Muž na hraně (2012)

Asi jsem uživatel s nepříliš vysokými nároky. Nevím, co od tohohle filmu čekali ostatní, každopádně já tam našel všechno, co by měl dobrý thriller mít - napětí, sem tak nějakou akci, pěknou kočku, hnusnýho záporáka, a ještě jednou napětí - a toho tam bylo mraky. Jasně, Sam Worthington není žádný pan herec, ale jeho postavu mu věříte. Jamie Bell je velká naděje budoucnosti a Ed Harris (btw. taky vás překvapilo, jak byl hubenej?) - výborný, jako obvykle. Takže ty 4* jsou fakt zasloužený.

Jsem číslo čtyři (2011)

Téma, ze kterého by dobrý rejža mohl vyždímat i 5 hvězdiček. Mohlo to být docela epický, ale... Nebylo to ani dostatečně "akční", ani "sci-fi", ani "thriller", a už vůbec ne "teen", jak bylo kdesi avizováno; prostě jenom sekunďákem poslepovaný scény dohromady tak, aby to vypadalo, že je to děsně "cool movie". Postava Teresy Palmer mě neuvěřitelně rozčilovala. Jediná dobrá scéna (a to asi pětisekundová), je ta ve strašidelném lese. Hawk. Tohle fakt ne.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Neskutečně jeblý film, který jsem nějak nedokázal překousnout. 3* za Tima Curryho :)) Doteď nechápu, co ten chlap dokázal dělat na těch podpatcích!

Barbar Conan (2011) odpad!

srááááčka jakou svět bohužel viděl (a já ke své smůle taky)

Hanna (2011)

ze začátku supr akce, která postupně uhnívala a ke konci mi přišlo, že je stopáž o hodinu delší než ve skutečnosti. Něco do sebe to má, ale taky tomu hodně chybí.

Expozitura (2009) (seriál)

Achjo, předsudky vůči krimiseriálům české produkce už se mi začínají zajídat... Jedna vrána zakrákala a ostatní se přidaly, že jo. Ne, vážně. Expozitura má všechno, co dobrý krimi potřebuje. Napětí, akci, příběh... klaďase, zlouny :-) A baví mě to. Basta.

Poslední vládce větru (2010)

Mám trošku pocit, že u tohodle filmu zavládla těžká davová psychóza. Nevadí mi naivita, pohádkovost a infantilnost, když budu chtít změnit šálek kouknu na Die hard. Je fajn, že ještě vznikají pohádky bez hlubokých vzkazů, které prostě zabaví.

O Janovi a podivuhodném příteli (1990) (TV film)

Tahle pohádka je čiré ZLO!!! Bál jsem se jí jako malý, bojím se jí i teď (a to už je co říct...). Jasných 5*, bez debat..

Anatomie lži (2009) (seriál)

Tenhle seriál dlouho běžel tak nějak mimo mně. Možná naprostá přesycenost českého televizního trhu podobnými pavědeckými krimi seriály, možná vysílací čas, který mi nevyhovoval. Co já vím. Každopádně nedávno jsem zjistila, že se seriál nejenže vymyká těm ostatním co se hlavního "hrdiny" týče, ale také tím, jak je napínavý, nepředvídatelný a celkově tak trochu "jiný". Doporučuji díl 2x8 Secret Santa. 4* Doplnění po roce: myslím, že hlavní úspěch stojí z mého pohledu na herectví Tima Rotha. To já jen tak ;)

Mission: Impossible II (2000)

Tak tohle neee... Scénář.. fajn, to by se ještě dalo.. Ale co proboha ty zpomalené záběry?? Zaprvé jimi Woo prokládal každou druhou scénu, zadruhé byly zdlouhavé a zatřetí ÚPLNĚ zbytečné. Cruise se při střílečkách a mlátičkách pohybuje tak, že i Humphrey Bogart by to natočil líp, dramaturgie a vůbec střih bojových scén, to bylo fakt utrpení.. A dokonce to nebylo ani trochu napínavé, bylo to předvídatelné, utahané, jednoduše film, u kterého nevadí, že jdete na záchod a není zrovna reklama. A k tomu všemu hudba, taky nic moc. Dávám 2* - tu první za hlavního záporáka a tu druhou za vedlejšího záporáka. Hawk.