84. Annual Academy Awards (2012) (pořad)

Horšie už ani nemoli tie sošky porozdávať... Najviac som smutný z toho, že The Artist je najlepší film roku (tipoval som na Huga). Jediné, čo stálo za to bol akurát tak Billy Crystal a jeho vtipy.

Alex a Emma (2003)

podľa mňa veľmi pekný film ...

Černobílý svět (2011)

Nádhera! Hneď po Hugovi je to pre mňa jasný adept na Oscara. Veľmi sa mi páčil spôsob, akým bol film natočený a taktiež veľmi obdivuhodné boli herecké výkony. Nie tak často sa nájde taká úhľadná a dobrá dráma. Som si istý, že o tomto filme sa bude ešte pár tých rôčkov rozprávať. Hodnotenie: /90%/

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Musím uznať že som bol príjemne prekvapený. Prečo len režiséri nevedia upustiť od toho zbytočného, dlhého a nudného klišé?! Keby to tam nebolo, tak dám aj 5 *. Žiaľ, bolo ho tam a dosť. To však ešte nie je dôvod na to, aby ste na tento film nešli do kina. Efekty boli zaujímavé a "fajnové" na pohľad. O kvapku (vlastne o dve) lepšie než jednotka. /65%/

Světová invaze (2011)

Naivné jak smrť. Film zachytával iba obyčajný kúsok z boja z mimozemskou civilizáciou a žiadny ucelený obraz o príbehu divákovi neposkytol. Dúfam, že takýto film sa mi pod ruky nedostane najbližších 5 rokov! Je to smutné, ale je to jedna veľká škvrna v Ekhartovej kinematografii. /20%/

Ocelová pěst (2011)

Tak toto tu ešte nebolo. Nie, myslím to vážne. Na "trhu" ešte nebol film, ktorý by bol o zápasení nie ľudí, ale robotov! Pri tom záverečnom súboji som vyletoval zo stoličky každých 5 sekúnd, proste tento film... bol skvelý. Efekty sa mi páčili, veď o tom to aj bolo, no a dej -aj keď možno vyzeral trochu, ehm, plný klišé (najprv žiadny úspech, potom zrazu viac úspechov, potom sa hlavný hrdinovia pohádajú, ale nakoniec to (hurá) dopadne dobre a hlavný záporák je (ne)porazený ), vôbec to tak nepôsobilo. Ten koniec, priznám sa, ma trošilinku sklamal keď nakoniec, predsa len POZOR SPOILER! mohli dať totálny knock- out ZEUSovi ale.... nevadí. Aj tak to bol skvelý zážitok! Hodnotenie: /79%/

Melancholie (2011)

Menej nudný film, s tak dobrým hodnotením som už dlho nevidel. Ktovie či vôbec. Vysvetlí mi prosím pekne niekto, na čo voľakdo natočil takúto blbosť?! Absolútne 100%-ná strata času. Neznášam na filmoch najviac tú vlastnosť, keď naťahujú diváka ako žuvačku. Dej absolútne minimálny, 3/4 filmu som preklikal, lebo to vážne nudilo. Môže byť až zdraviu škodlivé. Prosím, nepozerať.

Hugo a jeho velký objev (2011)

"If you lose your purpose, you´re like broken."Konečne som pochopil, čo to znamená dostať Oscara za kameru a výpravu. Tento film si naozaj všetkých 11 nominácii zaslúži! Celý film mal naozaj nádherné, prenádherné spracovanie. Bol som fakt prekvapený, pretože mal nie len perfektné efekty a aj tú omáčku okolo, ale že mal myšlienku !!! Scorsese ju krásne "povedal". Krásny film, ktorý má podmanivé čaro, také silné, že diváka obmotáva a obmotáva, vrýva sa mu pod kožu a pomaly otvára jeho ústa. Neuveriteľne krásne skĺbenie technickej a dejovej línie.Jedným slovom MaSTERPIECE! Scorsese týmto vydal krásnu poctu filmovému priemyslu a to bez toho, aby mal divák akýkoľvek pocit nútenosti a sentimentu. Možno si poviete, že to je iba taká rozprávka a v podstate máte pravdu! Je to rozprávka, úplne vymyslená ale pritom má čosi do seba... Všetky tie kladné recenzie, ktoré tu sú (a je ich dosť) sú naozaj opodstatnené. Všetkými dvadsiatimi odporúčam! (( 98% ))