tautou si svým kouzelným kukučem získá snad každého diváka.

Blázni ze stadiónu (1972)

Tenhle film vás nenechá ani na chvíli vydechnout, smějete se od začátku až do konce.

Třináctka (2003)

Trošku sem nepochopil ten název "thirteen", nevim jak vám, ale mě od prvního záběru bylo jasný, že oboum děvčatům třináct opravdu není, a tak nevím proč obsazovat dívky, kterým bylo v době natáčení oboum 16 let do rolí třináctiletých. Krom toho se film snaží poukázat na to, jak zakžené mohou být dnešní teen děvčata a na co by si rodiče měli dávat pozor, bohužel se mu to moc nedaří, chyběl mi tam nějakej hlubší poddtext. Třináctce se zkrátka nepovedlo šokovat, o což jí nejspíše šlo...

Mariňák (2005)

Film se velmi pěkně rozjíždí a první půlhodinu sem z něj nespustil oči, ale s přibívajícím časem nasazené tempo upadá a upadá až ten film vyšumí celkem do prázdna. Jako ukázka toho, co si všechno mariňák musí vytrpět aby si pak ve válce ani jednou nevystřelil je sice pěkná, ale chyběl mi tam nějakej hlubší příběh...

Memento (2000)

Podival sem se na Memento opět po dvou letech a sem z toho jelen jako tenkrát. Nevim, kolikrát si budu muset tenhle film ještě pustit, než ho pochopim, ale myslim si, že mě nikdy nepřestane fascinovat. Bratři Nolanovi přinášejí čerstvý vítr do plachet současného Hollywoodu a přesto jak je dneska obtížné natočit něco, co tady ještě nebylo, sem jim to povedlo výborně, neřku-li dokonale. A přesto, že mám radši pozdější The Prestige si poprvé můžu říct u někoho jiného než pana Lynche, že jsem to nepochopil a vůbec mi to nevadilo.