Sbohem, baby (2007)

Temná krimoška s perfektní Amy Ryan, která mi osobně dala zabrat. Vydařené ve všech směrech, dobře obsazené, otevírá několik témat, dobrá záležitost.

Brigitte Bardotová, rebelka s příčinou (2019) (TV film)

Šikovná! Fakt že jo! Ženská, doslova BABA, která využila své slávy pro dobro věci, neváhala vydražit ze svých hambálů, co se dalo, nevzdala to ani po opakovaném veřejném výsměchu. Spadla mi brada, když jsem viděla její karikaturu v novinách, kde ji nějaký "vtipálek" znázornil nahou, ale místo každého ňadra měla nakresleného tuleně. Smysl pro humor mi nechybí, ale v tomto případě bych mu do gatí vpustila vzteklou fretku, protože nechutné. Symbol Francie, nad kterým se uspokojovala půlka světa..., pokrytecké a malé až hanba. BB si z toho moc nedělala. Líbí se mi její ráznost a férové jednání. Herečka to byla mizerná, ačkoli nádherná žena, ovšem co dokázala vybudovat pro záchranu zvířat, to si zaslouží potlesk. Maso si dám, nejsem ustřelená dutozelená palička, která kňuká za zablešeným, hnusnými chorobami prolezlým prašivým koťátkem, přičemž lidské dítě jí přijde jako cosi, co na světě zabírá místo, protože lidí je moc, nemám tyhle magory s pokřivenými hodnotami ráda, ovšem pokud někdo dokáže to, co BB, to je jiné kafe! Vlastní snahou s reálnými, hmatatelnými výsledky vytvoří instituci, s níž spolupracují mnohé další organizace i samotná státní Veterinární správa celé Francie, je něco hodně dobře. Ne jako plácnutí do vody hysterické švédské protivy, která svým autistickým vnímáním bere ekologii jako svou jedinou hračku, vnímá ji bez souvislostí, bez schopnosti řešení, bez sebereflexe, ano, opravdu na toto nestačí křičet, vřískat a posílat politiky ke zdi, ne, fakt ne, opravdu ne, která dokázala reálné velké kulové, nicméně je adorována stejně omezenými dětmi jejího věku, ale i dětmi v zelenokomunistických tělech dospělých, kteří v pátky vyřvávali po náměstích, místo aby seděli v lavicích a tam si zjistili, že se tyhle věci dávno efektivně řeší a děje se to jinak. Kultivovaně, efektivně, maká na tom nejedna významná či vědecká osobnost, aniž by proto muselo být určitými organizacemi (kterým jde úplně o něco jiného, ale to by si museli umět dotyční trošku pohledat a počíst v seriózním zahraničním tisku, aby pochopili jaká verbež za tím celým stojí) zneužito zblblé hendikepované děcko. A chraň nás bůh všechny této diagnózy profesně znalé, chraň nás bůh lesa, moře, květeny, zvířeny i psí loužičky, kdo se o Marionetu otře.

Dangal (2016)

Skvěle natočené, neřekla bych, že film má 161minut, byly tam bollywoodské vsuvky, ale nijak mě nepohoršily, chválím laskavě pojatou realitu indických dívek, tento konkrétní způsob mi byl velmi sympatický, ačkoli si snadno domyslíme, jak se věci v reále mají, první polovina bezvadná, v té druhé to maličko drhlo, asi si pan režisér potřeboval zacajdat, ale nevadí. Celkově se jedná o velmi pěkný film, s krásnou kamerou, výpravou, výborným obsazením, záběry z prachu / ze žíněnky TOP, úsměvné, milé, chvílemi silné, holky byly bezvadné.

Zločiny Velké Prahy - Dáma v studni (2021) (epizoda)

Rozpaky. Kamera? Dialogy? Scénář? Uvidíme, jestli se to nerozběhne. Nechce se mi věřit, že by náš oblíbený národní žánr tvůrci nezvládli. Mrknu se na další díly, třeba se to vybere.

Můj život Cuketky (2016)

Cuketka mě dostal! Nemá smysl se rozepisovat, snad jen, animák o osudem těžce zkoušených dětech, nikoli pro děti. Perfektní ve všech směrech, promakaná záležitost, sympatická stopáž, krásné!

Vykopávky (2021)

Moc pěkná kamera, hudba, obsazení, historická výprava a příběh, který by mě jinak asi moc nebavil, natočený tak, že mě bavil. V současné filmové "okurkové" sezóně solidní počin. Pomalé, komorní, vcelku předvídatelné, což ale nebylo na škodu. Mně se to líbilo. C. Mulligan mi typově spadla do obrazu mé oblíbené Jessicy Lange a na to já slyším, v minulosti na mě působila tak nějak nijak, ale tady mě velmi přijemně překvapila. Ralph jako stárnoucí vykopávka- senzační jako vždy.

Kukačky - Epizoda 4 (2021) (epizoda)

Síla. Ano, stále se bavíme o seriálu na osm v pátek večer... Ovšem o vydařeném seriálu. Všichni hrají jako draci. Naštěstí mám týden na vydýchání, protože i Petr Kostka....

Ptáčátko (2016)

Šestiminutové pohlazení po duši.

Duše (2020)

Picassovští Jerry a Terry mě ohromně zaujali, nečekaný pixar-majstrštyk, který bych i v jinak překrásné animaci nečekala. Tohle není pohádka pro děti a obávám se, že ani pro řadu pragmatických dospělých. Často tady spíláme, že je animák příliš infantilní, však většinou jsem z těch, kterým takové pojetí nevadí. Má to být pro děti, tedy v klidu. Soul ale není pro děti. Hodně zjednodušeně bych filosofickou atmosféru přirovnala k čemusi ne příliš vzdálenému Exupérymu, přičemž celé jiné…, zkrátka dítě z toho chytré nebude. Já byla spokojená, se zájmem jsem čekala, co z toho vypadne. Možná i proto, že mám ráda jazz, černošský jazz, že jsem přesvědčená, že k ryzímu jazzu černoši patří a navíc, taky mám sny, plním si je a sleduji, kolik lidí se ve svých životech hledá. Tohle mi sedlo. Přestože jsem otrávená povinným obsazováním herců tmavé pleti do rolí historických, kdy nevidím jediný důvod, proč by v Bídnících musel hrát Javerta herec tmavé pleti nebo proč by to na dvoře Kateřiny Veliké muselo vypadat jako na autobusové zastávce v Senegalu, tady jsem spokojená. Takto má vypadat film, kde se realizují Afroameričané. Pasáže s kocourem mě moc nebavily, zbytečně film prodloužily, záměr je jasný, ale za tohle srazím, ovšem jinak moc pěkná záležitost. Ráda se na Duši mrknu opakovaně. Nevím, co je na tom pravdy, ale prosáklo ke mně, cosi kolem dabingu, jakože někde se snad trvá na černoších.. Nemáme. Tedy něco málo máme, ale nejsem si jistá, jestli by to Rey dal, aniž by to znělo, jako večerní zprávy pro lopaty a Dominik má svých aktivit taky dost, takže nevím. Navíc mi tento ultimativní požadavek přijde spíš jako totálně ustřelený… Už se těším, jak to vyřeší Japonsko.